• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Érik neked egy Moving Art epizód a Netflixen @viktorlantos !!!

Azt kell mondja, hogy ezt a legjobb cinematic szerény véleményem szerint amit valaha csináltál. A hangulata a képeknek és a zeneválasztás annyire tökéletes, hogy egész nap tudnék erre zsibbadni. Teljesen elrepített valami világvégén található sziget dzsungelébe. 🙌🙌🙌

Köszönöm!

Köszönjük a csapat nevében. Ehhez a részhez most csak a képi anyagot adtam. Szebi kollégánk két nagy vidi között összevágta.
Igyekszünk kicsit sűríteni ezeken a cinematic vidiken és most teszteljük mennyire menne. De akkor ezek szerint most kivételesen sikerült ;)
 
Apró darab, de mindig sikerül valami dekoratívra megcsinálni :) Aztán valaki elkunyizza amikor a legszebb.

Ez a mostani talán 1 hónapos lehet?
A gyári szetthez képest a világítás cserélve lett egy ONF Flat Nano-ra, de a szűrés maradt.
Kapott egy Aquario CO2 szettet és gondtalanul pöfög csenben a bejárat mellett :) 👍

Jah igen, ez a 20 literes verzió. Gyerekbarát, nyaralóbarát és amennyire lehet pénztárcabarát. :D

MK7A6574-2.jpg
 
Egy rövid cinematic videó a bolti paludáriumról. Ennek is eljött az ideje :)

El tudom képzelni mit lehetne kihozni ebből a paludáriumból ezzel a kamera robottal:


Mármint a cinematic videót illetően. Bár lehet karbantartani is be lehetne programozni. @viktorlantos ismered?
 
ÚJ! YOUTUBE CSATORNA-TAGSÁG - Green Aqua

Elindult a csatorna-tagságunk! A dinamikusan növekvő YouTube csatornánk folyamatos befektetést és forrást kíván. A reklámbeveételek és a márka-szponzorok jelenleg csak egy részét fedezik a produkciós költségeknek. A YouTube lehetőséget ad, hogy a nézők is támogassák az alkotók céljait, kreatív erőfeszítéseit.

Csatorna tagságot könnyen szerezhetsz. Mindössze a JOIN (CSATLAKOZOM) gombra kell kattintanod a videó alatt. Egyszerű, ugye? :)

A havi tagságot bármikor megszűntetheted, de velünk maradhatsz bármeddig, amíg csak szeretnéd és támogathatsz minket. A te döntésed.

Fontos: a csatornát a ti segítségetekkel építettük, ezért nem szetetnénk, ha bármiből kimaradnának azok, akik nem anyagi támogatói a csatornának. NEM LESZNEK EXKLUZÍV TARTALMAK TAGOKNAK ezen a csatornán. Nem maradsz le egy videóról sem, ha nem csatlakozol hozzánk.

Ha azonban csatorna-tag leszel néhány apróbb előny mellett ingyenes támogatást kapsz a szakértő csapatunktól. A támogatás szintje a tagsági rangodtól függ majd. Szavazhatsz a csatorna tartalomra, beszélgethetsz a speciális meghívottainkkal és megnézheted a videóinkat egy kis idővel a hivatalos bemutató előtt.

Köszönjük a segítséged, a támogatásod, hozzászólásaid, like-jaid, a megosztásokat, a közvetlen visszajelzéseket, a pozitív értékeléseket. Köszönjük a barátságod! Segítségetekkel az elmúlt évben sikerült a YouTube csatornát a világ egyik legnépszerűbb akvakertész csatornájává tenni.

Hálásak vagyunk a folyamatos támogatásotokért.

Köszönettel:
a Green Aqua csapata


 
A héten kimaradt a naplózás, de azért igyekszem hét közben is posztolni mindenféle anyagokat.

Viszont, most hogy itt vagyok a múlt heti fotózásból 3 akváriumot is kiemelnék, hogy kicsit beszéljünk róla :)

Daichi féle akvárium most 1 hónapos. A növények már a víz alatti formájukat hozzák és meglepően gyorsan fejlődnek.
A mohákat gyakorlatilag már nyírni kell. A pinnatifida nagy leveleit le kell vágni, hogy kompaktabb formát hozzon a növény.
A bejáratás után a fa taknyosodásnak szerencsére már vége. Egyébként sem volt túl vészes ennél a berendezésnél.
A talaj közelében elhelyezett mohás kövek, anubiasok már most nagyon jól mutatnak, pedig csak 4 hét telt az indulás óta.

Összességében egy gontalan akvárium. Az erős háttér led miatt nem jelentkezik algásodás. És az Aquasky RGB lassan elkezdi megmutatni a vörös színeket a pinnatifida növényeken is.

