• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Ez egy olyan setup, ami egy Adam Paszczela WS-ért kiált. Európában senki nem műveli jobban, mint Adam.
Kérlek Benneteket, vegyétek fontolóra. 🙏 Szebb napok várnak ránk, és eljön az idő, amikor újra megtölthetjük a galériában felállított nézőteret. :)

Adam ritkán épít időre élőben vagy egyáltalán csak 1 napon belül.
Azok a szép hegyek meghatározhatatlan idő alatt készülnek el, ti már csak a végeredményt látjátok. Egyedül vagy csapatban építi (utóbbi időben szinte mindig csapatban), biztos vagyok benne, hogy sokszor nem is a készleten lévő cuccokból (gyűjtöget és így építgeti tovább).
Sajnos a COVID miatt saccolni sem lehet mikor érkezhetnek vendégek újra, de a jelenlegi helyzetet látva idén majdnem biztos, hogy nem lesz erre lehetőség.

:(
 
Utoljára módosított:
Balázs majd' minden komolyabb berendezésénél érzek valami zavart az űrben, ami elrontja az amúgy aprólékos átgondolt építményt. Ez most kivétel, nagyon patent lett, hibátlan, minden a helyén van és nagyon jó az összkép dinamikája is. 👍
Csak a növényesítés is legyen ilyen jó!
 
Adam ritkán épít időre élőben vagy egyáltalán csak 1 napon belül.
Azok a szép hegyek meghatározhatatlan idő alatt készülnek el, ti már csak a végeredményt látjátok. Egyedül vagy csapatban építi (utóbbi időben szinte mindig csapatban), biztos vagyok benne, hogy sokszor nem is a készleten lévő cuccokból.
Sajnos a COVID miatt saccolni sem lehet mikor érkezhetnek vendégek újra, de a jelenlegi helyzetet látva idén majdnem biztos, hogy nem.

:(
Az oltások már egész szépen haladnak. Ha sikerül elég oltóanyagot szerezni és az oltásellenesek is meggondolnák magukat, nyár végére be lehetne oltani a társadalom 60%-át. Nálunk a családban már csak én és a kislányom nem vagyunk beoltva.
 
Csak a növényesítés is legyen ilyen jó!
Azzal nem lesz gond. És nem azért mondom, mert már láttam (nem láttam) :) És nem is azért mert azzal nem lehet hibázni. Hanem mert Balázs bőven elég profi hozzá. A hardscape az alapja a berendezésnek, ami ha nem úgy sikerül, akkor inkább csak beletörődünk, vagy alakítgatjuk - ami ismét eléggé kétes kimenetelű. A növényesítés viszont könnyen alakítható, ezer szempár vizsgálja napi 8 órában, ha bármi igény felmerül módosításra, adott hozzá minden, növények, csapat stb.
 
Az oltások már egész szépen haladnak. Ha sikerül elég oltóanyagot szerezni és az oltásellenesek is meggondolnák magukat, nyár végére be lehetne oltani a társadalom 60%-át. Nálunk a családban már csak én és a kislányom nem vagyunk beoltva.
Szüleim 80 év felett vannak és nincsenek még beoltva. Nem lehet tudni, hogy fog ez haladni. Szerintem @viktorlantos látja ezt jól és idén már nem számíthatunk workshopra sajnos.
Megnéztem ezt a kalkulátort: https://www.omnicalculator.com/health/oltasi-sorrend-magyarorszag
Eszerint idén december végén kapom meg a második oltást.
 
Szüleim 80 év felett vannak és nincsenek még beoltva. Nem lehet tudni, hogy fog ez haladni. Szerintem @viktorlantos látja ezt jól és idén már nem számíthatunk workshopra sajnos.
Megnéztem ezt a kalkulátort: https://www.omnicalculator.com/health/oltasi-sorrend-magyarorszag
Eszerint idén december végén kapom meg a második oltást.
OFF eleje

Ne haragudj, de az az oldal egy butaság. Protokoll írja elő, hogy mennyi időnek kell eltelnie a két oltás között.
Gyálon már megkezdődött az oltás. Egyáltalán regisztráltattad a szüleidet?

Amiről sokan megfeledkeznek (nem is tudnak róla), rettenetesen kevés háziorvos van, nem egy több praxist visz, mert nincs utánpótlás. Ráadásul, most a legnagyobb teher rajtuk van.
Én már megkaptam a kérdőívet, mivel betegségem révén a magas kockázati csoportba tartozom, de ez nem jelenti azt, hogy holnap megkapom az első szurit.

