• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Great wood

Sziasztok!

Hamarosan indítok egy ùj lapost a nappaliban a 160-as helyère.

Technika:
-100x45x25, 8mm Opti white
-OASE Biomaster 600
-Függesztett ONF Flat One 90cm LED pilàcs
-CO2

Talaj nem lesz, csak kvarchomok. Mindössze 3 darab fa ès pár seiryu adja a dekoràciót.

Növények terèn mèg nincs kész ötlet, tippeket szívesen veszek. Tervben van valami fű szerű hàttérnövènyzet, ezeket valòszínűleg ültetőtàlba teszem majd.

Itt tart a dolog, egyszerű àm nagyszerű, elégedett vagyok :) Ez ismèt 2 fotòzás közti szünetben fogant :)

4ae91041f9ec01e509be2b386973043b.jpg
 
Hello Mäte, en a rotala bonsai-al is megpróbälkoznek, jobb oldalra hätra el is tudnäm kepzelni! elegfenynel szep lesz a csúcsa a növenynek, meg szep aprok a levelei! Anubias chili-t ajänlom! @Szmóki lehet tud is ebben a temaban ötletet adni, honnan tudod a szepseget beszerezni, ha vevö vagy rä:cool:(y)
 
Hello Mäte, en a rotala bonsai-al is megpróbälkoznek, jobb oldalra hätra el is tudnäm kepzelni! elegfenynel szep lesz a csúcsa a növenynek, meg szep aprok a levelei! Anubias chili-t ajänlom! @Szmóki lehet tud is ebben a temaban ötletet adni, honnan tudod a szepseget beszerezni, ha vevö vagy rä:cool:(y)

Köszi, jó ötlet. A chili nagyon tetszik ;)

Hangulatos kis darab lesz ismét (y)

Remélem növényekkel is szépen mutat majd.

Amiket ajánlottam, azok nem nőnek meg 5-7 centisnél nagyobbra, és azért én nem tartanám őket igénytelen low tech növényeknek.

Persze-persze, szerintem telepìtek is belőlük.

Milyen halak mutatnának szerintetek benne?
 
Kubotai-ok jutottak először eszembe, mivel azt sulykoljuk neked, hogy minél kevesebb növény takarja a fákat, remekül kiegészítené a zöld színűk az összképet. De ezt úgyis neked kell majd eldöntened, ha be lesz növényesítve, te látod, hogy színben, méretben, számban mi illik oda.
 
Kubotai-ok jutottak először eszembe, mivel azt sulykoljuk neked, hogy minél kevesebb növény takarja a fákat, remekül kiegészítené a zöld színűk az összképet. De ezt úgyis neked kell majd eldöntened, ha be lesz növényesítve, te látod, hogy színben, méretben, számban mi illik oda.

Gyönyörűek, de nagyon drágák. Maculatusból vagy brigiből 30-40 darabot elbírna. Az jóval olcsóbb.

Jó lesz, kíváncsian várom! Videó lesz róla? [emoji4]

Természetesen :)

Én televágnám endlerekkel. Mindenhol mozognának a 25 centis vízoszlopon belül, plusz, mehet pár darab cory meg a szokásos takarítóbrigád.
De ez az ami szubjektív, és 20-an mást tennének bele.

Utálom a guppykat :)

Iszonyú szép ez a fa. Hol lőtted?
Ez technikailag 3 darabból áll. Egyik fb csoportba dobta fel egy sügeres tag, tőle vett. Első ránézésre megláttam benne a fantáziát, az tök véletlen, hogy pont passzol ebbe az üvegbe :)
 
Sziasztok!

Hamarosan indul az új alacsony akvàrium a nappalinkban a 160-as helyett.
Letisztult minimalista tank lesz, homok aljzattal, főként kötözős növényekkel. Hàtra lehet teszek ültetőtàlba valami magasabb növényt.

Technika:
-100x45x25 8mm opti akvárium 112 liter
-ONF Flat One 90cm függesztett lámpa, square állvánnyal.
-OASE Biomaster 600
-CO2

Dekor:
-Homok
-3 darab uszadék fa
-pár seiryu kő

A növényzetet még nem talàltam ki, ez később jön.
1118ae8bea686c5a4a5b8e4d150c4ac9.jpg
 
Sziasztok!

