• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Szombaton lőttem egy sorozatot megint a boltban. A fotók a flickr-en. Most néhány ezek közül:

Emers csoda

32424859977_f2e2b1032d_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Felülnézet :)

40401094823_e4f45f5145_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Mintha egy dzsungelben lennénk :)

32424860527_7f1303b498_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

32424860877_46cd4ba4b1_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Rég volt már ilyen

32424862607_0da54130c6_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

47366672691_dab24cff75_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

nyírás után

47366673101_8686863fa2_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Ő is...

47366673791_fbdcc7b85f_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

és a Filipe workshopos akvárium még a szombati formájában (azóta méginkább színes lett)

47366676341_12f3f5367e_h.jpgGreen Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr
 
😵
Szombaton lőttem egy sorozatot megint a boltban. A fotók a flickr-en. Most néhány ezek közül:

Emers csoda

View attachment 74207Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Felülnézet :)

View attachment 74208Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Mintha egy dzsungelben lennénk :)

View attachment 74209Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 74210Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Rég volt már ilyen

View attachment 74211Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 74212Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

nyírás után

View attachment 74213Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Ő is...

View attachment 74214Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

és a Filipe workshopos akvárium még a szombati formájában (azóta méginkább színes lett)

View attachment 74215Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr
Brutal szinek, hogy mennyire üt az ADA RGB lampaja...durva. Megint azt mondom, amit a multkor is: ilyen szinek mar pedig nincsenek...
De, hogy az uj akva, hogy bedurrant, elkepesztö..., nem mondod, hogy nincs benne semmi algatok?:)
:eek:
 
Szombaton lőttem egy sorozatot megint a boltban. A fotók a flickr-en. Most néhány ezek közül:

Emers csoda

View attachment 74207Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Felülnézet :)

View attachment 74208Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Mintha egy dzsungelben lennénk :)

View attachment 74209Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 74210Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Rég volt már ilyen

View attachment 74211Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 74212Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

nyírás után

View attachment 74213Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

Ő is...

View attachment 74214Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr

és a Filipe workshopos akvárium még a szombati formájában (azóta méginkább színes lett)

View attachment 74215Green Aqua Showoom by Viktor Lantos, on Flickr
Kicsit offolok.
Szombaton én is lőttem egy sorozatot a boltban. Igen tanulságos volt. A terv az volt, hogy ezt a sorozatot amit fent posztoltál lemásolom ugyanazokkal a beállításokkal. Mivel a flickr megjeleníti, hogy mik a beállítások.
F7.1, 1/50, ISO500, 28mm.

Nem lepett meg, hogy otthon tök más színeket kaptam. Raw- ból indulva lemásoltam a színhőmérsékletet és még minimálisat tologattam pár csúszkát. Tádámmmm megkaptam ugyanazt a képet mint amit te csináltál. A tied egy hangyányival élesebb volt, több részlettel, de az objektívnél a sigma vs cannon miatt, nem kell magyarázni.
Amúgy ezeket állványról lőtted?

Rohantam a saját akvámhoz mint a kis óvodás és az is tök jó lett. :)

Illetve egyetlen probléma maradt ami nálad is látszik, hogy az önmagára árnyékot vető, sötétebb akváriumokhoz ez a beállítás már nem jó. Az új scapem pont zegzugos. Ahogy láttam ott még te sem találtad meg a "csak fényképezővel" a jó megoldást.

Itt pl teljesen kimarad az ágak textúrája.

Azoknál a scapeknél minden okés ahol többnyire minden része az akváriumnak megvilágításra kerül, de az önmagára árnyékot vető dzsungel már nehezebb falat. Ide már valami HDR kéne csak a halak mozgása miatt az lehetetlen vagy az utómunka Adobe termékekkel.
 
Utoljára módosított:
F7.1, 1/50, ISO500, 28mm.

Önmagában a beállítás így nem sokat ér. Ha nem azonos felszereléssel készíted, ha a lámpa erőssége más, ha van valami filter az objektíven stb stb.
De tájékoztatónak jó. A boltban általában ISO 400-800 körül lövöm az ilyen hétköznapi mackónadrágos képeket. :)
28mm nekem pl ez azt mondja, hogy ezt @Matyi objektívével lőttem, ha valamelyik új kép között látod. (eladtam a 17-40-et)
1/50 egy általános záridő állványról, amikor nem foglalkozok a halakkal.

Nem lepett meg, hogy otthon tök más színeket kaptam.

