• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Great wood

Jobban megnéztem és gyakorlatilag az összes anubias kuka. Szétesik a rizóma és hullanak le a levelek. Ez van :/

Ha a nagyon pici anubias az, akkor kihajthat még.
Ne tápozd, pici higított carbo a közelébe és fény!
A Low tech nano-mban hasonlóan kezdődött, de a fele kb. megmaradt- illetve kihajtott a már megbarnult rizómákból.
A másik fele tényleg kuka lett. GA-s mini anubias?
 
Ja, és győri embernek kötelező tudni dunai halászlét főzni.
Alaplé nélkül 45 perc alatt, gyufatésztával.
Enélkül nincs sikeres akvakertész, ugye @Pecás ?
 
Tudok küldeni anubiast, ha kell.

Köszi! Lehet élnem kell majd a lehetőséggel. Milyen anubiassal rendelkezel?

Ha a nagyon pici anubias az, akkor kihajthat még.
Ne tápozd, pici higított carbo a közelébe és fény!
A Low tech nano-mban hasonlóan kezdődött, de a fele kb. megmaradt- illetve kihajtott a már megbarnult rizómákból.
A másik fele tényleg kuka lett. GA-s mini anubias?

Az a baj, hogy a rizóma is totál szétesett, az biztos nem hajt sehova. Elmállott az egész. Maradt pár darab, de a nagy része az kuka. A bolbitis heteroclita is széthullott.
Az anubias Aquaflora és Dennerle volt. Azért eléggé elszomorìt elszomorìt a helyzet. A buceok közül csak párnak ment le 1-2 levele. A dobozos pinnatifida viszont nagyon szépen fejlődik. Carbot toltam, most, de amùgy ez min segìt? A nem tápozást a többi növény miatt nem tudom megoldani.

Ja, és győri embernek kötelező tudni dunai halászlét főzni.
Alaplé nélkül 45 perc alatt, gyufatésztával.
Enélkül nincs sikeres akvakertész, ugye @Pecás ?

Igazából nem szeretem a halászlevet :D
 
Köszi! Lehet élnem kell majd a lehetőséggel. Milyen anubiassal rendelkezel?



Az a baj, hogy a rizóma is totál szétesett, az biztos nem hajt sehova. Elmállott az egész. Maradt pár darab, de a nagy része az kuka. A bolbitis heteroclita is széthullott.
Az anubias Aquaflora és Dennerle volt. Azért eléggé elszomorìt elszomorìt a helyzet. A buceok közül csak párnak ment le 1-2 levele. A dobozos pinnatifida viszont nagyon szépen fejlődik. Carbot toltam, most, de amùgy ez min segìt? A nem tápozást a többi növény miatt nem tudom megoldani.



Igazából nem szeretem a halászlevet :D


az enyémek ilyenek lettek:

anubias mini P7111.jpg

Ha el tudod viselni pár hétig, hagyd bent, akkor is, ha már úgy tűnik teljesen kipurcant!
(nekem kb. fele túlélte)
 
Ja, és győri embernek kötelező tudni dunai halászlét főzni.
Alaplé nélkül 45 perc alatt, gyufatésztával.
Enélkül nincs sikeres akvakertész, ugye @Pecás ?
A győrit nem ismerem, de az Al-Dunai az tényleg így van, bár az alaplé sem csalás, de nincs passzírozás (jól elfőzöd és leszűröd, ennyi).:)
Amióta rákaptam a filézett halászlére, azóta meg mindig van alapozás...;)
Most hétfőn is ez volt: egy majd 2,5-ös tőponty, egy bő kettes márna feje, farka, meg egy jó kilós balin feje, farka, gerince volt az alapanyag. Klasszikus alaplé most nem is volt, csak az alapnak valókat főztem kb 20-25 percig, aztán mentek utánuk a filék, 20 perccel a vége előtt meg a tej...:D
Jól sikeredett, most délután ettem meg a végét:)
OFF vége
@Molnár Máté nagyon jól néz ki az akva!(y) A scape-el kapcsolatos szárnypróbálgatásokról más fórumon már váltottunk pár szót, de így a naplót végigfutva azért más...(y)
Anubias, buce: amíg a rizómája nem ment szét, addig van remény. Ahogy olvasom, sajnos ezen már túl vagy...:(
Egy próbát mindenképpen megér még a dolog, de arra vigyázz, hogy szállítás közben nehogy megfázzanak, mégiscsak meleg kedvelő növények...,
Igyekszem figyelni a folytatást;)
 
Örülök, hogy végül elnyerte a tetszésed :) Bizakodó vagyok, hogy rendbejönnek a növények, hál istennek azért maradt még jó pár tő. Nem tudom mi lehetett a gikszer. A GAból 1 nap alatt megkaptam és volt fűtőcsomag is a növények mellett ami még langyos volt kibontásnál. Ilyet még nem tapasztaltam, mint kiderült, az anubias mégsem olyan igénytelen :)

Egy gyors telós részlet, nagyon megakadt rajta a szemem :)
a9cf17e86431317b90ed427431ca22ad.jpg

Akad algám, folyamatosan próbàlom finomìtani a tápozást és a fényt. A fa még mindig szìnez, igaz nem olyan durván mint az elején. A vìz feletti rész szépen bepenészedett, azt ma letörölgettem.
 
