• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

ADA WORKSHOP - DAICHI ARAKI - ADA AQUASKY RGB BEMUTATÓ

Daichi Araki az Aqua Design Amano csapatának 27 éves, profi akvakertésze, akvárium berendezője. Ő képviseli az utolsó generációt, aki személyesen Takashi Amano-tól tanulhatott. 7 éve dolgozik a japán ADA csapatának, és évekig a világ legnagyobb növényes akváriuma - a portugáliai Florestas Submersas - karbantartásának vezetője volt. A workshopon egy ADA 60P akváriumot rendez be a Galériában.


A feliratkozáshoz kattints ide: https://bit.ly/2N3rWiU
Nálam elnyerte a "Legjobban vágott G.A. videó" díjat! 👍
 
Utoljára feb 4-én fotóztam, hogy törne le a kezem :) De igyekszem utolérni magam.

A napló aktivitásért egy gyors poszt:

December 9-én indítottuk ezt a berendezést.
Aki esetleg nem követte a korábbi videókat az építésről itt bepótolhatja:

Első rész - hardscape:

Második rész - Növényesítés

Szóval, aki nem ismeri a berendezést egy picit változott a dolog az előző installáció óta.
Az alsópolcos technikát kiváltotta egy külső szűrő. Egy kis pumpa nyomja fel a vizet a felső növényeknek és ez csordogál le a sziklákon is.
Egy párásító tolja a ködöt a növényeknek.

Kicsivel több, mint 2 hónapja megy már a dolog és a növények többsége remekül érzi magát.
Itt a lenti képen pl kis virágokat is láthattok a jobb oldalon :)

Az első két hétben a víz még picit hajlamosabb volt a zavarosodásra, de az utóbbi 1.5 hónapban mindig ezt a tökéletes állapotát mutatja a látogatók legnagyobb örömére.
Az, hogy ezt a levágott profilt használtuk az üvegnél, lehetőséget ad, hogy behajolj a dzsungelbe közelről megszemlélni a növényeket :) Ez volt az egyik legjobb döntés az építésnél.

Láthatóan pár érzékenyebb akváriumi növény pl a H. pinnatifida, Riccardia vagy néhány Bucephalandra remekül érzi magát a víz közeli területeken és a vizes sziklákon.
Amitől az elején picit aggódtunk, hogy a pókpáfrányok esetleg nem fogják annyira bírni a vizes közeget szerintem elengedhetjük. Szépen fejlődnek itt ott, ahova helyeztük őket.

A lapos profilú akváriumból nem akarnak kiugrálni a halak és gyakran használják a kis beugró öblöt, ha egy kis nyugira vágynának.

Nehéz szívvel váltunk meg az előző installációtól, de most már úgy vagyok vele, hogy ezt az új berendezést legalább annyira szeretem. Lehet itthonra is valami ilyesmi kellene :)

MK7A6211.jpg

MK7A6219.jpg
 
Utoljára feb 4-én fotóztam, hogy törne le a kezem :) De igyekszem utolérni magam.

A napló aktivitásért egy gyors poszt:

December 9-én indítottuk ezt a berendezést.
Aki esetleg nem követte a korábbi videókat az építésről itt bepótolhatja:

Első rész - hardscape:

Második rész - Növényesítés

Szóval, aki nem ismeri a berendezést egy picit változott a dolog az előző installáció óta.
Az alsópolcos technikát kiváltotta egy külső szűrő. Egy kis pumpa nyomja fel a vizet a felső növényeknek és ez csordogál le a sziklákon is.
Egy párásító tolja a ködöt a növényeknek.

Kicsivel több, mint 2 hónapja megy már a dolog és a növények többsége remekül érzi magát.
Itt a lenti képen pl kis virágokat is láthattok a jobb oldalon :)

Az első két hétben a víz még picit hajlamosabb volt a zavarosodásra, de az utóbbi 1.5 hónapban mindig ezt a tökéletes állapotát mutatja a látogatók legnagyobb örömére.
Az, hogy ezt a levágott profilt használtuk az üvegnél, lehetőséget ad, hogy behajolj a dzsungelbe közelről megszemlélni a növényeket :) Ez volt az egyik legjobb döntés az építésnél.

Láthatóan pár érzékenyebb akváriumi növény pl a H. pinnatifida, Riccardia vagy néhány Bucephalandra remekül érzi magát a víz közeli területeken és a vizes sziklákon.
Amitől az elején picit aggódtunk, hogy a pókpáfrányok esetleg nem fogják annyira bírni a vizes közeget szerintem elengedhetjük. Szépen fejlődnek itt ott, ahova helyeztük őket.

