• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Giesemann lámpák

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a matrixx II 4x 39-es lámpával, ezen vagy az ATI hasonló lámpájával szemezgetek, tehát Giesmann vs. Ati ?
 
Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a matrixx II 4x 39-es lámpával, ezen vagy az ATI hasonló lámpájával szemezgetek, tehát Giesmann vs. Ati ?

Giesemann. :) Már látványra is szebb és jó minőségű fénycsövek vannak benne. Az ATI-ban gyárilag nincsenek csövek, a Giesemannból a 4db kb. 20000.- lenne, ha azt tennél bele. Az ATI mondjuk így, túl van húzva, ezért a venti pörög ezerrel mindig. A reflektorok mindkettőben jók, aktív hűtéses mindkettő. Ami furcsa lehet, hogy a 4 sarkán van függesztve és négy helyen kell majd állítgatni.
 
Giesemann. :) Már látványra is szebb és jó minőségű fénycsövek vannak benne. Az ATI-ban gyárilag nincsenek csövek, a Giesemannból a 4db kb. 20000.- lenne, ha azt tennél bele. Az ATI mondjuk így, túl van húzva, ezért a venti pörög ezerrel mindig. A reflektorok mindkettőben jók, aktív hűtéses mindkettő. Ami furcsa lehet, hogy a 4 sarkán van függesztve és négy helyen kell majd állítgatni.

Köszönöm a gyors választ, valahogy éreztem, hogy ilyesmi lesz, de most már tudom melyikről kell este álmodoznom :cool:
 
Én napközben is álmodozom róla és alig várom, hogy végre működni is lássam :)
 
Az ATI mondjuk így, túl van húzva, ezért a venti pörög ezerrel mindig.
Nálam nem pörög ezerrel, mert csak a második legkisebb fokozaton megy - amit nem is hallani - de a forró levegőt így is teljesen jól elszállítja.
1 szavazat az ATI-ra (csak azért is)
Vitát nyitni egyébként felesleges erről, mert két prémium termékről beszélünk. Olyan mintha a 7-es BMW és az S osztályos Mercedes között kéne dönteni. Úgy őszintén: nem tök mindegy:)
 
Nálam nem pörög ezerrel, mert csak a második legkisebb fokozaton megy - amit nem is hallani - de a forró levegőt így is teljesen jól elszállítja.
1 szavazat az ATI-ra (csak azért is)
Vitát nyitni egyébként felesleges erről, mert két prémium termékről beszélünk. Olyan mintha a 7-es BMW és az S osztályos Mercedes között kéne dönteni. Úgy őszintén: nem tök mindegy:)

Autóban mindegy lenne, de ez akvárium világítás:)
 
Giesemann. :) Már látványra is szebb és jó minőségű fénycsövek vannak benne. Az ATI-ban gyárilag nincsenek csövek, a Giesemannból a 4db kb. 20000.- lenne, ha azt tennél bele. Az ATI mondjuk így, túl van húzva, ezért a venti pörög ezerrel mindig. A reflektorok mindkettőben jók, aktív hűtéses mindkettő. Ami furcsa lehet, hogy a 4 sarkán van függesztve és négy helyen kell majd állítgatni.
Azt hiszem az ATI Powermodule van túlhúzva és az ATI Sunpower nincs?
Az ATI Sunpowerből van dimmelhető verzió, a Giesemannból nem tudom. (elsőre ez fölösleges extrának tűnhet, de nem az!)
 
Vitát nyitni egyébként felesleges erről, mert két prémium termékről beszélünk. Olyan mintha a 7-es BMW és az S osztályos Mercedes között kéne dönteni. Úgy őszintén: nem tök mindegy:)

Merci :D (Na, de tényleg mindegy :sneaky: )
Én is úgy emlékszem, hogy nem mindegyik van túlhúzva. ATI-ból csak dimmelhetőt vennék a számos előnye miatt. Ha nem a Giesemann akkor egy Sun Power lámpára neveztem volna be. Giesemannból is van dimmelhető egyébként, jó drágán :)
 
Szerintem nézd meg a boltban élőben, tapogasd meg. Aztán válaszd azt amelyikbe beleszerettél. Hidd el, egyikkel sem fogsz rosszul járni;)
Ha alkalmam lesz, így fogok cselekedni és köszönöm a tanácsokat.
Üdv.
 
Közepes távú tapasztalataim a Matrixx II 4x39w-os lámpáról.
Nagyon szép, homogén fénye van. Az egész akit bevilágítja, de se elé, se mellé nem veti a fényt 25cm magasról sem. Reflektorok jól teszik a dolgukat, szépen nő minden az aki alján is.
VÁG! Óvatosan a sarkaival, ha nem akartok vérző sebeket.
A fénycsövek szintén Giesemann minőség, ATI-val szemben ezzel gyárilag jár. Ventilátora nálam 6,5V-on üzemel és nem forró a lámpa, simán fogdosható.
Az egész lámpa gyönyörű, a fém szélei, és a fekete, üveg teteje is. Szebb, mint az ATI. :)
Ami nem tetszik: 3 konnektort elfoglal, a 4 sarkán van függesztve, egy kicsit többet kell játszani vele, mint egy 2 pontot függesztettel, de emiatt sokkal stabilabb, nem billen semerre.
Lehetne dimmelhető :)
 
Utoljára módosított:
Közepes távú tapasztalataim a Matrixx II 4x39w-os lámpáról.
Nagyon szép, homogén fénye van. Az egész akit bevilágítja, de se elé, se mellé nem veti a fényt 25cm magasról sem. Reflektorok jól teszik a dolgukat, szépen nő minden az aki alján is.
VÁG! Óvatosan a sarkaival, ha nem akartok vérző vágásokat.
A fénycsövek szintén Giesemann minőség, ATI-val szemben ezzel gyárilag jár. Ventilátora nálam 6,5V-on üzemel és nem forró a lámpa, simán fogdosható.
Az egész lámpa gyönyörű, a fém szélei, és a fekete, üveg teteje is. Szebb, mint az ATI. :)
Ami nem tetszik: 3 konnektort elfoglal, a 4 sarkán van függesztve, egy kicsit többet kell játszani vele, mint egy 2 pontot függesztettel, de emiatt sokkal stabilabb, nem billen semerre.
Lehetne dimmelhető :)

Hangja az ATI-hoz képest?
 
Hmm, ez jó kérdés. Az ATI-t nem tudtam még csendes körülmények között meghallgatni. A GA-ban sosincs csend. Giesemannak akkor van hangja, amikor nagyobb fordulaton megy benne a két venti. (Jah, ebben két venti van, nem egy. Ez is előny) 6.5V-on nem észrevehető, hacsak nem direkt figyelsz rá.
 
De az is előny, hogy nincs tápja emiatt nem foglal helyet a szekrényben és elég hosszú a 220V-os kábel is.
 
Szuper hogy tableten vagy telón tudod állítani a LED hullámformáját.
Nekem a szemből fotóján talán kicsit vastagnak tűnik a lámpa az akvárium méreteihez. De egyébként szívesen kiprobálnám :)
 
Back
Oldal tetejére