• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

És akkor ez is elkészült... Dave Chow workshop. Akik nem voltak ott, akik újranéznék a tiétek :)

Azon kívül, hogy bitang jó lett a scape, nagyon kíváncsi leszek a Monte Carlora és HC-ra egy akván belül. Riccia-t tényleg nem használtok sehol? Az újraépített iwagumiba mik azok a kis gombócok?
 
És akkor ez is elkészült... Dave Chow workshop. Akik nem voltak ott, akik újranéznék a tiétek :)


Király lett, átjön a hangulat! Plusz életem első YouTube szereplése (asszem ebből nem csinálok rendszert.. :D ).

Azon kívül, hogy bitang jó lett a scape, nagyon kíváncsi leszek a Monte Carlora és HC-ra egy akván belül.

Én pontosan ezt csináltam meg a mostani akvámban: elöl MC, hátul HC az arányok miatt, pont ahogy Dave mondja. Teljesen jól működik a kettő együtt. :)
 
Nekem a legnagyobb tanulság a keleti nyugalom volt. Ahogy szemenként szedegette vissza a dekor homokra lepörgött amazóniát, vagy ültette vissza szálanként a felúszó növényeket.
Arról nem is beszélve, hogy a közönség szörnyülködve horkantott fel, amikor a főkő megindult a frontüveg felé, Dave-nek meg a szeme sem rebbent.
Ami pedig szintén örök emlék marad, az Adam alázata, amivel a mester keze alá dolgozott.
 
Egy kis hardscape legó kezdőknek

Az ilyen kezdő videóról jut eszembe. Nagyon messze áll tőletek DIY videót készíteni? Szerintem rettentően sokan idegenkednek az élesztős CO2-től. Be lehetne mutatni, hogy egyetlen diffuzor vásárlásával + (colás palack, élesztő, cukor, esetleg zseltain a cukor megkötésére összesen 300Ft), kaphatnak egy max 80L-es akvát kiszolgáló CO2 set-et és a montecarlo meglodul attól a kis mennyiségtől. Persze nem ez lesz a tökéletes CO2, de hatalmas löket a növényes nano akvának. Én 2 évig nem álltam neki, most hogy van fél éve el nem tudom képzelni mitől féltem. S tudjuk ha meglódulnak a növények, csökken az alga. Aztán persze a videó hátsó felében be lehet mutatni egy bolti élesztős zselés csomagot meg egyebeket.
 
Az ilyen kezdő videóról jut eszembe. Nagyon messze áll tőletek DIY videót készíteni? Szerintem rettentően sokan idegenkednek az élesztős CO2-től. Be lehetne mutatni, hogy egyetlen diffuzor vásárlásával + (colás palack, élesztő, cukor, esetleg zseltain a cukor megkötésére összesen 300Ft), kaphatnak egy max 80L-es akvát kiszolgáló CO2 set-et és a montecarlo meglodul attól a kis mennyiségtől. Persze nem ez lesz a tökéletes CO2, de hatalmas löket a növényes nano akvának. Én 2 évig nem álltam neki, most hogy van fél éve el nem tudom képzelni mitől féltem. S tudjuk ha meglódulnak a növények, csökken az alga. Aztán persze a videó hátsó felében be lehet mutatni egy bolti élesztős zselés csomagot meg egyebeket.

Nem kell hozzá DIY.
https://www.greenaqua.hu/hu/aquario-neo-co2-zselatinos-elesztos-co2-rendszer.html
 
Leírtam a commentemben, hogy a videó végén bemutatható a boltban kapható élesztős csomag is. Így nem értelek. :)


A pet palack élesztővel cukorral, évi 4560Ft + egyszeri 5000 Ft a diffuzorért, csőért.
Az a termék évi 32 090 Ft-ba kerül. Ezt sokan nem engedhetik meg maguknak. Összességében ez a legdrágább Co2 termelés. 3-4 év alatt a magasnyomású behozza az árát töltéssel együtt ehhez képest.

De csak felvetés volt.
 
Az ilyen kezdő videóról jut eszembe. Nagyon messze áll tőletek DIY videót készíteni? Szerintem rettentően sokan idegenkednek az élesztős CO2-től. Be lehetne mutatni, hogy egyetlen diffuzor vásárlásával + (colás palack, élesztő, cukor, esetleg zseltain a cukor megkötésére összesen 300Ft), kaphatnak egy max 80L-es akvát kiszolgáló CO2 set-et és a montecarlo meglodul attól a kis mennyiségtől. Persze nem ez lesz a tökéletes CO2, de hatalmas löket a növényes nano akvának. Én 2 évig nem álltam neki, most hogy van fél éve el nem tudom képzelni mitől féltem. S tudjuk ha meglódulnak a növények, csökken az alga. Aztán persze a videó hátsó felében be lehet mutatni egy bolti élesztős zselés csomagot meg egyebeket.

A DIY mint téma érdekes, de a csatornán valószínűleg nem megyünk el ilyen irányba. Van elég sok tartalom ilyen barkácsolásról a neten.
De alapvetően nem szeretjük/javasoljuk ezeket a zselés stb rendszereket. Az okáról érdemes lenne visszaolvasni az elmúlt 10 évet amikor még itthon is jobban pörgött ez a megoldás.

Mint GA a stabil CO2 beoldást javasoljuk, mint egyetlen értelmes megoldást. Minden más csak tűzoltásra jó. Hosszabbtávon nem alkalmas a stabil működtetésre. Persze vannak kivételek, de sokkal több olyan esetről hallani, amikor valami gond lett a vége.
A vége pedig 99%-ban egy nagynyomású lesz a problémák miatt.

Szal ez kicsit olyan mint a jó szűrés. Ebben is a stabil megoldást javasoljuk amivel a legkevesebb gond van. A többit meghagyjuk a kísérletező kedvű, türelmes embereknek.
 
Back
Oldal tetejére