• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Ez a kerti projekt elég nehezen ment. Még most sem százas minden, de innen már a növényeken is múlik mikor lesz formája.

Bontás, beton feltörés, régi szemét eltakarítása. Vízelvezetés, öntözéstechnika, szigetelések, tómeder kialakítása.... pár mázsa kő, talaj stb.
Emelt kerti szint megépítése, növényhalom beültetése, amiből alig látszik most valami, de remélhetőleg kis időn belül a makákók is ideköltöznek majd akkora dzsungel lesz :)🐒
Várhatóan nagyüzemben termeljük majd a bambuszt :)

Befejeződött a kerti tó is. Helyére került az OASE szűrő, a skimmer, UV. A vezérelhető hangulatvilágítás.... A növények most még alig látszanak a tóban, de reméljük nem lesz ez így örökké :)
A juharok mellett egy csomó más növény kapott még helyet. Páfrányok, vizinövények stb stb....

Végül a kialakított beton ülőkére nem készítettünk faburkolatot, de kis párnákra addig is ki tudtok ülni.
Ugyanitt bónusz ingyenes alvázmosás, ha éppen öntözési időben ülsz a padon, esetleg egy rossz webes értékelés miatt véletlenül megnyomjuk a távvezérelt permetezőket. ;) De semmi hari. Ez csupán üzlet ahogy szokták mondani :)

A tavat most még csak a szűrő lakja. Bízunk benne, hogy nem lesz tele fémpénzekkel. Aki kívánni szeretne, a bejárat melletti kis dobozba kell tenni a papírpénzt és kifele kívánhat egyet az elköszönésnél :):)

Szerettük volna instant látvánnyá alakítani a kertet, de be kell látnunk a kertészkedés picit más mint az Amano féle növényezés. A kupi része ami az elmúlt hetekre volt jellemző talán már nem lesz.
Használjátok ti is nyugodtan a kertet. A krokodilt csak májusban telepítjük. :)

Ha kíváncsi vagy a vezérelhető világításra, öntözésre és van egy kis szerencséd, valaki biztosan meg tudja mutatni. :)
Ha nem akkor lehet éppen szerelned kell 😋


View attachment 75619

View attachment 75618
nagyon jó lett, gratulálok :)
 
Ez a kerti projekt elég nehezen ment. Még most sem százas minden, de innen már a növényeken is múlik mikor lesz formája.

Bontás, beton feltörés, régi szemét eltakarítása. Vízelvezetés, öntözéstechnika, szigetelések, tómeder kialakítása.... pár mázsa kő, talaj stb.
Emelt kerti szint megépítése, növényhalom beültetése, amiből alig látszik most valami, de remélhetőleg kis időn belül a makákók is ideköltöznek majd akkora dzsungel lesz :)🐒
Várhatóan nagyüzemben termeljük majd a bambuszt :)

Befejeződött a kerti tó is. Helyére került az OASE szűrő, a skimmer, UV. A vezérelhető hangulatvilágítás.... A növények most még alig látszanak a tóban, de reméljük nem lesz ez így örökké :)
A juharok mellett egy csomó más növény kapott még helyet. Páfrányok, vizinövények stb stb....

Végül a kialakított beton ülőkére nem készítettünk faburkolatot, de kis párnákra addig is ki tudtok ülni.
Ugyanitt bónusz ingyenes alvázmosás, ha éppen öntözési időben ülsz a padon, esetleg egy rossz webes értékelés miatt véletlenül megnyomjuk a távvezérelt permetezőket. ;) De semmi hari. Ez csupán üzlet ahogy szokták mondani :)

A tavat most még csak a szűrő lakja. Bízunk benne, hogy nem lesz tele fémpénzekkel. Aki kívánni szeretne, a bejárat melletti kis dobozba kell tenni a papírpénzt és kifele kívánhat egyet az elköszönésnél :):)

Szerettük volna instant látvánnyá alakítani a kertet, de be kell látnunk a kertészkedés picit más mint az Amano féle növényezés. A kupi része ami az elmúlt hetekre volt jellemző talán már nem lesz.
Használjátok ti is nyugodtan a kertet. A krokodilt csak májusban telepítjük. :)

Ha kíváncsi vagy a vezérelhető világításra, öntözésre és van egy kis szerencséd, valaki biztosan meg tudja mutatni. :)
Ha nem akkor lehet éppen szerelned kell 😋


View attachment 75619

View attachment 75618
Nagyon szép lett! :love:
Az persze biztos, hogy nem fogok közelről gyönyörködni benne, mert a legkevésbé sem mozgáskorlátozott barát. 🤬
 
Ez a kerti projekt elég nehezen ment. Még most sem százas minden, de innen már a növényeken is múlik mikor lesz formája.