White balance-ot érdemes állítani a gépen még mielőtt fotóznál. Ha sokat fotózol otthon, érdemes a customot ráállítani.
Nekem is van egy bolti Custom beállítás amit mindig használok.

Illetve egyetlen probléma maradt ami nálad is látszik, hogy az önmagára árnyékot vető, sötétebb akváriumokhoz ez a beállítás már nem jó.

Ha kevés a fény, keskeny a lámpa, vagy pontszerű a megvilágítás, akkor gyakori. Van amikor kifejezetten hozzáad a látványhoz.

Ahogy láttam ott még te sem találtad meg a "csak fényképezővel" a jó megoldást.

Direkt nem foglalkoztam vele. Lightroom-ban kijelölt pontokat lehet fényelni ha szükséges. Az ilyen területeket utólag is meg lehet piszkálni.

👍

Volt korábban egy ilyen:


Azóta néhány dolgon csavartam, de kb látszik milyen beállításokkal érdemes szórakozni
 
Önmagában a beállítás így nem sokat ér. Ha nem azonos felszereléssel készíted, ha a lámpa erőssége más, ha van valami filter az objektíven stb stb.
De tájékoztatónak jó.

Maga a beállítás a te képeid reprodukálásához kellett.
Az, hogy utána lerohantam és a saját akváriumomon is kipróbáltam az valóban kicsit más beállításokat kívánhat.

Inkább ahhoz kellett, hogy megtudjam a Canon D70 és Sigma 17-70-el tudok-e normális képet csinálni vagy sem. Mert piszkosul nem éreztem rá.
Minden sárga, minden áttetsző, vagy beég, paca elmosódott. Nem tudtam rájönni mi megy mellé. Természetfotózásnál sosem volt ilyen problémám.
De így már minden a helyére került.

Custom beállításokat sosem használtam még. ;) Ideje kipróbálni.

Jahogy nem a tied az objektív? Láttam, hogy van a 100mm-es (az meg lehet Danié) akkor minek vesz mellé az ember egy olyan zoom-ot ami 24-105...de így már értem :)

Túl sokat offolok. Befogtam.
 
Inkább ahhoz kellett, hogy megtudjam a Canon D70 és Sigma 17-70-el tudok-e normális képet csinálni vagy sem. Mert piszkosul nem éreztem rá.
Minden sárga, minden áttetsző, vagy beég, paca elmosódott. Nem tudtam rájönni mi megy mellé. Természetfotózásnál sosem volt ilyen problémám.
De így már minden a helyére került.

Akváriumnál highlightból le kell venni általában. Ha nagyon beég a teteje, mert pl világosak a növényeid, akkor gradient filterrel lightroomban tudod korrigálni. De ne nagyon menj -0.4 alá, mert észrevehető lesz.
Sharpening ha jó az alap képed, akkor elég sokat lehet vele javítani mostanság. Iszonyat sokat fejlődőtt ez is az elmúlt 10-15 évben. Pl a bettás képekre 3 féle sharpeninget tolunk rá és még mindig szép a vége anélkül, hogy szétesne.

Custom beállításokat sosem használtam még. ;) Ideje kipróbálni.

Érdemes vele játszani.

Jahogy nem a tied az objektív? Láttam, hogy van a 100mm-es (az meg lehet Danié) akkor minek vesz mellé az ember egy olyan zoom-ot ami 24-105...de így már értem :)

Mindkettőnknek van 100-as. De még a végén lehet Tomi is beszerez egyet ahogy mostanság látom.
A GA csapat nagy része fotózik is. Tele vagyunk jó cuccokkal. Csak idő és kedv kell, hogy használjuk :) :)

Eladtam a 17-40-et iszonyat sok ideig kiszolgált. Talán 4. váz amin most használtam. És elképesztő, hogy mindezt kb 20 ezer forintban volt hogy tízezernél és több képet készítsek vele.
Ennyivel adtam el olcsóbban, mint vettem anno.

Egy 16-35-ös váltja majd. De kicsit kivárok, hogy váz ügyben hogyan fejlesztek.
 
Az AM1000 bekötése a gyári Eheim műanyag csövekkel szuper. Érdekes lehetne erről a témáról is egy video. (co2 beoldás, bypass, reaktor töltetek, csatlakozások, pimpelitek-e, stb)
@Matyi ötlete volt. Zseniálisan kézenfekvő, hisz sokszor nem használtuk fel a gyári Eheim merev csöveket az üvegek miatt, így viszont remek helye lett ;). Ha van még bárkiben hasonló ötlet, ne tartsátok vissza ;)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére