• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Giesemann lámpák

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Ha valakinek bármilyen tapasztalata van ezekről a lámpákról, akár jó akár rossz, akkor ide nyugodtan leírhatja.(y)


Szeretném pár szóval bemutatni azt a gyöngyszemet ami most a 60-as akváriumom felett világít.
Szóval ez egy Giesemann Reflexx Nano HQI 150W lámpa (nem bántam meg hogy megvettem).

Amikor még nagyon tervezgetésben jártam, de már az akvárium és a hozzá tartozó bútor már meg volt, sokat töprengtem, hogy milyen világításom is legyen (T5,LED vagy HQI), de valahogy a HQI fele húzott a szívem. A második lépés a tapasztalat kérés, rögtön felhívtam Atti76-ot (gigászi akvárium tulajdonost :cool:), hogy meséljen már nekem erről a halogén lámpáról úgy általánosságban, hiszen nála csupán 3 db HQI lámpa és pár darab t5 világítja a 150cm hosszú akiát, szóval van tapasztalata. Csupa csupa jó dolgot mesélt erről a fényforrásról főleg, hogy az algák nem igazán jelennek meg alatta, úgy mint egy t5-nél vagy egy pc-nél, na gondoltam magamban erre kíváncsi vagyok.:D
A GA-ban Viktorék éppen a Giesemannal tárgyaltak, hogy lehet, hogy majd fogják árulni az ő lámpáikat is, rögtön eldobtam a második tervet ami egy ATI dimmelhető 4x24W-os lámpa volt, s megrendeltem tőlük a nagyon kis méretű Refflex Nano 150W-os lámpát, amihez már hozzáadják a saját izzójukat is(+ 1pont). Voltak fenntartásaim, hiszen egy 60x45x40-es akira akartam ezt a lámpát, de ügye az 1W/liter szabályt rendesen túllépte (1.33W/liter), de nem foglalkoztam vele, belevágtam.
Egy kicsit elhúzódott, nem igazán ment gördülékenyen a szállítás, meg a gyártás sem, hiszen ugye a Giesemann lámpát kézzel gyártják:cool:, de amikor megérkezett és láttam mit is vettem hát elállt a szavam, még mindig csodálattal nézek a lámpára, igaz nem egy ADA HQI lámpa, de szépen kidolgozott mesteri német munka. Aztán jött a teszt, a Giesemann izzója a Megachrome Tropic névre hallgat ami 5600K-es színhőmérsékletű és 11500lm-t ad le, na már most én a 5600K-től féltem egy kicsit, de alaptalanul, igaz egy nagyon kicsit sárgásabb, nem egy hideg fehér 6500K, de már megszokta a szemem és ahogy látom a növények is meghálálják, nekik is tetszik.(y)
Most 8 órát világítok 35cm-ről, s pár fonal algán kívül más algám nem nagyon van.(y)

Egy kis technikai leírás a Megachrome Tropic-ról:
Giesemann Lichttechnik - HQI MEGACHROME tropic
Majd a Refflexx Nano -ról
Giesemann Lichttechnik -
Egy érdekességet itt megjegyeznék, a megvilágított felület 60x60cm, azért egy 32cm-es lámpától ez nem rossz;).
S pár kép amit ma délben lőttem a lámpáról:
Egy Giesemann logó
8280316653_fc1d181332_c.jpg

Egy kép szemből, a 32cm-es szélességével egy igazi orjás!!
8280323313_58f8988bca_c.jpg

Egy kép alulról is, hogy a lényeget is lássuk.
8281373400_a1d2ffd29f_c.jpg

s a végére hagytam a lelkét a lámpának, a reflektort és az izzót.
8281379600_c0051612ae_c.jpg


Szóval összességében nagyon jó kis lámpa ez , meglátszik rajta a német precizitás és, hogy olyan cég gyártja aki igazából csak is világítással foglalkozik, nem csak próbálkozik a gyártásával.(y)
Aki még több képre kíváncsi a lámpáról az megtalálhatja a Forest Lair naplómban a képek között.:cool:

Remélem aki kacérkodik a gondolattal, hogy egy Giesemann lámpát fog vásárolni, annak most hasznos volt ez a beszámoló.;)
Elég sok információt megtalálhattok a gyártó Giesemann Lichttechnik - oldalán is és a Green Aqua oldalán is Akvárium világítás Green Aqua
 
A GA-ban kipróbáltuk ezt a lámpát és a Reflexx II 4x39w-os változatot is. Mindkettő nagyon jó, mind minőségre, mind fényre. Amit tényleg hatalmas plusz pont a részemről az, hogy adják, hozzá a gyári csöveket. Ez a 4x39w-os lámpában, ha külön vennél Geisemann csöveket +20000 forint lenne.

