• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gömbhal ovi 160l

Spok

Új regisztrált
Üdv mindenkinek!

Íme első növényes akváriumom! Sajnos nemsoká meg kell válnom tőle, így még utoljára megmutatom nektek.


Az akvárium Október környékén indult, 3 cserép Glossoval, és egy cserép Progestremon helferi-vel. 3 hét múlva érkeztek meg az első lakók, 7db Törpe gömbhal, 3db Otocinclus, és 2db Sziámi algázó. Ez utóbbiaknak nem is nagyon volt mit enniük az első 1 napos áramszünetig :D
Azóta sok mindenen mentünk már keresztül, Co2-túladagolás, áramszünetek, felszíni hártya, az algán is sikerült többé-kevésbé felülkerekedni, azonban kissé elfáradtam a harcban. Mára be kellett látnom, hogy nem lesz mindig időm/kedvem 3 naponta nyírni a Glosso-t, kibogozni közüle szegény Progestremon-t, vödrözni 80 liter vízzel 2 emeletet...
Pedig az elején milyen lelkesen figyeltem a legapróbb új hajtásokat, amikre manapság már bosszúsan nézek :) De egy percig sem bánom! Remek lehetőség volt tanulni, és biztos hogy nemsokára lesz növényes akváriumom, de jóval kisebb.
Talán egy nano, ha ezt sikerül eladni.

K_p_020-52-paint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Glosso szerintem csodálatos növény! Ha elég fényt és kaját kap, megállíthatatlan!

Az akvárium:

100x40x40 160liter
DIY tető fekete Compakt dekorból (nagyon erős műgyanta-alapú anyag)

3db T5 HO 39W-os napfényes cső (~0,75W/l)
Atman cf-1200 külső szűrő 1550 l/h (2l Sachem Matrix, 1,5l Eheim Substrat pro, +kerámiagyűrű, szivacs, perlonvatta)
5l-es CO2 palack Ista reduktor, hegtechnikai mágneszelep, Levi-féle DIY reaktorral :thumbup: DIY bubiszámláló
100w-os fűtő
Jbl Manado aljzat táptalaj nélkül 25l
Tápozás természetesen GA napi 8ml Makro 8ml Mikro

K_p_064-paint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


K_p_059-paint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


K_p_057-paint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hali!
Először is gratulálok, nagyon korrekt kis "ovit" hoztál létre. :) Egy kis kérdés, az aksiban szereplő dekoráció kövek, azokat hol vetted/szetted/szerezted be? Amúgy ez a "fakő", ha jól tudom?
A világításról egy leírást, vagy 1-2 képet még szívesen vennék, ha az armatúrát is te csináltad, akkor nagyon nagy respekt :) (amúgy is)
 
Üdv!
Egy kis helyesbítés: Az nem "fakő" hanem kövesedett fa.
Viszont ez, ha jól látom nem az, hanem kristályos mészkő, amit már többen is használnak itt a fórumon az akváriumukban.
De ha tévednék szóljatok!

Egyébként tényleg nagyon szép akvárium lett belőle, pedig azt hallottam, hogy a gömbhalak problémásak. Nem lehet könnyen összepárosítani őket növényekkel, állítólag. de hát itt az kivétel, mely erősíti a szabályt?!
 
Elnézést, még csak tapogatok a témákban. :) Egy kertészet oldalán láttam ilyen néven, a sziklakerti kövek között, hogy "fakő". De valóban, igazad van, hogy megkövesedett fa, azt a hatást is kelti. Ha itt kristályos mészkőről van szó, elhiszem. Olvastam, hogy Te nagy spíler vagy ilyen témában :p Akkor esetleg ilyen mészkövet merre lehet találni a természetben, vagy boltokban, ha tudnál segíteni, roppant hálás lennék.
 
stevo said:
Elnézést, még csak tapogatok a témákban. :) Egy kertészet oldalán láttam ilyen néven, a sziklakerti kövek között, hogy "fakő". De valóban, igazad van, hogy megkövesedett fa, azt a hatást is kelti. Ha itt kristályos mészkőről van szó, elhiszem. Olvastam, hogy Te nagy spíler vagy ilyen témában :p Akkor esetleg ilyen mészkövet merre lehet találni a természetben, vagy boltokban, ha tudnál segíteni, roppant hálás lennék.

Mészkő? Mészkövet nem rakunk az akváriumban, mert a széndioxid miatt folyamatosan oldódik és keményíti a vizet.
Megkövesedett fát nem hiszem, hogy nagyon sok helyen találnál, de ajánlom a www.greenaqua.hu -t, méghozzá a dekorációk, kövek részt.
 
