• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Én iszonyat sokat barkácsolok
Nem a ragasztás engedett el, hanem a kő. Bárhol újraragasztjuk még elengedhet újra máshol a kő és a végtelenségig lehetne ezt játszani. Megpróbáltuk, ez most nem sikerült. :)
Engem nagyon izgat a megoldás. Azon gondolkozok, hogy ha ha összeragasztanám ismét a köveket, akkor van e rá mód, hogy fentről végig fúrni az egész oszlopot és beragasztani egy "magot" középre ami merevítést ad neki.
kb 8-10mm es furat kéne ami 40cm, egy rozsdamentes pálcát végigvezetni benne és feltölteni kétkomponensű ragasztóval.
Igen tudom, hogy a kő vált ketté.

Iszonyat sokat barkácsolok és makettozok. Megoldás felé haladok nem a "legyen más helyette", ebből tanulok, abból nem.

Ezer megoldás jutna eszembe ami mind működne. Nem megyek bele, mert mint mondtuk a döntés két hete megszületett. Ez végtelenül könnyen megmenthető lett volna.

Mindenesetre az egész Aqua társadalomnak tanulságos videó volt, hogy ezekkel a kövekkel óvatosan kell bánni. Én is ragasztottam már össze őket 6 éve, de 40cm-nél megálltam.
 
Nem a ragasztás engedett el, hanem a kő. Bárhol újraragasztjuk még elengedhet újra máshol a kő és a végtelenségig lehetne ezt játszani. Megpróbáltuk, ez most nem sikerült. :)
Ott a pont.
Ami statikailag nonszensz, azt nem kellene erőltetni. Lehet, hogy rozsdamentes pálcával, meg akár milyen technikával, össze lehetne erősíteni a lapokat, de szerintem természet ellenes lenne.
Persze ez is egy irányzat lehet, ezért hangsúlyoztam ki, hogy "szerintem". ☮️
 
Egy kis segítségért fordulok hozzátok :)

Dolgozunk egy új alga guide videón és eszünkbe jutott, hogy rendeznénk egy alga szépségversenyt is közben.
Ha van gyönyörűséges alga fotód, videód, amiért eddig mindig kicsúfoltak :) most itt az idő, hogy teljes pompájában megmutasd a nagyvilágnak!

A szépségeket ide tudjátok küldeni:
sendyouralgae@gmail.com
határidő okt 31!

Köszi mindenkinek, aki részt vesz a játékban :)

Ki lesz az idei Miss Algae Universe? 😂
 
Utoljára módosított:
Egy kis segítségért fordulok hozzátok :)

Dolgozunk egy új alga guide videón és eszünkbe jutott, hogy rendeznénk egy alga szépségversenyt is közben.
Ha van gyönyörűséges alga fotód, videód, amiért eddig mindig kicsúfoltak :) most itt az idő, hogy teljes pompájában megmutasd a nagyvilágnak!

A szépségeket ide tudjátok küldeni:
sendyouralgae@gmail.com
határidő okt 31!

Köszi mindenkinek, aki részt vesz a játékban :)
végre egy verseny amire nevezhetek :D
 
BAKIK, BÉNÁZÁSOK, AMIT MI IS ELKÖVETTÜNK: ÜDVÖZLÜNK AZ AKVAKERTÉSZKEDÉS ÜGYETLEN OLDALÁN

Összeomló berendezés, felúszott fa dekoráció, alga hegyek, üveg törések, sebesülések, sorozatosan eláztatott bemutatóterem. Igen, ez velünk történt az elmúlt években. Még a "profikkal" is előfordul időnként. Az új videóban katasztrófális rövid történeteket mesélünk az akvakertészkedés világából. Ha lehet ne csináld utánunk :) Happy Halloween!

 
BAKIK, BÉNÁZÁSOK, AMIT MI IS ELKÖVETTÜNK: ÜDVÖZLÜNK AZ AKVAKERTÉSZKEDÉS ÜGYETLEN OLDALÁN

Összeomló berendezés, felúszott fa dekoráció, alga hegyek, üveg törések, sebesülések, sorozatosan eláztatott bemutatóterem. Igen, ez velünk történt az elmúlt években. Még a "profikkal" is előfordul időnként. Az új videóban katasztrófális rövid történeteket mesélünk az akvakertészkedés világából. Ha lehet ne csináld utánunk :) Happy Halloween!

280L-es, nagy samurai rock-os akváriumomba én is ragasztottam össze 3-4 egyenként 6 kilós követ. Beemelve rettegtem. Nem volt gond.

Szétszedésnél épp ezért nem éreztem ekkora félelmet el is dőlt egy kő és a frontüvegen egy 1mm-es vastag igen látványos karcot húzott. Feltettem jófogásra terrarisztikai célra 10e-ért.

Megfogadtam soha többet nem ragasztok ilyen nagy követ, elég nekem amik egymásra vannak dobálva és elbírják magukat.
 
BAKIK, BÉNÁZÁSOK, AMIT MI IS ELKÖVETTÜNK: ÜDVÖZLÜNK AZ AKVAKERTÉSZKEDÉS ÜGYETLEN OLDALÁN

Összeomló berendezés, felúszott fa dekoráció, alga hegyek, üveg törések, sebesülések, sorozatosan eláztatott bemutatóterem. Igen, ez velünk történt az elmúlt években. Még a "profikkal" is előfordul időnként. Az új videóban katasztrófális rövid történeteket mesélünk az akvakertészkedés világából. Ha lehet ne csináld utánunk :) Happy Halloween!

Ehhez képest, a Titanic esete csak egy banális malőr volt... :unsure:
 
A kedvencem kimaradt valahogy.... ez még a régi boltban volt jó pár éve.

Épp átadtam magam az élvezeteknek és nyírtam a növényeket a földszinti 240-es akváriumon. Az ADA olló csak úgy siklott a gyepen. Fantasztikusan szelte a stemeket... meg az ADA üveg beszívót is, amit észre sem vettem, hogy lenyírtam :ROFLMAO:
 
A bejárat mellett időnként kiállítunk egy Dennerle nanot, amit valahogy mindig elvisznek a vevők. Így Dani építheti újra :)
A legutóbbi építést felvettük, így látszik miből lesz a cserebogár

Szuper video, gratual az uj hostnak :)

Azon gondolkodtam, mennyire lenne ertelme az ilyen pici scapekhez masik CO2 rendszert hasznalni. De ugy tunik a 8 ezer forintos Aquario rendszert lehetetlen uberelni, az en nano CO2 rendszerem meg aliexpressrol is belekarmol a 30. ezresbe vilagbajnok afaval boltbol szinte biztos elkedvetlenit egy kezdot.

Ha szabad ilyet kerdezni mennyiert vitte el a vevo?
 
Szuper video, gratual az uj hostnak :)

Azon gondolkodtam, mennyire lenne ertelme az ilyen pici scapekhez masik CO2 rendszert hasznalni. De ugy tunik a 8 ezer forintos Aquario rendszert lehetetlen uberelni, az en nano CO2 rendszerem meg aliexpressrol is belekarmol a 30. ezresbe vilagbajnok afaval boltbol szinte biztos elkedvetlenit egy kezdot.

Ha szabad ilyet kerdezni mennyiert vitte el a vevo?

Hosszú évek óta hibátlanul üzemel mindegyik ilyen Dennerle szett az Aquario rendszerrel. A berendezett akváriumok, lámpával együtt kb. 80-100 ezer forint körül szoktak elkelni.
 
Back
Oldal tetejére