A lapos profilú akváriumból nem akarnak kiugrálni a halak és gyakran használják a kis beugró öblöt, ha egy kis nyugira vágynának.

Nehéz szívvel váltunk meg az előző installációtól, de most már úgy vagyok vele, hogy ezt az új berendezést legalább annyira szeretem. Lehet itthonra is valami ilyesmi kellene :)

View attachment 87307

View attachment 87308
Ami nagyon izgatja a fantáziámat, hogy mik a tapasztalatok a submers és emers Hygrophyla heterolicta difformisokkal?
A közeljővőbeli projektben mindkét "szinten" szeretném használni ezeket, ezért vagyok olyan kis nózi. :)
 
Nem a Bolbitis difformis lenne érdekes? Hygrophila difformis nálunk max a növénytárolónkban van, berendezésbe véletlenül se kerulne. Ellenben a Bolbitis. Víz alatt pont olyan fél évvel indítás után is ahogy bekerult, néha kicsit algasabb, de nem igazán fejlődik, szárazon viszont nagyon szépen mukodik.
 
Nem a Bolbitis difformis lenne érdekes? Hygrophila difformis nálunk max a növénytárolónkban van, berendezésbe véletlenül se kerulne. Ellenben a Bolbitis. Víz alatt pont olyan fél évvel indítás után is ahogy bekerult, néha kicsit algasabb, de nem igazán fejlődik, szárazon viszont nagyon szépen mukodik.
Igazad van, bocsi, elírtam.
Érdekes, mert nálam állandóan hoz új ágakat. Már tucatszor kellett lenyisszantanom. Talán azért, mert "kevés" a fény és nincs CO2.
 
A naplózás vonalat folytatva :)

Bár ez a fotó egy január 31-i állapot, a bejegyzéshez pont megfelel.

Itt van ez a böszme 650-es. Amiben ugye első nekifutásra egy gyönyörű Utricularia gyepet álmodtunk meg. Nagyon ígéretes volt az első néhány hétben, de talán a túlzott óvatoskodás miatt nem követtük a jól bevált menetrendet és nem raktunk algaevőket.
Ennek az lett a következménye, hogy a dry start utáni hetekben jött a diatom és amanok nélkül nehezen lehetett védekezni ellene. A talajporszívózások nem tettek jót a gyepnek és utána a bekerült amano garnélák is csak adtak egy löketet a további problémáknak.

Ekkor jött az ominózus Japán utazás és szinte várható volt, hogy kontrol nélkül mire visszaérünk a gyeptől elköszönhetünk.
Úgy is lett (ahogy a reklámban mondogatja a vasalós fószer) :D

Szóval jött a Glosso, ami Balázs ötlete volt. A Glossoval at az egyetlen baj, hogy nyírás után sehogy sem néz ki. És ezt rendszeresen 2-3 hetente meg kell ejteni.
Az akvárium azóta gondtalan, de ez a glosso kérdés továbbra sem adja azt az igazi látványt a nyírások miatt.

Viszont közben Utricularia barátunk mozsáiból felépülve a talajból egy új ellencsapást indított és a talajt jól átszőtt Glosson keresztül már sokkal bátrabban eredt neki.
Több tenyérnyi területen elkezdte visszafoglalni az eredetileg neki szánt helyet a növény. És ahol elindult, ott ismét nagyon jól néz ki. Most lehet csak igazán látni mennyivel dekoratívabb egy UG mint egy glosso.

Ha addig nem kapjuk szét érdekes lesz látni, hogyan hódítja vissza a talajt a glosso elől. A héten igyekszem mindezt megörökíteni képek formájában. :D

MK7A5892.jpg
 
Folyamatosan pofozzátok a 650-est, de kövezzetek meg érte, nekem soha nem tetszett... már a hardscape se :( Az előző jobban bejött
valahogy olyan semmilyen - NEKEM
Már várom, hogy mikor lesz újjáépítve :)
Fukada workshopon melyik 120-as lesz az "áldozat"?
 
Folyamatosan pofozzátok a 650-est, de kövezzetek meg érte, nekem soha nem tetszett... már a hardscape se :( Az előző jobban bejött
valahogy olyan semmilyen - NEKEM
Már várom, hogy mikor lesz újjáépítve :)
Fukada workshopon melyik 120-as lesz az "áldozat"?
Nem vagy egyedül, sose volt az igazi. Fukada a Viktor-én féle stemes háromszöget kapja meg, ez a legoregebb 120as scape a boltban
 
Back
Oldal tetejére