Látszik rajta, hogy kézzel készült, jó minőségű. Sajnos sokat kell várni a lámpára, ha nincs raktáron ugye Tibi? :) Fénycsövet szerencse, hogy évente kell cserélni, mert a fél oldalát le kell bontani mindkét lámpának, hogy kicseréld őket.

Ha az ADA az 1. akkor a Giesemann szerintem a 2. talán holtversenyben az Atival.

Remélem lesz másnak is tapasztalata a Giesemannal.
 
Egyébként hogy említettétek a gyártást, az tényleg kaotikus. Talán az egyetlen német cég ahol nem ismerik a naptárt és az órát sem. :)
A végeredmény nagyon szép és nagyon jó, talán csak a külföldi piacokkal foglalkozó szakik nincsenek toppon.
 
Jó ez a kis beszámoló, köszi, hogy megosztottad velünk. Lenne is pár kérdésem :)

A vezérlő elektronika mekkora kábellel van összekötve a lámpával? Azt hol tudtad elhelyezni? Bármilyen szabályozás lehetséges vele?

És még 1 érdekes dolgot látok rajta, hogy a GA fényképen a betáp kábel a függesztésnél van, ami jó. Viszont Nálad oldalt jön ki, ami simán kibillenti az egyensúlyból a lámpát. Gondolom ezért is kötözted fel. Vagy van neki kimenete a függesztéknél is?
 
Jó ez a kis beszámoló, köszi, hogy megosztottad velünk. Lenne is pár kérdésem :)

A vezérlő elektronika mekkora kábellel van összekötve a lámpával? Azt hol tudtad elhelyezni? Bármilyen szabályozás lehetséges vele?

És még 1 érdekes dolgot látok rajta, hogy a GA fényképen a betáp kábel a függesztésnél van, ami jó. Viszont Nálad oldalt jön ki, ami simán kibillenti az egyensúlyból a lámpát. Gondolom ezért is kötözted fel. Vagy van neki kimenete a függesztéknél is?
Szia Satu, na elértem ide is , hogy válaszoljak pár kérdésedre, bár nem otthon ezekben a dolgokban mint TE, én csak leírtam a saját tapasztalataimat amióta használom!!
Szóval , hogy mekkora kábellel van összekötve a lámpával az elektronika? Külső átmérő pontosan 5,5mm, nem tudom ez jelent-e neked valamit, az elektronika és a lámpa között kb. 2,8m a kábel hossz. Az elektronikát bárhol el tudom helyezni, nekem most a bútor mellett van , de akár be tudom tenni a bútorba is, függesztési módot (felszerelési módot) nem találtam, de nem is kerestem rajta. Szabályozás tudtommal nem lehetséges.

Megnéztem a képet amit mondtál a shopban, és csalós, ott sem a függesztő kábel mellett jön ki a táp kábel, csak mellette van felvezetve, szóval a tápkábel csak a lámpa oldalán van kivezetve.
Remélem kielégítőek voltak a válaszok egy szakinak!!;)
 
Szia Satu, na elértem ide is , hogy válaszoljak pár kérdésedre, bár nem otthon ezekben a dolgokban mint TE, én csak leírtam a saját tapasztalataimat amióta használom!!
Szóval , hogy mekkora kábellel van összekötve a lámpával az elektronika? Külső átmérő pontosan 5,5mm, nem tudom ez jelent-e neked valamit, az elektronika és a lámpa között kb. 2,8m a kábel hossz. Az elektronikát bárhol el tudom helyezni, nekem most a bútor mellett van , de akár be tudom tenni a bútorba is, függesztési módot (felszerelési módot) nem találtam, de nem is kerestem rajta. Szabályozás tudtommal nem lehetséges.

Megnéztem a képet amit mondtál a shopban, és csalós, ott sem a függesztő kábel mellett jön ki a táp kábel, csak mellette van felvezetve, szóval a tápkábel csak a lámpa oldalán van kivezetve.
Remélem kielégítőek voltak a válaszok egy szakinak!!;)

Több mint kielégítő! Fejben már a következő lámpámat tervezem, így nagyon hasznos az elégedett mosollyal körbetűzdelt írásod. :)
(csak azt nem tudom hova fogom tenni, mert a mostani remekül szuperál!)
 
A mai nap felkerült egy 70 Wattos Giesemann lámpa a GA-ban az egyik 60-as aki fölé. Ránézésre pont ugyanúgy néz ki, mint a 150-es.
Nagyon szép fénye van. