• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Alig várom Fukada kommentjét!;)

Spoiler: le van sokkolva :D

Ettől függetlenül gyakran mondják a workshopok alatt, hogy a karbantartás nem az ő gondjuk. Azzal majd szívunk mi :)

Amikor éjjel megláttam az akváriumot átalakítva, amit B átküldött én is le voltam sokkolva :)
De ahogy reggelre letisztult és most már eltelt 1 hét, visszakerültek a halak stb. szerintem jól mutat a galériában.

Valamiért nem bírtunk a stemekkel. Csináltuk már százszor, de itt nem ment. Persze lehetett volna előnevelt bokrokat ültetni, de azt meg nem akartuk.

És addig filóztunk, hogy visszaállítsuk az eredeti állapotokat és lenyírjuk a hátteret, hogy közben felszakadt a moha a kövekről. Szívás :)
 
Háát.. őszintén ez pont olyan, hogy van egy koherens akváriumi előtér, aztán bumm be van rakva mögé egy háttér ami nagyon nem illik oda.. :/
Fukada nem véletlenül legózta ezt előtte egy napig
 
Nem szeretnék fanyalgónak tűnni, de ez számomra egy katyvasz és jellegtelen így videóról. Lehet élőben jobb lenne, de nem hiszem. Senki ne sértődjön meg, leírom mi a benyomásom.
Jómagam is ott voltam az építésen és érezhető volt a végére, hogy Fukada mit is szeretne kihozni belőle. Utólag látom, hogy nem volt korrekt a GA csapatával szemben. Amit épített az egy hard maintenance competition tank, magyarán egy olyan layout amibe napi szinten bele kellett volna nyúlni, hogy hozza magát. Nyilvánvalóan ez lehetetlen a GA körülmények mellett. Nem lehet ezt a bolti karbantartó személyzettől elvárni. Az átalakítás előtti végső stádiuma azt a benyomást keltette bennem, hogy a GA is kiszeretett belőle menet közben.
 
Spoiler: le van sokkolva :D

Ettől függetlenül gyakran mondják a workshopok alatt, hogy a karbantartás nem az ő gondjuk. Azzal majd szívunk mi :)

Amikor éjjel megláttam az akváriumot átalakítva, amit B átküldött én is le voltam sokkolva :)
De ahogy reggelre letisztult és most már eltelt 1 hét, visszakerültek a halak stb. szerintem jól mutat a galériában.

Valamiért nem bírtunk a stemekkel. Csináltuk már százszor, de itt nem ment. Persze lehetett volna előnevelt bokrokat ültetni, de azt meg nem akartuk.

És addig filóztunk, hogy visszaállítsuk az eredeti állapotokat és lenyírjuk a hátteret, hogy közben felszakadt a moha a kövekről. Szívás :)
Hopsz. Ezt a bejegyzést utólag láttam, de megerősíti amit írtam.
 
Nem szeretnék fanyalgónak tűnni, de ez számomra egy katyvasz és jellegtelen így videóról. Lehet élőben jobb lenne, de nem hiszem. Senki ne sértődjön meg, leírom mi a benyomásom.
Jómagam is ott voltam az építésen és érezhető volt a végére, hogy Fukada mit is szeretne kihozni belőle. Utólag látom, hogy nem volt korrekt a GA csapatával szemben. Amit épített az egy hard maintenance competition tank, magyarán egy olyan layout amibe napi szinten bele kellett volna nyúlni, hogy hozza magát. Nyilvánvalóan ez lehetetlen a GA körülmények mellett. Nem lehet ezt a bolti karbantartó személyzettől elvárni. Az átalakítás előtti végső stádiuma azt a benyomást keltette bennem, hogy a GA is kiszeretett belőle menet közben.

Bár nagyon szeretjük a vendégeinket, azért ha valaki picit jobban megnézi ezeket a workshopokat, ők ugyanúgy szendvednek egy egy layout elkészítésével, mint mi.
Fukada több időt szánt pl a hardscape válogatására, de amit kiválasztott az egy minimál layouthoz passzoló dekor volt. Leginkább a vidin a before állapot tökrözi azt amiben jól mutatott volna.
Valamiért mégis stem növényeket ültettek hátra, ami agyonvágta a sziklákat. Nem tudom pontosan mi volt a szándék a gyors növényekkel, de a kettő együtt nem működött volna ebben a formában.
Talán ez az amiért sokat vártunk, hátha lesz belőle énekes madár. Hátha tudunk olyan színes stem erdőt építeni mögé, mint korábban sok akváriumunkban láttátok és amivel a szikla is érvényesülni tud.