Bontás, beton feltörés, régi szemét eltakarítása. Vízelvezetés, öntözéstechnika, szigetelések, tómeder kialakítása.... pár mázsa kő, talaj stb.
Emelt kerti szint megépítése, növényhalom beültetése, amiből alig látszik most valami, de remélhetőleg kis időn belül a makákók is ideköltöznek majd akkora dzsungel lesz :) [emoji205]
Várhatóan nagyüzemben termeljük majd a bambuszt :)

Befejeződött a kerti tó is. Helyére került az OASE szűrő, a skimmer, UV. A vezérelhető hangulatvilágítás.... A növények most még alig látszanak a tóban, de reméljük nem lesz ez így örökké :)
A juharok mellett egy csomó más növény kapott még helyet. Páfrányok, vizinövények stb stb....

Végül a kialakított beton ülőkére nem készítettünk faburkolatot, de kis párnákra addig is ki tudtok ülni.
Ugyanitt bónusz ingyenes alvázmosás, ha éppen öntözési időben ülsz a padon, esetleg egy rossz webes értékelés miatt véletlenül megnyomjuk a távvezérelt permetezőket. ;) De semmi hari. Ez csupán üzlet ahogy szokták mondani :)

A tavat most még csak a szűrő lakja. Bízunk benne, hogy nem lesz tele fémpénzekkel. Aki kívánni szeretne, a bejárat melletti kis dobozba kell tenni a papírpénzt és kifele kívánhat egyet az elköszönésnél :) :)

Szerettük volna instant látvánnyá alakítani a kertet, de be kell látnunk a kertészkedés picit más mint az Amano féle növényezés. A kupi része ami az elmúlt hetekre volt jellemző talán már nem lesz.
Használjátok ti is nyugodtan a kertet. A krokodilt csak májusban telepítjük. :)

Ha kíváncsi vagy a vezérelhető világításra, öntözésre és van egy kis szerencséd, valaki biztosan meg tudja mutatni. :)
Ha nem akkor lehet éppen szerelned kell [emoji39]


View attachment 75619

View attachment 75618

Nagyon zen. Ezt élőben is làtnom kell :)
 
Dafke fekete kesztyűben.:LOL:

A piros elfogyott. 😋

Egyébként tegnap amikor a tóba ragasztottam kb 50 tálca weeping mohát 40 gramm pillanatragasztóval nekem sem volt kedvem csupasz kézzel melózni.
Nincs sok alternatíva, ha finom munkához kell, állandóan vízbe turkálsz stb. Itt a vastag védőkesztyűk nem működnek jól. A cérna stb detto. Van valami más ami elérhető?
 
Dafke fekete kesztyűben.:LOL:
Szerintem le kellene szállni a GAs fiúkról/lányokról.
Mennyi gumikesztyűt nyűnek el, teszem fel a kórházakhoz, bűnügyi helyszínelőkhöz képest?
Ráadásul már létezik újrahasznosítás, szóval nem kell rajtuk lovagolni.
 
Szerintem le kellene szállni a GAs fiúkról/lányokról.
Mennyi gumikesztyűt nyűnek el, teszem fel a kórházakhoz, bűnügyi helyszínelőkhöz képest?
Ráadásul már létezik újrahasznosítás, szóval nem kell rajtuk lovagolni.

Szerintem nem kell ennyire harciasan venni a kérdést.

Jogos egyébként a felvetés és kell is, hogy jelezzük egymásnak az indokolatlan szennyezést. Csak így lesz jobb a körülöttünk lévő világ. A saját belső igényeink mellett a környezettudatos vásárlók is sok változást hozhatnak.
Nyílván ez egy kis bolt a nagy univerzumban és sokkal jobban meg van kötve a kezünk pl fejlesztésekben, befektetésekben mint egy vállalatnak. Különben sok más dolgot elvégeztünk volna, beleértve a saját bolt építést pl megujuló energiákból.

Az elmúlt években igyekeztünk lecserélni mindenhol a világításainkat LED fényforrásokra. Bár energiát ezzel csak minimálisan spóroltunk, de befektetésben jelentős volt.

Az idei évtől száműztük a nejlon bevásárlószatyrokat. Csak papírtáskák vannak a boltban.

Agyaltunk, hogy a bérlemény ellenére pl napelemmel mennyire tudnánk kisegíteni az energiafelhasználást, de nincs elég területünk és valószínűleg a hatékonyság is erősen kérdőjeles lenne a hatalmas befektetés ellenére pl a bolt közepén található fa miatt és eleve a bolt fekvése miatt. Napelemekkel az előzetes kalkulációk alapján nem tudnánk fedezni a bolti igényeket.