A neonok tökéletesen passzolnak ehhez a berendezéshez. Nekem az egyik személyes kedvencem lett a boltban 👍

MK7A6642.jpg
 
ÚJ! YOUTUBE CSATORNA-TAGSÁG - Green Aqua

Elindult a csatorna-tagságunk! A dinamikusan növekvő YouTube csatornánk folyamatos befektetést és forrást kíván. A reklámbeveételek és a márka-szponzorok jelenleg csak egy részét fedezik a produkciós költségeknek. A YouTube lehetőséget ad, hogy a nézők is támogassák az alkotók céljait, kreatív erőfeszítéseit.

Csatorna tagságot könnyen szerezhetsz. Mindössze a JOIN (CSATLAKOZOM) gombra kell kattintanod a videó alatt. Egyszerű, ugye? :)

A havi tagságot bármikor megszűntetheted, de velünk maradhatsz bármeddig, amíg csak szeretnéd és támogathatsz minket. A te döntésed.

Fontos: a csatornát a ti segítségetekkel építettük, ezért nem szetetnénk, ha bármiből kimaradnának azok, akik nem anyagi támogatói a csatornának. NEM LESZNEK EXKLUZÍV TARTALMAK TAGOKNAK ezen a csatornán. Nem maradsz le egy videóról sem, ha nem csatlakozol hozzánk.

Ha azonban csatorna-tag leszel néhány apróbb előny mellett ingyenes támogatást kapsz a szakértő csapatunktól. A támogatás szintje a tagsági rangodtól függ majd. Szavazhatsz a csatorna tartalomra, beszélgethetsz a speciális meghívottainkkal és megnézheted a videóinkat egy kis idővel a hivatalos bemutató előtt.

Köszönjük a segítséged, a támogatásod, hozzászólásaid, like-jaid, a megosztásokat, a közvetlen visszajelzéseket, a pozitív értékeléseket. Köszönjük a barátságod! Segítségetekkel az elmúlt évben sikerült a YouTube csatornát a világ egyik legnépszerűbb akvakertész csatornájává tenni.

Hálásak vagyunk a folyamatos támogatásotokért.

Köszönettel:
a Green Aqua csapata


Szia Viktor, nem engedi a paypal-os fizetést külföldi címről!
tudsz erről valamit?! vagy esteleg modosítani hogy müködjön!
üdv. Adrian
 
A lányok akváriuma korban jóval előtte jár. 2.5 hónapos a lenti képen.

Picit hagytuk elvadulni, de az alapos nyírást a napokban meg kell ejtenünk.
Az akváriumon lévő Aquasky G tökéletesen passzol egy ilyen berendezéshez. A zöldek szépek alatta, és a rotala narancsos színe is pont elég ide. Nem hiányzik a harsány vivid vörös stem sor.
A lámpa miatt az előtéri növények is szépen fejlődnek.

Ezt az akváriumot a berendezés óta több alkalommal is nyírtunk. De tök jó mutatja, hogy egy jó ültetés után gyakorlatilag néhány héttel már egy kész látvány fogad.
Pedig itt is visszafogott tápozást használunk.

MK7A6636.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia Viktor, nem engedi a paypal-os fizetést külföldi címről!
tudsz erről valamit?! vagy esteleg modosítani hogy müködjön!
üdv. Adrian

Lehet esetleg köze van a mai átállásnak? Ha magyar bankhoz vagy kapcsolódva. A gyors átutalás bevezetés miatt előfordulhatnak ilyen anomáliák vagy akár szigorítások is. Erre nincs nagy kontroll, a YouTube kezeli az összes fizetést a háttérben. De megpróbálok utána nézni. Köszi, hogy jelezted 👍
 
És akkor a múlt heti utolsó akvárium. Filipe berendezése most 1 éves.
Elég sok kalandot megélt. Egy fantasztikus első néhány hét után gyakorlatilag az összes stem növény tönkrement benne.
Ehhez hasonlót sem láttunk még soha :)
ADA tápozást használunk, ami minden akváriumnál működik. De itt találkoztunk először olyan esettel, hogy a 100-150 stem ami bekerült és néhány hét alatt a többszörösére növekedett egyszerűen felszívott minden létező tápanyagot.
Az eredmény az lett, hogy a stemek szára elmállott, elfeketedett.

Megmondom őszintén először arra gyanakodtam, hogy valami baleset volt és esetleg sokszoros Carbo/Excel került a vízbe, ami tönkretette a növényt.
De a zöldek kicsit fakók voltak. Ezért tettem egy próbát egy kis extra NO3-al. Seachem volt kéznél, ez elég jól adagolható a saját pumpafejünkkel.

