• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua és aquascaping a Spektrum Home műsorán

Sziasztok GA. csapat!

Először is engedjétek meg, had gratuláljak nektek, nagyon jól sikerültek az epizódok. Méltán megérdemeltétek a figyelmet, rengeteg munkátok, és a hobbi önzetlen szeretete tükröződött vissza minden egyes percben. Érdekes volt viszontlátni azokat a dolgokat , amikkel naponta találkozik az akvakertész, és amiről a itt a fórumon oly sokat beszélünk. Megindító volt szerintem mindenki számára, aki látta, és szerintem sok "hagyományos akvarista" szemét nyithatta fel.

Ez már az elültetett fa gyümölcsei (y) !

Üdv:w-rig!
 
Jó kis műsor volt. Nem gondoltam hogy növényes akvarisztikával kapcsolatos tv műsort láthatunk a magyar tv-ben valamikor is. Nem semmi eredmény. Kár hogy jobb minőségben nem került ki a youtubra. Persze örülünk ennek is nagyon. :)
 
Köszi skacok a dicséreteket! Örülök, hogy tetszett nektek. :rolleyes: Köszönet a Green Teamnek, a lehetőségért és Zsédának is, hogy ilyen tündér volt :love:
 
Nem gondoltatok folytatásra?
Mega-akváriumok - National Geographic Channel - Magyarország
Egy hasonló sorozatot növényes akvákkal sokan néznének.
Lehet a natgeo-n is leadnák(y)

Sokmindenen gondolkodunk, de magyarországon csak a drámát, az éneklést, a szerencsétlenkedést lehet eladni a médiában. A kúltúra és kikapcsolódás max a tematikus csatikon van. Ott viszont kevés a hazai gyártás, kevés a nagyobb produkció. A natgeo féle megasorozatok mögött elképesztő pénzek mozognak. Gyakorlatilaag komplett gyárak épülnek a műsorok kiszolgálására. És csak a show-ról szól minden. Magyarországon az lenne a szenzáció, ha egy celebnek építenénk egy 100 literes akváriumot kb ... Lehetne jó műsorokat csinálni, de lassan már nincsenek iparosok akik hegesztenének, krómoznának, profi szerelvényeket készítenének stb.... legalábbis nem képernyő képes az egész....nincs akril aki gyártás, a legtöbb motyót külföldről kellene hozni, ha egy nagyobb projekt lenne, szóval nem látom esélyét, de talán változik majd a világ a jövőben.
 
Egy nagyon pici szerénységet .. pliz

Szerinted nem ez van ma a médiában? Ha valamennyire követed volt már próbálkozás, hogy pl itthon is megcsinálják a Pimped autó tuning sorozatot. Várható volt, hogy az egy kevésbé élvezhető forma lesz, mert nincs mögötte pénz....

Egyébként ha előkerült a mega sorozatok egyike, épp a minap olvastam, hogy lelövik az American Choppers-t és még néhány ilyen sorozatot. Szóval válság van ott is, nem lehet korlátlanul ennyi gigászi sorozatot termelni.
 
Egy nagyon pici szerénységet .. pliz

Szerintem semmi extrát nem írtam a fentiekben. Aki médiát néz és képbe van a mai gazdasági környezettel az kb megérti miért van.

Az amcsiknál csinálsz egy műsort, népszerű leszel vele és kemény pénzeket keresel. Itthon csinálsz egy műsort és adod az anyagot a műsorhoz :) Kb ezzel le is írtam miről van szó...
És most lehetne mondani, hogy ok de nem mi gyártjuk a műsort.... hát a NatGeonál sem az Akril építők meg az American Choppers gyártja a műsort, hanem a Natgeo kivezényelt forgatócsoportja... valahogy mégis jut annyi pénz, hogy ebből felhúznak egy giga műhelyt, hozzák a megrendeléseket a nagy cégektől, akik műsoranyagot is adnak a másik oldalnon. Persze 100 millio embernek más műsort csinálni, mint 2 vagy 0.3 millionak (RTL vs tematikusok).

Én már annak is örülnék, ha a mainstream-be sikerülne bejutni a növényezéssel és nem egy rétegsportként lenne kezelve fanatikus akvaristák között.
 