A kartondobozok ledarálásán és térkitöltővé alakításán is gondolkodunk, de per pillanat a vásárlói élmény áll nyerésre. Itt a meccs még nincs lejátszva.

A gumikesztyűre visszatérve. Én pl nem szeretem, csak nagyon ritkán használom. De szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy nincs alergiás reakció a kezemen akármennyit turkálok az akváriumokban. Viszont sikerült többször kárt tennem magamban ragasztózás közben. De a boltban többen vannak akik alergiásak. Ők elsősorban ezt szeretnék elkerülni. Másodsorban nincs olyan védőfelszerelés, ami vizes környezetben jól működne és kellően finom. Vagy nem találkoztunk vele. Ezért is írtam fent, hogy ha van 5let örömmel olvasnánk.

Engem pl sokkal jobban zavar a növényekhez és halakhoz használt zacsi. Ez az amiből elképesztő tömeggel adunk ki egész évben. És nincs rá megoldás még. Ez szerintem 10-15 ezer feletti zacsit jelent évente.
Ehhez képest egész éves viszonylatban 2-3 tucat kesztyű elképesztően alacsony mennyiség. Persze minden szennyezés gond, de az igazi problémát szerettem volna érzékeltetni.

A kertészetek és az ipar feladata lenne megoldani az éves szinten tízezres nagyságrendű zacsi kiváltását. De nem látunk megoldást rá a víz miatt.

Fejlettebb országokban pl németeknél ennél sokkal jobban állnak. Pl Garnelenhaus megoldotta a napelemes energiát az ipartelepükön. De van rá mód, hogy kis felárért környezetbarát szállítást válassz a rendelésednél. Kint a csomagszállításban már erősen ott vannak az elektromos teherautók.

Nem szeretnénk vállunkat vonni és lepattintatni az ilyen megjegyzéseket, kéréseket, kívánságokat. A szándékaink megvannak, a pénzünk nem mindig és a hitelkeretek is végesek. De szerintem csak idő kérdése az energiakérdés, az egyébb szennyezések csökkentése, vagy akár az elektromos flottaautó. Mondom ezt úgy hogy a GA hiába az EU 5 legjobb boltja között szerepel, nem egy bolthálózat (még). Magyarország pedig a lista legvégén kullog EU viszonylagban ha a gazdaságról beszélünk. Egy német boltosnak teljesen más lehetőségei vannak, mint nekünk. A bevételek nagy részét fejlesztésekre fordítjuk így is. De van még hova fejlődnünk minden szempontból.

Úgyhogy az eredeti gondolathoz visszakanyarodva én megköszönök minden ilyen visszajelzést, ami segít a környezeten. Peace :)🌳
 
Szerintem le kellene szállni a GAs fiúkról/lányokról.
Mennyi gumikesztyűt nyűnek el, teszem fel a kórházakhoz, bűnügyi helyszínelőkhöz képest?
Ráadásul már létezik újrahasznosítás, szóval nem kell rajtuk lovagolni.
Irónikus megjegyzésnek szántam, és valójában nem is a GAs fiúknak szólt, hanem aki felvetette a "fekete kesztyű problémát".
Valljuk be őszintén! Ez egy pazarló, luxus hobbi. Mindannyian nagyon szeretjük és rengeteg pénzt, környezetszennyező energiát, vizet pazarolunk rá. Az a néhány pár fekete kesztyű amivel a GAs fiúk még tovább terhelik a környezetet "Lepkefing a tornádóba" ( hogy egy nagy klasszikust idézzek ). 1W/liter??? 1/3 ozmó/rossz víz??? Na valahol itt kellene kezdeni a problémakör boncolgatását, ha mindenáron bele akarunk menni, de mivel itt mindannyian pazarló bűnös lelkek vagyunk az akváriumainkkal, szerintem ez álszent dolog lenne és inkább nagyvonalúan tekintsünk el tőle, ahogy eddig is tettük...
 
Mennyi gumikesztyűt nyűnek el, teszem fel a kórházakhoz, bűnügyi helyszínelőkhöz képest?
Valljuk be, egy kórházban nagyobb szükség van a gumikesztyűk használatára, mint egy akváriumban.
Az pedig szerintem téves hozzáállás, hogyha máshol nagyobb mennyiségben "nyűvik el" az adott tételt akkor nekünk már felesleges odafigyelni, mert az a pár darab úgyse számít ahhoz a sokhoz képest.

