• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gömbhal ovi 160l

"20 liter elég?"
Nem, nem elég. Hiába kicsik, kell nekik valamennyi hely, mert érdeklődőek és territoriálisak. Hogy mennyire fér meg a három egyed egymással, az az egyéniségüktől függ. De minimum 40 literes akvárium kell háromnak. Ha kicsi az akvárium, unatkoznak, és mindig kifelé bámulnak, és veszekedhetnek. És jó dúsan növényesített otthon kell nekik. A növények között szeretnek bújkálni, főleg, ha megijednek, de egyébként is. Sokat vannak elöl, kaját kunyerálva, de a sűrű növényzet biztonságot nyújt nekik. Az nélkül a folyamatos stressz miatt korábban pusztulnak el. Az is becsapós, hogy a kereskedésben sokszor fiatal egyedeket árulnak, és fiatalon még nem jön ki a territoriális viselkedés, sőt, inkább csapatban szeretnek lenni. Megveszi az ember, aztán pár hónap múlva csodálkozik, hogy mi bajuk van. A csigákat megölik ugyan, de a csiga testek nagy része bent marad a házban, ott bomlik le, és nagyon leterheli a szűrőrendszert. (Elkezdik csipkedni a csigát a gömbök, az behúzódik, a gömbök nem érik el, és ott bent pusztul el a csiga lassan :( , amit nem szeretek, így én nem adok nekik csigát.) Ezeknek a halaknak egyébként sem túl hatékony az emésztése, elég tápdús kinézetű a végtermékük, és a kaját is valamennyire aprítják (ellentétben a legtöbb díszhallal, amelyek csak bekapják, és lenyelik a kaját), látszik, ahogy terjengnek a vízben az árvaszúnyog lárva apró darabjai és testnedvei, így igen koszosan esznek. Ez sem könnyíti meg a szűrő dolgát. Nagyon hatékony szűrő kell hozzájuk!
Nem kötekedni akarok, és a topikban szereplő akvárium tényleg szép mint látvány, de nagyon zavar, hogy az akvakertészetben a halak sokszor csak dekorációs elemként szolgálnak, és az akvárium berendezése teljesen figyelmen kívül hagyja az igényeiket, mint a mozgástér (bár erre azért sokszor figyelnek), szűrt fény (például itt az otoknak), búvóhely (itt a gömböknek). Az otokból a három kevés. Csapathal. A három darab ugyan szétszóródik, de ha többet veszel, összeverődnek. Van, hogy mind, van, hogy csak páran, de mindenképpen nagyon nagy élmény látni, amikor játszanak :)
A "halasok" között sokan persze a növényekkel vannak úgy, hogy csak dekorációs elemnek tartják őket :(
Bocs, ha sokat OFF-oltam, és tényleg nem kötekedni akartam :) Szép az akvárium, és gratulálok a szűrőrendszerednek, szép munkát végez.
 
és 20 literbe menyit javasolsz 2????? Vagy ők jobban szeretnek egyedül lenni??Milyen halakat rakhatok még melléjük?
Üdv:Imre
 
Üdv!

Imre: csak a te kedvedért google translate:

http://translate.google.hu/translate?js ... ers.com%2F

Innen ki tudod magozni a lényeget. Bár ellentétben a hivatalos oldallal, én legalább 10liter/hal arányt javasolnék, és minimum 6db-ot tarts együtt. (Szóval a 20l-es felejtő szvsz.)
Ezen az oldalon kívül az akvarista.hu-n a fórumban van elég olvasnivaló. Esetleg próbáld ki, hogy beírod a google-be, hogy Törpe gömbhal. Lesz nagyjából 798 találat 0,19 másodperc alatt. Legalábbis nekem ennyi jött ki.

Lengyelf: Igazad van a dús növényzettel kapcsolatban de valószínüleg a tágas hely miatt (160l/7db hal) nálam nem nagyon civakodtak. Ha kellett simán eltűntek a glosso közt, de talán ők voltak a legnyugodtabbak az aksiban. Akkor sem igazán izgatták magukat, ha benyúltam a vízbe metszeni a gyepet. Eddig nem tudtam, hogy az Otoknak szűrt fény kell, ahogy olvastam sokan tartják őket növényes akváriumban, ahol az 1W/l a jellemző.
Köszi a gratulációt.
 
Az első dolgom volt a google-ba beirni de a sok közül csak pár szólt a törpegömbhalról,akkor majd egy nagyobb aksiba lesznek és köszi a tanácsokat:)
 
Imre2396 said:
Lesz nagyobb akvárium :D és azt szeretném kérdezni hogy milyen víz kel nekik?Extra lágy?vagy jó a rendes csapvíz is??
Üdv:Imre

Szia!
Örülök hogy lesz nagyobb akvárium a gömböknek! :) A vízparaméterekkel kapcsolatban nézd meg az általam korábban linkelt, magyarra fordított oldalon a Víz paraméterek fül alatt, hogy mit ír. ;) Szerintem. :thumbup: :angel:
 
imre2396
DE magyarnyelvű nincs?
javaslom a google chrome böngészőt, és az autómatikusan fordítja magyarra az oldalakat.
 
Back
Oldal tetejére