Az is baj, hogy az emberek csak ezekre a ..:poop: ... csatornákra és a belőlük áradó hulladék műsorokra kíváncsiak. Azt élvezik, ahogy mások szétszedik egymást.
Felteszem a kérdést, nem az lenne az alap ha este leülne a család beszélgetni, vagy társasjátékozni a gyerekkel, elmenni sétálni vagy sportolni.... annyi szép dolog van a világban, de még a környezetünkben is.
És ha már ezek után addig eljutunk hogy a TV-t bekapcsoljuk, lehet értelmes csatornákra kapcsolni mint pl. natgeo, spektrum, discovery, animalplanet. És ezek alap csomagban vannak.
Bocsi, hogy kicsit offoltam.
 
Az is baj, hogy az emberek csak ezekre a ..:poop: ... csatornákra és a belőlük áradó hulladék műsorokra kíváncsiak. Azt élvezik, ahogy mások szétszedik egymást.
Felteszem a kérdést, nem az lenne az alap ha este leülne a család beszélgetni, vagy társasjátékozni a gyerekkel, elmenni sétálni vagy sportolni.... annyi szép dolog van a világban, de még a környezetünkben is.
És ha már ezek után addig eljutunk hogy a TV-t bekapcsoljuk, lehet értelmes csatornákra kapcsolni mint pl. natgeo, spektrum, discovery, animalplanet. És ezek alap csomagban vannak.
Bocsi, hogy kicsit offoltam.

Tökéletesen igazad van ezért is írtam. A két kereskedelmi tolja párhuzamosan a gyatrábbnál gyatrább műsorokat. Mivel pontos mérések vannak már évek óta kiszámíthatóan tolják a tartalmat ami odaragasztja az embereket a TV elé. Erről Key papa tudna mesélni....

A több csatorna ehhez képest nagyon szerény nézettséggel rendelkezik. Mondjuk nem pont az akvarisztikáról kellene műsor lehetne bármi más is, de spórolnak a műsorgyártáson, mert az a legdrágább. Így jönnek a külföldi sorozatok és tartalmak. Mondjuk nem baaj az sem, csak ne valami eldugott csatornán kelljen megtalálni ezeket a gyöngyszemeket lehetetlen időpontokban :)
 
Az a baj ,hogy a mai médiában megy a pa*asztvakítás... Bizonyos tényezőkből adódóan amit nem szeretnék említeni mert dada lesz... Ez még egy dolog ,hogy vakítanak csak ,hogy a nép nagy része nem veszi egyátalán észre és teljesen ki van már mosva az agyuk... Idén mikor Horvátországban voltam érdekes módon a szálásunkon csak magyar közmédiát lehetett fogni és néztem kb 10 percet éreztem ,hogy sorvad az agyam a sok manipulatív tényezőtől és mindenben láttam ,hogy mi a cél vele... katasztrófa..
 
Akkor @Keymaker papa mesélne nekünk ha ráér és nyílvánosak az infók? :)

Ahogy én látom a korombeliek egy része sem néz már tv-t pont a fent leírtak miatt, de ez kb. olyan arányban van, mint amit V. leírt nézettség (2 millió RTL vagy 0.3 millió tematikusok). Szóval szomorú, hogy ha az ember mégis bekapcsolja a tv-t akkor nézheti a körömgomba reklámokkal 15 percenként teletűzdelt filmet, ami még élvezhető is lenne, mert nem egy keressünk"tehetséget"smsszavazással műsor.

Ahogy magyar akvarisztikai könyvet sincs értelme csinálni.
 
Az a baj ,hogy a mai médiában megy a pa*asztvakítás... Bizonyos tényezőkből adódóan amit nem szeretnék említeni mert dada lesz... Ez még egy dolog ,hogy vakítanak csak ,hogy a nép nagy része nem veszi egyátalán észre és teljesen ki van már mosva az agyuk... Idén mikor Horvátországban voltam érdekes módon a szálásunkon csak magyar közmédiát lehetett fogni és néztem kb 10 percet éreztem ,hogy sorvad az agyam a sok manipulatív tényezőtől és mindenben láttam ,hogy mi a cél vele... katasztrófa..