Szerintem nem kell ennyire harciasan venni a kérdést.
Támogatom. ;) Egy jobbító szándékú megjegyzés volt a részemről a gumikesztyűk használatára vonatkozó kritikám.

Viszont sikerült többször kárt tennem magamban ragasztózás közben. De a boltban többen vannak akik alergiásak.
Ezek teljesen jogos indikációk a kesztyűhasználatra.

A többihez pedig csak annyit, hogy szerintem továbbra is példaértékű a hozzáállásotok! :)

Hajrá GA! :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Ez egy pazarló, luxus hobbi.
Ez így van, de szerintem nem álszentség a lehetőségeinkhez képest a legkörnyezetbarátabb módon művelni a hobbinkat.

"Lepkefing a tornádóba"
Bizonyára hallottál már arról az elvről, aminek kvázi szállóigéjében pont az általad említett rovar és természeti jelenség van benne, idézem: „egy pillangó egyetlen szárnycsapása a Föld egyik oldalán tornádót idézhet elő a másikon”.

pazarló bűnös lelkek
nagyvonalúan tekintsünk el tőle
Pont ezért nem kellene az eltekintéssel tovább terhelni a lelkünket, mert ha kicsit is, de tehetünk az ügy érdekében, ahogy azt Viktor is említette a fentebbi hózzászólásában. ;)
 
Az új videó elkészült. Egy beszélő bettával? :rolleyes:😋


Jönnek majd a GA 15 perces scaper videók Jamie mintájára? ;)
Egy megjegyzés ill. kérdés lenne, mert a videón nem vehető ki jól (de majd szombaton megsasoljuk élőben): az a bonsai fa nem fog kárt tenni a bettában? Ezek a halacsok elég kíváncsi természetűek, a legkisebb résbe is képesek belebújni és beleragadni, vagy megsérteni magukat a kis ágakkal. Azon a fán meg elég sok ilyen lyukat látni és az ágacskákat sem takartátok el növényekkel.
De szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy nincs alergiás reakció a kezemen akármennyit turkálok az akváriumokban. Viszont sikerült többször kárt tennem magamban ragasztózás közben. De a boltban többen vannak akik alergiásak.
Egyikünknek van ilyen allergiája, (vagyis Mycobacterium marinum okozta betegség) és elég kellemetlen. A kesztyű részben megoldás rá, de attól sem lesz teljesen vízhatlan, de legalább nem akkora mennyiségben kapod és kevésbé vagy lassabban jön elő az "allergia". Sikerült szereznünk egy kedves fórumtagtól műtős kesztyűket, ha megfelelően használod és tárolod, akkor egy darabot több tucatnyiszor lehet újrahasználni. Nem szűnik meg ezzel a környezetszennyezés, de valamennyire csökkenthető. :)

Engem pl sokkal jobban zavar a növényekhez és halakhoz használt zacsi. Ez az amiből elképesztő tömeggel adunk ki egész évben. És nincs rá megoldás még. Ez szerintem 10-15 ezer feletti zacsit jelent évente.
Ilyesmi nem jöhetne szóba? Most csak egy gyors google keresés volt, ezt vízállónak írják, mondjuk kérdés, mennyire záródik jól, meg mintha lyukas is lenne a teteje, de ha a postázáson kívül legalább a helyben vásároltaknál ki lehetne váltani hasonlóval? Vannak PLA poharak is tetővel, azokban utána palántát is nevelhetnének az emberek. :)
 
Szerintem nem kell ennyire harciasan venni a kérdést.

Jogos egyébként a felvetés és kell is, hogy jelezzük egymásnak az indokolatlan szennyezést. Csak így lesz jobb a körülöttünk lévő világ. A saját belső igényeink mellett a környezettudatos vásárlók is sok változást hozhatnak.
Nyílván ez egy kis bolt a nagy univerzumban és sokkal jobban meg van kötve a kezünk pl fejlesztésekben, befektetésekben mint egy vállalatnak. Különben sok más dolgot elvégeztünk volna, beleértve a saját bolt építést pl megujuló energiákból.

Az elmúlt években igyekeztünk lecserélni mindenhol a világításainkat LED fényforrásokra. Bár energiát ezzel csak minimálisan spóroltunk, de befektetésben jelentős volt.

Az idei évtől száműztük a nejlon bevásárlószatyrokat. Csak papírtáskák vannak a boltban.

