• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gomba, penész (?)

Frog84

Kertész tanonc
Szervusztok!

Kerestem hasonló, aktívabb topikot, de nem találtam, így elindítom ezt - penész/gomba témában általában a fánlévők kerülnek fókuszba.

Alap problémám, hogy az aljzaton és az üvegfelületen megjelent egy érdekes, fehér szálas képződmény, mely leginkább egy gombafonalakra emlékeztetnek.

Mi okozhatja, hogy lehet megállítani, megelőzni?
Valaki találkozott már hasonlóval?
 

Attachments

  • IMG_20210518_204027.jpg
    IMG_20210518_204027.jpg
    596.9 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_20210518_203957.jpg
    IMG_20210518_203957.jpg
    481.7 KB · Megtekintések: 30
Szervusztok!

Kerestem hasonló, aktívabb topikot, de nem találtam, így elindítom ezt - penész/gomba témában általában a fánlévők kerülnek fókuszba.

Alap problémám, hogy az aljzaton és az üvegfelületen megjelent egy érdekes, fehér szálas képződmény, mely leginkább egy gombafonalakra emlékeztetnek.

Mi okozhatja, hogy lehet megállítani, megelőzni?
Valaki találkozott már hasonlóval?
Hmmm... Vannak garnélák, algaevők... ? Vagyis: ez új indítás, vagy már beállt akva? Fa dekoron indításkor lehet...
 
Jogos, elnézését.

Vannak: 3 géb és 5 Amano dolgozik 3 sisak csiga és pár bevándorolt posta+hólyag csiga támogatásával.

Paraméterek:
- 72 liter
- 6,5 hét működés
- Oase FiltoSmart 200 + 2 liter Mátrix
- ADA Amazonia v2 talaj + hozzá tápdarabok
- Chihiros WRGB I led, napi ~7 órában; 40%-ra dimmelve egyelőre (~1400lm)
- Gh ~12, Kh ~5 (50% csapv + 50% dv mellett)
- nitrát ~10 (JBL teszt)
- GA tápok: macro 1,5 pumpa/nap, micro 1 pumpa/két nap
- EasyCarbo 2 ml/nap
- foszfát 5 napja emelve 3ml/nap-ra
- vízcsere periódus most lett kitolva: eddigi 2 nap helyett 4 naponta ~40%

Hardscape:
- fa kő, alatta kis lávakő és perlon helykitöltés és tartás/szigetelés gyanánt
- előkészítés alatt egy kis driftwood

Növények:
- Sagittaria subulata
- Micranthemum micranthemoides / Hemianthus Micranthemoides
- Limnophila sesiliflora/ambulia
- Vallisneria spiralis
- Staurogyne repens
- Cryptocoryne parva
- Cryptocoryne wenditii (talán)
- Hygrophila polysperma Rosanervig
- Alternanthera reineckii Mini
- Rotala "Vietnam H'ra"
- Ludwigia sp. Super Red
- Anubias nana mini
- Anubias petit
- Bucephalandra
- Limnobium laevigatum

Lakók:
- 3 algázó géb
- 5 Amano
- 3 sisak csiga

Extrák:
- agancs alga - csökkent, de valahol mindig előkerül
- zöld fonalalga - csökken
- zöld pontalga - csökken
- barna "pamacs" alga - minimálisra csökkent
- növények levelén talán barna alga
- pár potyázó hólyag és pöstakürt csiga
- zöld hydra kolónia
- kalandozó planária is előfordul
 
Extrák:
- agancs alga - csökkent, de valahol mindig előkerül
- zöld fonalalga - csökken
- zöld pontalga - csökken
- barna "pamacs" alga - minimálisra csökkent
- növények levelén talán barna alga
- pár potyázó hólyag és pöstakürt csiga
- zöld hydra kolónia
- kalandozó planária is előfordul
Hű, ez aztán kielégítő volt. 👍 Talán gomba, ami a szőlőtőkés driftwoodokon is előjön... A fakő teljesen élettelen? Lehet, hogy maradt benne emészthető szerves anyag az ucsó jégkorszak óta... Esetleg a perlonnal bekerült valami papírdarab és az gombázik. De... A 2. Képen szinte biztosra veszem, hogy egy elolvadt levelet látok, ami indítás után 6 héttel nem is fura. És akkor már lehet az 1. kép is az....
 
Hű, ez aztán kielégítő volt. 👍 Talán gomba, ami a szőlőtőkés driftwoodokon is előjön... A fakő teljesen élettelen? Lehet, hogy maradt benne emészthető szerves anyag az ucsó jégkorszak óta... Esetleg a perlonnal bekerült valami papírdarab és az gombázik. De... A 2. Képen szinte biztosra veszem, hogy egy elolvadt levelet látok, ami indítás után 6 héttel nem is fura. És akkor már lehet az 1. kép is az....
Szivogasd le a vízcserével. Ha mégis gomba, akkor se gáz. Ha már nem lesz elég kedvükre való alga, az algaevők intézik.
 
Szervusztok!

Kerestem hasonló, aktívabb topikot, de nem találtam, így elindítom ezt - penész/gomba témában általában a fánlévők kerülnek fókuszba.

Alap problémám, hogy az aljzaton és az üvegfelületen megjelent egy érdekes, fehér szálas képződmény, mely leginkább egy gombafonalakra emlékeztetnek.

Mi okozhatja, hogy lehet megállítani, megelőzni?
Valaki találkozott már hasonlóval?
Szia,
Slime mold-nak tunik.
 
Köszönöm, igen, így néz ki.

Vízcserekor felszívtam a talajtól, levakartam az üvegről. 2 nap után megint ott van, de most terjeszkedik is, egyre több kezdeti telepet látok a frontüvegen
Csiga, algaevő kikerüli.

Mi az ellenszere, mert nem terveztem 2 naponta leszívni az akváriumot és áttörölni. Más út nincs?

Halak nem kapnak sokat enni, növény táp megy emelt dózisban; főleg a foszfátot emeltem 1 ml-ről 3 ml-re a hiánytünetek miatt - lehet erre kapott rá?
 
Back
Oldal tetejére