• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Glossostigma elatinoides

viktorlantos said:
Amikor a gyepszőnyeg kikerül az akváriumból ;)

DSC02087.JPG


http://aquaqube.blogspot.com/2011/01/gl ... ne-oo.html
Nem semmi! Elfogadnám. :)
 
Sziasztok!

Szitu:
Telepítettem glossot az őj setupba, de .. felfelé nő, nyúlik,.
Pedig elméletileg 110 wattal világítok meg kb nettó 90 litert.
mivel új még a setup így nem világítottam eddig csak 5.5 órát és a vízfelszín felett lévő fa dekor miatt a lámpát 20 centivel a vízfelszín fölé kellett emelnem.

Tudok tenni valamit, vagy így menthetetlenül felfelé fog nőni?
Vagy mivel még csak 1 hete lett ültetve várnom kell esetleg emers levelek mozognak így?
Ha növelem a világítás idejét elérem azt, hogy oldal irányba nőjenek tovább?
 
someday said:
Sziasztok!

Szitu:
Telepítettem glossot az őj setupba, de .. felfelé nő, nyúlik,.
Pedig elméletileg 110 wattal világítok meg kb nettó 90 litert.
mivel új még a setup így nem világítottam eddig csak 5.5 órát és a vízfelszín felett lévő fa dekor miatt a lámpát 20 centivel a vízfelszín fölé kellett emelnem.

Tudok tenni valamit, vagy így menthetetlenül felfelé fog nőni?
Vagy mivel még csak 1 hete lett ültetve várnom kell esetleg emers levelek mozognak így?
Ha növelem a világítás idejét elérem azt, hogy oldal irányba nőjenek tovább?

Nyírd meg, következő alkalommal már nem biztos hogy fog.
 
szia someday!
Sajnos a glossón nem segít ha csak levagdosod a felfelé növő hajtásokat, mindenképp kell emeld a világításod időtartamát. A te aksidnál szerintem 8 óra/nap elegendő lehet hogy lent maradjon! Próba szerencse ;)
 
Köszi. Amióta le tudtam közdeni az algát azta nagyon félek tőle. Bár tény hogy technikailag már istent is tudok játszani, de az ördög nem alszik.
Úgy teszek, hogy emelek az időtartamon. Köszi még1x.
 
Sziasztok,

lenne egy kérdésem.

Még elég "újnak" számítok a növényes akvarisztikában és nem tudom, hogy a glossom (ami eddig szépen burjánzott) miért kezd el mindig foltokban rohadni. Lehet, hogy valami betegség - vagy rossz a tápozás?

Légyszi segítsetek, mert a szívem fáj, ha meglátom... :)

Köszi, sziasztok.
 
Sziasztok!
Végigolvastam a a postokat és szerintem egyáltalán nem nehezen tartható növény a glosso pedig nem is erősen világítok rá kb.85wattal a 140literes akit, mégsem indul felfelé viszont tényleg több "emeletben" képes egymásra nőni nekem kemény csapvízben is szinte kiírthatatlan a HC-t pillanatok alatt lenyomta viszont a purvalu szépen közzé nő a tápozást meghálálja én Plant Nutritiont használok GA macroval és néha plusz kálium sem árt neki.Próbáltam ollóval is nyírni de nem tapasztaltam rohadást vagy barnulást de inkább óvatosan próbálom kihúzgálni a felesleges hajtásokat "emeleteket" viszont ezzel vigyázni kell mert a manado talajból viszonylag könnyen kijönnek azok a tövek is amiket nem szeretnénk, de nekem még sohasem úszott fel a gyep viszont a "lehullott" levelek feljönnek a felszínre és két három naponta nem árt hálóv al összeszedni azokat.Nagyon szeretem ezt a dekoratív előtéri növényt!
 
Zsotti01 said:
Sziasztok,

lenne egy kérdésem.

Még elég "újnak" számítok a növényes akvarisztikában és nem tudom, hogy a glossom (ami eddig szépen burjánzott) miért kezd el mindig foltokban rohadni. Lehet, hogy valami betegség - vagy rossz a tápozás?

Légyszi segítsetek, mert a szívem fáj, ha meglátom... :)

Köszi, sziasztok.


Szia!

Lehet hogy éppen a "burjánzással" van a gond akkor szokott sárgulni a levele és kezd pusztulni ha már több emeletben egymásra nőtt és az alsóbb rétegek nem kapnak elég fényt és esetleg az áramlással nem jut elég növénytáp a régi tövekhez ez még inkább igaz lehet ha mondjuk változtatsz a megszokott tápozáson csökkented az adagokat vagy nem rendszeresen tápozol.Próbáld ritkítani vagy megnyírni és próbálj új töveket ültetni a foltokba ha minden ok hamar benövi azt is.
 
Back
Oldal tetejére