• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Megédemelte! Dani is nagyon tehetséges srác, hiszen kicsiben még nehezebb mindent ilyen szép egyensúlyban tartani, látványosat alkotni! Gratula hozzá.

Szerintem ez Daninál leginkább unaloműző :)
Zavarja, hogy nincs valami a bejárat mellett. Összedobja, majd kicsit később mindig megveszik és kezdheti előlről, mert zavarja, hogy nincs valami a bejárat mellett.... összedobja.... megveszik.... zavarja....összedob... elad... zavar.... :ROFLMAO::) 👍

Régen sok szép akváriumot épített, csak akkor még nem toltuk ennyire a vidiket :)
 
Valahogy így van ahog Viktor írja, elobb-utóbb mindig megveszik. Általában egy nem teljesen nyugodt fel órában szoktam osszedobni és beültetni a nanokat. Ebbe most egy boróka gyökér került, de egyébként sem szoktam extra bonyolult dolgokat építeni, direkt azért hogy egy kezdő is tudjon belőle ihletet meríteni.
Ezzel a technikával és az Aquario szettel mer a sokadik berendezés működik hibátlanul évek óta.
 
Steve Chong YT csatornáján egy jó kis vidi jelent meg, amit a GA-ban vettek fel. (Remélem, maradhat. Természetesen a döntés a GA kezében, @viktorlantos @danyi03 )

A speedscapingről mutatnak be hogyanokat és mikénteket. (Bevallom, rögtön @kuchi @xman @keszalvo @AmegA jutottatok eszembe.)
Három "kategóriában" dolgoznak: 5 perc, 3, ill. 2 perces időlimitek vannak a hardscape összerakására.
(A vlog angolul van, de angol felirat elérhető.)
SPEED SCAPING - Takayuki Fukada & Steven Chong Tokyo Aquascape Secret Training Technique
 
Utoljára módosított:
Ez még egy korábbi felvétel. Ügyfélnél építettünk:

Gyönyörű akvárium lett. Hygrophila Pinnatifida-t hogy oldjátok meg GA tápok mellett, hogy ne egy magasra nyúló bot legyen? Látom itt is GA tápokat használtok. A "gyakran vágjuk" nem megoldás, mert nem nő új hajtás csak 8cm-es törzs után, nincs mit levágni. Nekem ez az egyetlen növény amit nem tudok használni, mert GA táppal túl gyorsan nő és ronda lesz.
 
Gyönyörű akvárium lett. Hygrophila Pinnatifida-t hogy oldjátok meg GA tápok mellett, hogy ne egy magasra nyúló bot legyen? Látom itt is GA tápokat használtok. A "gyakran vágjuk" nem megoldás, mert nem nő új hajtás csak 8cm-es törzs után, nincs mit levágni. Nekem ez az egyetlen növény amit nem tudok használni, mert GA táppal túl gyorsan nő és ronda lesz.
Próbáltad már tövig nyírni? Igaz a csonk nem valami szép, de kompakt lesz. Én mohával takartam el, de működik
 
Próbáltad már tövig nyírni? Igaz a csonk nem valami szép, de kompakt lesz. Én mohával takartam el, de működik
Ezt nem nagyon értem. Az első 2 levél a talajtól 7cm-re van a felett vagy az alatt gondoltad?
A következő 2 levél a 14. cm-nél és 50cm magas így ismétlődve. Ha levágom az első 7cm után akkor mikor új hajtásokat hoz azok 7cm-re eltávolodnak egymástól. Kezdődik elölről.

Vagy úgy érted, hogy vágjam tőbe, hogy ne legyen rajta levél? Nem hiszem, hogy túlélné.
 
Ezt nem nagyon értem. Az első 2 levél a talajtól 7cm-re van a felett vagy az alatt gondoltad?
A következő 2 levél a 14. cm-nél és 50cm magas így ismétlődve. Ha levágom az első 7cm után akkor mikor új hajtásokat hoz azok 7cm-re eltávolodnak egymástól. Kezdődik elölről.

Vagy úgy érted, hogy vágjam tőbe, hogy ne legyen rajta levél? Nem hiszem, hogy túlélné.
Nekem túlélte és tőből nő újra folyamatosan. Ha amúgy is kivennéd, érdemes kipróbálnod. Nézz bele az Avar naplóban található képekbe
 
Ezt nem nagyon értem. Az első 2 levél a talajtól 7cm-re van a felett vagy az alatt gondoltad?
A következő 2 levél a 14. cm-nél és 50cm magas így ismétlődve. Ha levágom az első 7cm után akkor mikor új hajtásokat hoz azok 7cm-re eltávolodnak egymástól. Kezdődik elölről.

Vagy úgy érted, hogy vágjam tőbe, hogy ne legyen rajta levél? Nem hiszem, hogy túlélné.

Vágd vissza totál gyökérig. Ha nyurga a növény nem kap rendesen fényt.
 
Back
Oldal tetejére