240 literes akváriumhoz először adtam 4 pumpát (kb 4ml) ami után közvetlenül elég erőteljes bubizás indult. A következő napokban ezzel kísérleteztem, hogy extra NO3 bevitellel megfordítható e a folyamat.

A növények felső része gyönyörűen magára talált néhány nap alatt, de az alul elszenvedett károsodást nem lehetett helyreállítani, hiába ritkítottunk ki, és szedtük ki a fekete bomló szárakat.

Ezért itt jött az első nyírás és visszaültetés és kicsit kiegészítettük a növényeket is.
A probléma azóta sem jelentkezett, de rendszeresen ellenőrzöm, ha esetleg túl fakó lenne a zöld kap egy két ml NO3-at a tápozás mellé.

Szóval a stemeket megmentettük, anno beszéltem is Filipével a speciális esetről.
Utána nem sokkal kicsit átalakítottuk az akvárium közepét, ami nem lett olyan igazi, így később visszatértünk a növényesített középső részhez, ahol a Rotala Sp Green bátran elfeküdhet újra :)

Az utóbbi időben igyekeztünk rövidebben tartani a stem növényeket. Ez is egy héttel az utolsó nyírás után történt.
Szeretjük ezt az akváriumot is, de lassan új berendezés jön majd helyette. Azért hétvégén ha itt lesz Filipe Oliveira, lehet lenyomunk egy karbantartást vele közösen :)


MK7A6711.jpg
 
Ezt kifejtenéd, hogy mire gondolsz? Nekem a csodálkozás az első reakcióm, mert a több fényre általában több alga is jön. :)

Tök jók a naplózások, belelátunk kicsit a ti mindennapjaitokba is. :)

Jártuk már úgy korábban, hogy a backlight miatt alga lett. Ezért itt is picit több karbira számítottunk. Nincsenek stemek, egy lassabb akváriumról van szó és eddig még nem jelentkezett probléma. Úgyhogy 👍
 
ADA tápozást használunk, ami minden akváriumnál működik. De itt találkoztunk először olyan esettel, hogy a 100-150 stem ami bekerült és néhány hét alatt a többszörösére növekedett egyszerűen felszívott minden létező tápanyagot.
De a zöldek kicsit fakók voltak. Ezért tettem egy próbát egy kis extra NO3-al. Seachem volt kéznél, ez elég jól adagolható a saját pumpafejünkkel.

@viktorlantos kezdőként nem teljesen értem honnan kerül a nitrát/foszfát az akváriumba ADA tápozás esetén. Azt olvasom, hogy egyrészt a táptalajból, ha ez kifogy akkor tápgolyókkal kell pótolni, másrészt a halak adják.

Tehát a Filipe akváriumánál az egyik megoldás az, amit csináltatok hogy extra NO3-at adagolsz (ADA esetében Green Brighty Nitrogen-t mondjuk).
Vagy több halat is tehetsz az akváriumba? Vagy ez buta kérdés?
 
Vagy több halat is tehetsz az akváriumba? Vagy ez buta kérdés?

Ez esélytelen lett volna. Ennél többet kértek a növények.

Egyébként nem hiányzik sem a nitrát, sem a foszfát. Nyílván nitrogén van a talajban ADA esetén.
Ennek az egyetlen hátránya, hogy ha belazulsz és elmaradnak a tápozások, sokkal látványosabban reagálnak a növények. Fakó zöld színek pl.
 
Következő játékosunk a 650-es.

Ezzel az árnyékos háttérnövénnyel sikerült egy előnytelenebb arcát megmutatni. Na sebaj.

Várhatóan Májusban érkezik az új layout a mostani helyére, így max a következő hetekben láthatjuk az UG előrenyomulását.
Merthogy az UG nekiindult, hogy visszahódítsa a neki tervezett layoutot :)

A fotón leginkább bal alsó részen az alsó 1/3-ban látható. Jobb oldalon szintén alul és bal felül középen a kövek közül csordogál le.

Hiába gyors a glosso és birtokolja a teljes gyepet, a lassabb növény, ha lehetőséget kap, megeszi reggelire :)
Sajnos a glosso igazán sosem mutatott. Nem volt elég sűrű. Ha meg igen, már nyírtuk, hogy ne legyen magas. Messziről jól mutat és a galériához is sokat ad a látványvilág, de egy mutatósabb gyeppel még karcosabb lenne.

Értelemszerűen nem finomkodunk az UG miatt. Ugynazt a tápot kapja az akvárium, mint nélküle. 👍

MK7A6782.jpg
 
Back
Oldal tetejére