Mondjuk lehet épp ez az egyik ok, hogy a hobbiban keresed a kikapcsolódást és fórumozgatunk. :)

Nah váltsunk kicsit pozitívabb témára.... pl faterom most mondta, hogy megint ismétlik a sorozatot, ha valaki még mindig nem látta :)
Aztán később megnézzük Tibi kerti tavát is :D Az egyetlen csatorna ahol fórumos arcok vannak a TV-ben. :)
 
Mondjuk lehet épp ez az egyik ok, hogy a hobbiban keresed a kikapcsolódást és fórumozgatunk. :)

Nah váltsunk kicsit pozitívabb témára.... pl faterom most mondta, hogy megint ismétlik a sorozatot, ha valaki még mindig nem látta :)
Aztán később megnézzük Tibi kerti tavát is :D Az egyetlen csatorna ahol fórumos arcok vannak a TV-ben. :)


Igen lehet ,hogy azért vagyunk már függők az akvakertészetől és a fórumtól :) Amivel szerintem semmi baj nincs :) Tapasztalataim szerint a Magyar akvakertész közösség nagyon erős :) Nem tudok a többi országról nagyon véleményt formálni ,de abban biztos vagyok ,hogy erősebb mint Ausztria.. Nem nagyon sikerült itt még aquascaperekre bukkanom :/ Nem is csodálkozom egybk.. Múltkor eljött hozzám egy kedves osztrák hölgy egy kis növényt vásárolni mert nano-t akart indítani vagy akar ,de nehezn tudtam a tudtára adni ,hogy ezeket a növényeket mindenféle táppal kell ellátni ,hogy egészségesen fejlődjenek ,de ő ezt nem igazán akarta felfogni.. és utánna meg csodálkozik ,hogy kipusztul minden.. Illetve beszélgettem egy garnéla tenyésztővel aki mesélte nekem ,hogy azért vásárol fel annyi sakurát mert a sok kezdő megvesz egy nagy adagal utánna nem igazán sikerül neki fentartani őket és kipusztul mind és megint vesz egy nagy adagal és így még mindig nagy a sakura kereslet... Nem győzöm őket szaporítani már vannak emberek akik előjegyezték magukat.. Na mind 1 ez számomra egy kicsit szomorú.

Sorry ez egy kicsit OFF volt :)
 
Igen lehet ,hogy azért vagyunk már függők az akvakertészetől és a fórumtól :) Amivel szerintem semmi baj nincs :) Tapasztalataim szerint a Magyar akvakertész közösség nagyon erős :) Nem tudok a többi országról nagyon véleményt formálni ,de abban biztos vagyok ,hogy erősebb mint Ausztria.. Nem nagyon sikerült itt még aquascaperekre bukkanom :/ Nem is csodálkozom egybk.. Múltkor eljött hozzám egy kedves osztrák hölgy egy kis növényt vásárolni mert nano-t akart indítani vagy akar ,de nehezn tudtam a tudtára adni ,hogy ezeket a növényeket mindenféle táppal kell ellátni ,hogy egészségesen fejlődjenek ,de ő ezt nem igazán akarta felfogni.. és utánna meg csodálkozik ,hogy kipusztul minden.. Illetve beszélgettem egy garnéla tenyésztővel aki mesélte nekem ,hogy azért vásárol fel annyi sakurát mert a sok kezdő megvesz egy nagy adagal utánna nem igazán sikerül neki fentartani őket és kipusztul mind és megint vesz egy nagy adagal és így még mindig nagy a sakura kereslet... Nem győzöm őket szaporítani már vannak emberek akik előjegyezték magukat.. Na mind 1 ez számomra egy kicsit szomorú.

Sorry ez egy kicsit OFF volt :)

Kemény meló megreformálni a hobbit az biztos. Osztrákok sajna a sor végén vannak.
De EU szinten is azért nem minden országra jellemző a jó közösség. Itt kinőtte magát egy jó kis kertész csapat.(y)

Épp a hétvégén jártak a boltban a Horvát akvakertész fórumot üzemeltető srácok. Reggel 5-kor keltek, hogy nyitásra nálunk legyenek. Kb mint ahogy mi járunk a bécsi karácsonyi vásárra olyan kuriózum volt nekik. Náluk semmi nincs. Maroknyi kertész üzemelteti a fórumot de egy bolt sincs a közelben. Ehhez képest meglepő volt, hogy az egyik srác az idei IAPLC-en 50 körül végzett. Szóval szándék ott is van, egy-két tehetséges kertész is, de ennél sokkal több kell, hogy megmozdítsák az évtizedek óta pangó hobbit.