OFF vége
 
OFF eleje

Ne haragudj, de az az oldal egy butaság. Protokoll írja elő, hogy mennyi időnek kell eltelnie a két oltás között.
Gyálon már megkezdődött az oltás. Egyáltalán regisztráltattad a szüleidet?

Amiről sokan megfeledkeznek (nem is tudnak róla), rettenetesen kevés háziorvos van, nem egy több praxist visz, mert nincs utánpótlás. Ráadásul, most a legnagyobb teher rajtuk van.
Én már megkaptam a kérdőívet, mivel betegségem révén a magas kockázati csoportba tartozom, de ez nem jelenti azt, hogy holnap megkapom az első szurit.

OFF vége
Persze már rég regisztráltak levélben. Nem gyáliak egyébként. Borsodban laknak egy kis faluban.
Azt a linket, amit betettem természetesen fenntartással kell kezelni, mivel egyáltalán nem hivatalos oldal. Viszont ha megnézed, akkor a jelenlegi adatok alapján kalkulálnak, butaságnak nem nevezném. Leírták, hogy mi alapján kalkulálnak. Előttem még 2 millió ember van.
Na jó, ne offoljunk. Csak legyen már workshop! :)
 
Persze már rég regisztráltak levélben. Nem gyáliak egyébként. Borsodban laknak egy kis faluban.
Azt a linket, amit betettem természetesen fenntartással kell kezelni, mivel egyáltalán nem hivatalos oldal. Viszont ha megnézed, akkor a jelenlegi adatok alapján kalkulálnak, butaságnak nem nevezném. Leírták, hogy mi alapján kalkulálnak. Előttem még 2 millió ember van.
Na jó, ne offoljunk. Csak legyen már workshop! :)
+1 voks egy mielőbbi WS-ra, és remélem sokan talizhatunk épségben, egészségben. 💖
 
Akvárium vörös növényekkel - 4K Cinematic

A vörös növényeknek több időre van szükségük, hogy a legszebb formájukat hozzák. A színük ahogy telnek a hetek és nyírjuk a növényeket egyre mélyebb lesz. Ez az akvárium most egy hónapos.

A vörös növényekhez erős megvilágítást, lehetőleg RGB LED lámpákat használunk a legszebb színek miatt. A növénytápozásban alacsony nitrát tartalmú folyékony tápokat és egy picit több vasat alkalmazunk. A növények nyírásánál a levágott felső részt minden esetben újra ültetjük.

Ez az akvárium egy kísérleti projekt része, ahol csak és kizárólag vörös növényeket használtunk.

 
Akvárium vörös növényekkel - 4K Cinematic

A vörös növényeknek több időre van szükségük, hogy a legszebb formájukat hozzák. A színük ahogy telnek a hetek és nyírjuk a növényeket egyre mélyebb lesz. Ez az akvárium most egy hónapos.

A vörös növényekhez erős megvilágítást, lehetőleg RGB LED lámpákat használunk a legszebb színek miatt. A növénytápozásban alacsony nitrát tartalmú folyékony tápokat és egy picit több vasat alkalmazunk. A növények nyírásánál a levágott felső részt minden esetben újra ültetjük.

Ez az akvárium egy kísérleti projekt része, ahol csak és kizárólag vörös növényeket használtunk.

Kíváncsi voltam, milyen élőben?
Megnéztem. Hát... azt a mindenit!
Hogy egy klasszikust idézzek: "Azt a rohamsisakos...." 🤩
 
Utoljára módosított:
Akvárium vörös növényekkel - 4K Cinematic

A vörös növényeknek több időre van szükségük, hogy a legszebb formájukat hozzák. A színük ahogy telnek a hetek és nyírjuk a növényeket egyre mélyebb lesz. Ez az akvárium most egy hónapos.

A vörös növényekhez erős megvilágítást, lehetőleg RGB LED lámpákat használunk a legszebb színek miatt. A növénytápozásban alacsony nitrát tartalmú folyékony tápokat és egy picit több vasat alkalmazunk. A növények nyírásánál a levágott felső részt minden esetben újra ültetjük.

Ez az akvárium egy kísérleti projekt része, ahol csak és kizárólag vörös növényeket használtunk.