Örülök, hogy végül elnyerte a tetszésed :) Bizakodó vagyok, hogy rendbejönnek a növények, hál istennek azért maradt még jó pár tő. Nem tudom mi lehetett a gikszer. A GAból 1 nap alatt megkaptam és volt fűtőcsomag is a növények mellett ami még langyos volt kibontásnál. Ilyet még nem tapasztaltam, mint kiderült, az anubias mégsem olyan igénytelen :)

Egy gyors telós részlet, nagyon megakadt rajta a szemem :)
View attachment 69912

Akad algám, folyamatosan próbàlom finomìtani a tápozást és a fényt. A fa még mindig szìnez, igaz nem olyan durván mint az elején. A vìz feletti rész szépen bepenészedett, azt ma letörölgettem.
Hujj de jo ez a foto! (y)
 
Örülök, hogy végül elnyerte a tetszésed
Az már elég rég megtörtént! ;) Még amikor csak a mangrove-kat mutattad, már az is tetszett. Amikor a redmoor-al alátámasztottad, akkor pedig még jobban.
Azt hiszem, talán írtam is, hogy meglepően harmonikusan sikerült összeilleszteni a két teljesen különböző karakterű faanyagot.
A kép egy dologról árulkodik az mellett, hogy bitang jól néz ki: nincs túltolva a CO2-d, mondhatni kevéske (hátul a DC színe;)). Ha vannak olyan növényeid, amelyek igénylik a magasabb CO2 szintet, akkor erre figyelj oda.
Nálam korábban az hozott meglepően pozitív változást, hogy a difit nagyobb átmérőjűre cseréltem változatlan bubiszám mellett. Az is sekély akva volt: 28 cm "magas".:)
Figyelem a fejleményeket:pompous:
 
Az már elég rég megtörtént! ;) Még amikor csak a mangrove-kat mutattad, már az is tetszett. Amikor a redmoor-al alátámasztottad, akkor pedig még jobban.
Azt hiszem, talán írtam is, hogy meglepően harmonikusan sikerült összeilleszteni a két teljesen különböző karakterű faanyagot.
A kép egy dologról árulkodik az mellett, hogy bitang jól néz ki: nincs túltolva a CO2-d, mondhatni kevéske (hátul a DC színe;)). Ha vannak olyan növényeid, amelyek igénylik a magasabb CO2 szintet, akkor erre figyelj oda.
Nálam korábban az hozott meglepően pozitív változást, hogy a difit nagyobb átmérőjűre cseréltem változatlan bubiszám mellett. Az is sekély akva volt: 28 cm "magas".:)
Figyelem a fejleményeket:pompous:

Engem is meglep, hogy nem üt el vìz alatt. A DC valóban nem lime, hanem simán világos zöld. A pinnatifida meg a cyperus ami igényesebb, de azok szépek. Kicsit azért tekerek a CO2-on. Nálam csak az igénytelen növények mennek tönkre. :D Mára az anubias állomány 90%-a oda lett.
Szétrohadt a rizóma totál.
f7f4700684c9fdbbdc9ac390a40da634.jpg7a8424ae9e238a70aa5f820a2caceb87.jpg
 
Szétrohadt a rizóma totál.
Az ilyen még nem biztos, hogy menthetetlen. Nálam ilyenből lett új növény, még ha nem 100%-ban is.
Van még élő része és a gyökerek is szépek.
Keress valami pálcát, kötözd rá érzéssel és dugd be olyan helyre, ahol nem zavaró, de kap fényt. Lassú menet, de nem esélytelen.
 
Az ilyen még nem biztos, hogy menthetetlen. Nálam ilyenből lett új növény, még ha nem 100%-ban is.
Van még élő része és a gyökerek is szépek.
Keress valami pálcát, kötözd rá érzéssel és dugd be olyan helyre, ahol nem zavaró, de kap fényt. Lassú menet, de nem esélytelen.

Totál szét van rohadva, pépesre.
 
Jó lett az akva, na, hagyd a fórumot és menj halászlét főzni!
Vagy akár főzhetsz belőle halászlevet.:)Bocsánat az offért de nehéz tudtam kihagyni. Nagyon jó képeket és klassz stílust szképeket csinálsz. Jó nézni a naplóidat csak így tovább.
 
Back
Oldal tetejére