Agyaltunk, hogy a bérlemény ellenére pl napelemmel mennyire tudnánk kisegíteni az energiafelhasználást, de nincs elég területünk és valószínűleg a hatékonyság is erősen kérdőjeles lenne a hatalmas befektetés ellenére pl a bolt közepén található fa miatt és eleve a bolt fekvése miatt. Napelemekkel az előzetes kalkulációk alapján nem tudnánk fedezni a bolti igényeket.

A kartondobozok ledarálásán és térkitöltővé alakításán is gondolkodunk, de per pillanat a vásárlói élmény áll nyerésre. Itt a meccs még nincs lejátszva.

A gumikesztyűre visszatérve. Én pl nem szeretem, csak nagyon ritkán használom. De szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy nincs alergiás reakció a kezemen akármennyit turkálok az akváriumokban. Viszont sikerült többször kárt tennem magamban ragasztózás közben. De a boltban többen vannak akik alergiásak. Ők elsősorban ezt szeretnék elkerülni. Másodsorban nincs olyan védőfelszerelés, ami vizes környezetben jól működne és kellően finom. Vagy nem találkoztunk vele. Ezért is írtam fent, hogy ha van 5let örömmel olvasnánk.

Engem pl sokkal jobban zavar a növényekhez és halakhoz használt zacsi. Ez az amiből elképesztő tömeggel adunk ki egész évben. És nincs rá megoldás még. Ez szerintem 10-15 ezer feletti zacsit jelent évente.
Ehhez képest egész éves viszonylatban 2-3 tucat kesztyű elképesztően alacsony mennyiség. Persze minden szennyezés gond, de az igazi problémát szerettem volna érzékeltetni.

A kertészetek és az ipar feladata lenne megoldani az éves szinten tízezres nagyságrendű zacsi kiváltását. De nem látunk megoldást rá a víz miatt.

Fejlettebb országokban pl németeknél ennél sokkal jobban állnak. Pl Garnelenhaus megoldotta a napelemes energiát az ipartelepükön. De van rá mód, hogy kis felárért környezetbarát szállítást válassz a rendelésednél. Kint a csomagszállításban már erősen ott vannak az elektromos teherautók.

Nem szeretnénk vállunkat vonni és lepattintatni az ilyen megjegyzéseket, kéréseket, kívánságokat. A szándékaink megvannak, a pénzünk nem mindig és a hitelkeretek is végesek. De szerintem csak idő kérdése az energiakérdés, az egyébb szennyezések csökkentése, vagy akár az elektromos flottaautó. Mondom ezt úgy hogy a GA hiába az EU 5 legjobb boltja között szerepel, nem egy bolthálózat (még). Magyarország pedig a lista legvégén kullog EU viszonylagban ha a gazdaságról beszélünk. Egy német boltosnak teljesen más lehetőségei vannak, mint nekünk. A bevételek nagy részét fejlesztésekre fordítjuk így is. De van még hova fejlődnünk minden szempontból.

Úgyhogy az eredeti gondolathoz visszakanyarodva én megköszönök minden ilyen visszajelzést, ami segít a környezeten. Peace :)🌳
Akkor nincs más,nyitnotok kell egy Ga 2 Németben.
 
Helló! Múlt héten sikerült végre tiszteletem tenni az "új" üzletben. Sok időm nem volt, mert a két nagyobbik kölökkel épp egy monstre Tropicariumi kiruccanásból tartottunk hazafelé, kicsit már lestrapáltak voltak a nagy rája símogatósdi miatt. :D
Nagyon patent az üzlet, gratulálok, hogy ezt össze hoztátok! ;)
 
Jól látom, még mocsári gólyahír is került a tópartra?
Engem pl sokkal jobban zavar a növényekhez és halakhoz használt zacsi. Ez az amiből elképesztő tömeggel adunk ki egész évben. És nincs rá megoldás még. Ez szerintem 10-15 ezer feletti zacsit jelent évente.
Van arra lehetőség, hogy legalább aki személyesen vásárol, vigyen magával vödröt, vagy más szállítóeszközt? Tutira mindenkinek van kisebb-nagyobb, csak a hobbijához használt vödörje. Éves szinten valamelyest csökkenthetné a zacskó fogyást ez is. Tökéletesen egyetértek ebben a zacskó dologban veled.
 
Helló! Múlt héten sikerült végre tiszteletem tenni az "új" üzletben. Sok időm nem volt, mert a két nagyobbik kölökkel épp egy monstre Tropicariumi kiruccanásból tartottunk hazafelé, kicsit már lestrapáltak voltak a nagy rája símogatósdi miatt. :D
Nagyon patent az üzlet, gratulálok, hogy ezt össze hoztátok! ;)

Köszike :)
 
Back
Oldal tetejére