Rólam mindenki tudja, hogy bolondulok a vörös növényekért, különösen az Indica/Hra a szívem csücske. De ez a csak vörös valahogy kicsit sok. Megnéztem élőben és úgy is. Ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni. Mondjuk csodálkozom, hogy pont Balázs csinált ilyet, belőle végképp nem néztem volna ki.
 
Rólam mindenki tudja, hogy bolondulok a vörös növényekért, különösen az Indica/Hra a szívem csücske. De ez a csak vörös valahogy kicsit sok. Megnéztem élőben és úgy is. Ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni. Mondjuk csodálkozom, hogy pont Balázs csinált ilyet, belőle végképp nem néztem volna ki.
na most nem azert, de akkor kibol? :LOL:
 
Rólam mindenki tudja, hogy bolondulok a vörös növényekért, különösen az Indica/Hra a szívem csücske. De ez a csak vörös valahogy kicsit sok. Megnéztem élőben és úgy is. Ízlések és pofonok, ezen nem fogunk összeveszni. Mondjuk csodálkozom, hogy pont Balázs csinált ilyet, belőle végképp nem néztem volna ki.
Én is soknak találom, pedig jómagam is szeretem a vörös növényeket és kísérleteztem az ARM-el is és volt időszaka az Avarnak, amikor csodaszép volt. Viszont amellett, hogy soknak tartom, nagyon izgalmas ötletnek is. Egyre többen ismerkednek meg a növényes akváriumokkal és sokan egyfajta dizájn-elemként szeretnék látni a nappalijaikban. Szép dolog a Nature Aquarium, de nem az egyetlen út. Nagyon izgalmas dolognak tartom az ilyen minimál dizájnos üvegeket.
 
Igen én is ezt vallom, hogy jó, hogy ilyet is be lehet mutatni. Ezek a lámpások egy következő szintre emelik a vörös növények látványát. Akkor legyen ilyen is egyszer.
Valószínűleg nem lesz évekig a boltban, de simán el tudom képzelni pl, hogy egy hölgy akvarista szívéhez ez pl közelebb áll, mint egy iwagumi akvárium. Vagy az enteriőrbe ez pl jobban passzol, mint egy zöld növényes.

És egyébként sem lehet állandóan monte carlo-t használni mindenhol :D
 
Igen én is ezt vallom, hogy jó, hogy ilyet is be lehet mutatni. Ezek a lámpások egy következő szintre emelik a vörös növények látványát. Akkor legyen ilyen is egyszer.
Valószínűleg nem lesz évekig a boltban, de simán el tudom képzelni pl, hogy egy hölgy akvarista szívéhez ez pl közelebb áll, mint egy iwagumi akvárium. Vagy az enteriőrbe ez pl jobban passzol, mint egy zöld növényes.

És egyébként sem lehet állandóan monte carlo-t használni mindenhol :D
Ugyanezt szívesen megnézném fuji kövekkel is. Drámaibb lenne egy nagy lapáttal. Én szívesen látnék még ilyen “kísérleti” dizájn akváriumokat a jövőben. Akár ennek a helyén rotációban.
 
Igen én is ezt vallom, hogy jó, hogy ilyet is be lehet mutatni. Ezek a lámpások egy következő szintre emelik a vörös növények látványát. Akkor legyen ilyen is egyszer.
Valószínűleg nem lesz évekig a boltban, de simán el tudom képzelni pl, hogy egy hölgy akvarista szívéhez ez pl közelebb áll, mint egy iwagumi akvárium. Vagy az enteriőrbe ez pl jobban passzol, mint egy zöld növényes.

És egyébként sem lehet állandóan monte carlo-t használni mindenhol :D

Némi jóindulattal akár hölgynek is lehet tekinteni, de hátööö izéééé ... talán mégsem ezt a lovat akarom.

Az enteriőrt hagyjuk, mert egyszer küldtem el egy vevőmet melegebb éghajlatra, mert az általam tenyésztett Yellow Cobra Snakeskin Roundtail Guppy úszószegélye nem passzolt a sötétítőfüggönyhöz. 🤬🤬🤬
P7297121.jpg

Tényleg nem lehet folyton MC-t ültetni. Ha legközelebb Balázs forgat, mondjátok meg neki, hogy érje be HM-el. :p
 
Back
Oldal tetejére