Nyugi Dani,a kristályos mészkő nem enged semmi "mészkövet" az akiba.Nekem is ilyen van.Savra abszolúte nem reagál.
Ezt Eqinox is megerősítette.
 
tibicuk said:
Nyugi Dani,a kristályos mészkő nem enged semmi "mészkövet" az akiba.Nekem is ilyen van.Savra abszolúte nem reagál.
Ezt Eqinox is megerősítette.

Bizony ez így van, ugyanis a kristályos mészkő egy közepes fokú metamorf kőzet. Hő és nyomás hatására a mészkő átkristályosodott és erősebbek lettek a mészkőmolekulák közti kötések. Így a savas kémhatás nincs rá hatással.
Nálunk egyébként Rakacán és Szabad-battyán közelében lehet ilyet találni, de nem tudom, hogy szabad-e a gyűjtés?! De kőkereskedésekben általában megtalálható.

Bocs az off miatt Avatar! :oops:
 
Pff, a kristályos rész kimaradt :oops: :) Nyugodt vagyok én. Mi lenne ha minden "nem jó" hozzászóláson felbosszantanám magam :)
 
Sziasztok!

Köszi a dicséretet! A világításról és a tető készítéséről vannak képek, ha lesz egy kis időm, felrakom a DIY topicba.
A köveket kőkereskedésben vettem Wooden Stone néven árulták.

A gömbhalakkal csak jó tapasztalataim voltak annak ellenére, hogy én is hallottam róluk rémhíreket. A növényeket nagyon szeretik, általában a Glosso mezőben vagy felette 1-2cm-re lebegnek. Állandóan a talajt, és a köveket pásztázzák csigák, és más élőlények után kutatva. A mozgásuk egyáltalán nem halszerűn inkább a kolibrihez hasonlatos :)
Itt egy video róla: 6o1fw9jtRNc
A csigákat nagyon "csípik" :D
 
Nekem is kellene kölcsönbe pár.. tele vagyok malájjal. Bár a csigaevő csigák a nagyokat mind egy szálig kiirtották, de még sok a kicsi.

Csak utaná (az új setupba) raknék mindenféle MÁS csigát De félek, hogy a szűrőbe, meg mindenhol megtalálható maláj megjelenne az újban is, ezért kéne ebből egy pár őrszem :)

A növényeket nem bántották semennyire?
 
Valahol aszt olvastam hogy a növényeket nem bántják viszont ha a csigák elfogynak a halakra kezdenek vadászni.Nem tudom hogy mi igaz belőle, nincs velük tapasztalatom.Viszont jópofák voltak ahogy figyelték a csigákat mielőtt kiszippantották :)
 
ramirezi71 said:
És most ezt akarod eladni??? és miért??? Új kihívás után nézel?

Rá kellett jönnöm, hogy túl nagy nekem, sok vele a munka, ráadásul kisebb pénzügyi válságba kerültem.
Ha rendeződnek a dolgaim, egy kisebbe benevezek majd, ugyancsak Iwagumi stílusban, talán HC-vel Glosso helyett.
Remélem az valamivel lassabban nő :p
 
A növényeket egyáltalán nem bántják, hiszen tulajdonképpen ragadozók. Én élő tubifexxel etettem őket.

Néha sikerült szereznem néhány pici csigát öcsém akváriumából, azokat rendre becserkészték, mintha erre lennének specializálódva.
Az Oto-kat, és a Sziámiakat egyáltalán nem bántották, pedig nálam egy darab csiga sincs. De ez azért is lehet, mert nagyon kevés a 7db gömbi a 160l-re.

Érdekes volt megfigyelni, hogy időnként territoriálisan viselkedtek egymással, máskor bandába álltak, és úgy vonultak az aksiban.


Egyszer sajnos volt egy CO2 túladagolásom eddig is megmagyarázhatatlan okból, ekkor gyorsan átraktam mindenkit öcsém garnélás aksijába. Egy napig voltak itt, ezalatt nem bántották az RC-ket, még a kicsiket sem. Ennek alapján azért nem zárnám ki, de szerintem nem ennék meg őket.
 
A gömbhalak édes vagy tenger(brakvizi) élőlények?Nekem már volt egyszer egy gömbhalam és az brakvizi volt van édesvizi is???
Üdv:Imre
 
Imre2396 said:
A gömbhalak édes vagy tenger(brakvizi) élőlények?Nekem már volt egyszer egy gömbhalam és az brakvizi volt van édesvizi is???
Üdv:Imre

Szia!
A Törpe gömbhal - Tetraodon travancoricus - édesvizi, a Zöld, a Nyolcas, és a "piros szemű" brakkvizi.

Bővebb infót itt lelsz: http://dwarfpuffers.com/
 
A törpe gömbhalakról valaki tudna segiteni hogy hogyan kell tartani 3 egyednek mekkora aki??? 20 liter elég?Mekkorára nó meg?
Üdv:Imre
 
Back
Oldal tetejére