Én bevallom a stem kérdést már július körül feladtam. Egy megoldás lett volna, hogy tövig vágjuk a hátteret és a csúcshajtásokat visszaültetjük, mint az ültetés utáni hetekben volt látható. Megőrizve a layout eredetiségét. Végül nem ez lett. És bár a mostani erősen megosztó dolog, a visszajelzésekből az látszik, hogy a régi layout elfáradt. Néhányan talán többet is vártak volna Fukadától. (egyébként a hollandoknál a workshop után komoly kamerázás nélkül bátrabbak is voltak - sajnos mára már az az akvárium is elvesztette arcát). A videókhoz kapcsolódó bejegyzések alapján többen voksolnak a változás mellett, mint az eredeti akváriumra.

Egyébként kicsit ugyanez volt a szitu Dave esetén is. Amikor azon kellett gondolkodni, hogy milyen magasabb növények legyenek a kocka akváriumban, amit végül cseréltünk szintén. Nem nagyon volt ötletük rá. Josh detto. Szerintem ez olyan dolog, hogy próbáljuk ki, max ha nem jó kivesszük :)

Ez nem jelenti azt, hogy elbénázták volna, csak ilyen rövid idő alatt, stresszben, kamerák előtt azért nem egyszerű valami mutatósat csinálni. Pláne nem idegenben. Óriási a nyomás rajtuk is.

Nekem a minimál eredeti Fukada tetszett, de a kövek már a workshop után összedőltek. És ezt ő már másnap sem tudta korrigálni a boltban. Nálam emiatt már az építés napján megpecsételődött az akvárium sorsa. Elvesztette az arányait.
 
Aki nem követi Steven bejegyzéseit, csinált egy draftot Balázs átalakítása után


Érdemes megnézni. kis ps után kiegészítve az oldalsó oszlopokkal igazi Fukada szerű versenyakvárium lett belőle. Sok drámával és árnyékkal.
Egyetértek Stevennel ez sokkal közelebb áll Fukada stílusához, mint amit a workshopon épített.
 
Aki nem követi Steven bejegyzéseit, csinált egy draftot Balázs átalakítása után


Érdemes megnézni. kis ps után kiegészítve az oldalsó oszlopokkal igazi Fukada szerű versenyakvárium lett belőle. Sok drámával és árnyékkal.
Egyetértek Stevennel ez sokkal közelebb áll Fukada stílusához, mint amit a workshopon épített.
Na ez üt. Így kellett volna átalakítani. Megdobbant a szívem is.
 
Aki nem követi Steven bejegyzéseit, csinált egy draftot Balázs átalakítása után


Érdemes megnézni. kis ps után kiegészítve az oldalsó oszlopokkal igazi Fukada szerű versenyakvárium lett belőle. Sok drámával és árnyékkal.
Egyetértek Stevennel ez sokkal közelebb áll Fukada stílusához, mint amit a workshopon épített.

Ez azért nagyon más mint amit Balázs csinált..
 
Idén kivételesen nem reggel volt az IAPLC streaming. Általában mindig a boltba menet szoktam nézni. :) De idén először délutáni időpontra tették.
Úgyhogy a szombati zárás után bekapcsoltuk a TV-t és megnéztük a boltból az idei felhozatalt. Hogy ti is lássátok mit szóltunk az idei rangsorhoz csináltunk egy vidit róla :)

 
Idén kivételesen nem reggel volt az IAPLC streaming. Általában mindig a boltba menet szoktam nézni. :) De idén először délutáni időpontra tették.
Úgyhogy a szombati zárás után bekapcsoltuk a TV-t és megnéztük a boltból az idei felhozatalt. Hogy ti is lássátok mit szóltunk az idei rangsorhoz csináltunk egy vidit róla :)

Fukadáé tényleg baromi jó lett. Néhány rangosabb helyezés előtt van az én listámon.
 
Idén kivételesen nem reggel volt az IAPLC streaming. Általában mindig a boltba menet szoktam nézni. :) De idén először délutáni időpontra tették.
Úgyhogy a szombati zárás után bekapcsoltuk a TV-t és megnéztük a boltból az idei felhozatalt. Hogy ti is lássátok mit szóltunk az idei rangsorhoz csináltunk egy vidit róla :)

Az indexképen le se tudnátok tagadni, hogy szerényen csak Nature Aquarium GODS van a dobozon! 🙏😇
@danyi03 Gratu a helyezésért.
 
Tegnap voltam bent, a Frodo le van rabolva :D
Mikor érkezik olyan méret, amikből GF épített 2 éve a GA workshop-on?
 
Back
Oldal tetejére