Jó gazdasági helyzetben lévő országoknál ez valamiért nehezen megy. Ott tényleg nem számít a pénz. Talán ezért teljesn más elfoglaltságok vannak és nem állnak le szórakozni egy növényessel. Azt nyírni kell, alga van, dolgozni kell a sikerért. :)
 
Kemény meló megreformálni a hobbit az biztos. Osztrákok sajna a sor végén vannak.
De EU szinten is azért nem minden országra jellemző a jó közösség. Itt kinőtte magát egy jó kis kertész csapat.(y)

Épp a hétvégén jártak a boltban a Horvát akvakertész fórumot üzemeltető srácok. Reggel 5-kor keltek, hogy nyitásra nálunk legyenek. Kb mint ahogy mi járunk a bécsi karácsonyi vásárra olyan kuriózum volt nekik. Náluk semmi nincs. Maroknyi kertész üzemelteti a fórumot de egy bolt sincs a közelben. Ehhez képest meglepő volt, hogy az egyik srác az idei IAPLC-en 50 körül végzett. Szóval szándék ott is van, egy-két tehetséges kertész is, de ennél sokkal több kell, hogy megmozdítsák az évtizedek óta pangó hobbit.

Jó gazdasági helyzetben lévő országoknál ez valamiért nehezen megy. Ott tényleg nem számít a pénz. Talán ezért teljesn más elfoglaltságok vannak és nem állnak le szórakozni egy növényessel. Azt nyírni kell, alga van, dolgozni kell a sikerért. :)

Hát horvátországban én sem találtam sok mindent :D Igen ezt szokta apám is mondani és én is ezt tapasztalom ,hogy az emberek dolgoznok folyamatosan hétköznap majd mikor eljön a hétvége akkor csapnak egy nagy banzájt vagy elmennek vásárolni vagy elteszik a pénzt nyaralásra. Kicsit szomorú vagyok mert nehéz dolgokat beszerezni ,de azért sikerült már a nekem szükséges dolgokat feltérképezni ,de még így is rengeteg dolgot Magyarországról kell beszállítanom. Valamilyen szinten ez mondjuk nem is rossz mert legalább áttéríthetem az osztrák népet ;) :p
 
Kemény meló megreformálni a hobbit az biztos. Osztrákok sajna a sor végén vannak.
De EU szinten is azért nem minden országra jellemző a jó közösség. Itt kinőtte magát egy jó kis kertész csapat.(y)

Épp a hétvégén jártak a boltban a Horvát akvakertész fórumot üzemeltető srácok. Reggel 5-kor keltek, hogy nyitásra nálunk legyenek. Kb mint ahogy mi járunk a bécsi karácsonyi vásárra olyan kuriózum volt nekik. Náluk semmi nincs. Maroknyi kertész üzemelteti a fórumot de egy bolt sincs a közelben. Ehhez képest meglepő volt, hogy az egyik srác az idei IAPLC-en 50 körül végzett. Szóval szándék ott is van, egy-két tehetséges kertész is, de ennél sokkal több kell, hogy megmozdítsák az évtizedek óta pangó hobbit.

Jó gazdasági helyzetben lévő országoknál ez valamiért nehezen megy. Ott tényleg nem számít a pénz. Talán ezért teljesn más elfoglaltságok vannak és nem állnak le szórakozni egy növényessel. Azt nyírni kell, alga van, dolgozni kell a sikerért. :)
Érdekes nagyon. :) Szerintem mentalitás kérdése is. Pl ott vannak a japánok, akik aztán elvetemült emberek :D Ők nem adják fel, igazi kis harcos nép, kitűznek egy célt és véghezviszik. Türelmük is van hozzá, és közelebb állnak a természethez mint sok másik nép, és jobban is tisztelik (na jó, talán valami esőerdőben élő vad törzs viszi a pálmát. :D.) Szerencsére a magyarokba is szorult kitartás, és elhivatottság. Na meg eléggé elkeseredett egy nép vagyunk, és ezek a sikerelmények kárpótolnak a mindennapok kudarcaiért.
Talán ahol nem annyira jellemző az akvakertészet, pedig megtehetnék az anyagi helyzetük miatt, az azért lehet mert túl kényelmesek. Szeretik a készen kapott dolgokat, nem szeretnek küzdeni. (Persze kivételek mindig vannak. :) ) Inkább elutazik, hogy megnézze és titkon irigykedik. :)
 
Azért nem vonnék a GDP és az aquascaping közt fordított arányt. A németeknél és az angoloknál is igen erős a hobbi. Inkább csak a hobbi pillanatnyi állapota látszik. Néhány éven belül ott is ismert lesz ez az irány. Az USA-t kivéve mindenhol növekszik az akvakertész tábor. Ott a szigorú növényimportszabályok is nehezítik a helyzetet.
 
Back
Oldal tetejére