Hamarosan indul az új alacsony akvàrium a nappalinkban a 160-as helyett.
Letisztult minimalista tank lesz, homok aljzattal, főként kötözős növényekkel. Hàtra lehet teszek ültetőtàlba valami magasabb növényt.

Technika:
-100x45x25 8mm opti akvárium 112 liter
-ONF Flat One 90cm függesztett lámpa, square állvánnyal.
-OASE Biomaster 600
-CO2

Dekor:
-Homok
-3 darab uszadék fa
-pár seiryu kő

A növényzetet még nem talàltam ki, ez később jön.
View attachment 68043
Jobbnal jobb scape-ket alkotsz! Gratu!(y)
 
Bocs, nem bantasbol, (inkabb epito kritikanak szanjuk), de az utolso scapeid mind ugyanolyanok (instant scape), leiras szerint ez sem fog kilogni a sorbol. A 160-as alapjan lattuk, hogy ezeknel kreativabbra is kepes vagy, azzal magasabbra tetted a lecet. ;)
Ezt még elfelejtettem. Ha fogok 3 darab fát és azt össze tudom úgy hozni, hogy szép legyen, legyen íve, jó legyen ránézni, akkor nem vagyok kreatív? Dísze lesz a nappalinknak, minden nap elégedetten fogok ránézni, a feleségem szerelmes bele. Ha megnézel egy minimalista stílusú lakást, az nem szép vagy nem kreatív? Egész egyszerűen ezt nem lehet így nézni. Én azért űzöm ezt a hobbit, mert örömet okoz. Örömet okoz alkotni, ránézi majd előről kezdeni. Másnak az okoz örömet, hogy fél évig épít egy akváriumot majd versenyezteti. Bocs, csak ezt szükségesnek gondoltam leírni.
 
Inkább szépérzéknek neveznénk, ami egyértelműen megvan benned, meg a fák is gyönyörűek amiket felhasználsz. Nekünk csak az volt furcsa, hogy a legutóbb indított akváriumok között a legtöbb annyiból állt, hogy beleraktál 1 nagy fadarabot (vagy több kisebből összerakottat) és kész, ami az x-edik után már szemet szúrt. Nem akartunk vitát indítani csak szerettük volna ezt megosztani, de nyilván nem vagyunk egyformák és a lényeg, hogy örömet okozzon a hobby. Ahogy fent írtad, te ebben találtad meg, most már értjük. :)
 
Inkább szépérzéknek neveznénk, ami egyértelműen megvan benned, meg a fák is gyönyörűek amiket felhasználsz. Nekünk csak az volt furcsa, hogy a legutóbb indított akváriumok között a legtöbb annyiból állt, hogy beleraktál 1 nagy fadarabot (vagy több kisebből összerakottat) és kész, ami az x-edik után már szemet szúrt. Nem akartunk vitát indítani csak szerettük volna ezt megosztani, de nyilván nem vagyunk egyformák és a lényeg, hogy örömet okozzon a hobby. Ahogy fent írtad, te ebben találtad meg, most már értjük. :)
Ez nem vitaindító. Ti leírtátok a véleményeteket, én reagáltam rá. Az szúrt szemet, hogy ez szerintetek építő jellegű, szerintem ez nem az. 160-as akváriumban 2 fa és sok kő volt összerakva, most meg 3 fa. Nekem ez jobban tetszik. Ha van az embernek egy stílusa, akkor valószínűleg azt a vonalat fogod tőle látni, nem mindig mást. Nem fogok több versenyakváriumot építeni, mert nem érdekel. Nem akarok versengeni, nem attól gondolok jónak egy akváriumot, hogy összetett. Szolgálja ki azt amire hivatott, legyen szép, legyen jó ránézni, okozzon örömet. Én sem lájkolom az iwagumi tankokat, meg nem is követek olyan naplókat mert nem az én világom. Annak ellenére, hogy próbáltam, de arra jutottam, hogy nem nekem való.
Szóval én kifejezetten boldog vagyok ezzel az irányzattal. Megmutatom itt, hogy min ütyködök, ha bárki uncsinak érzi (amit megértek), akkor egész egyszerűen ignoráljon :)
 
Back
Oldal tetejére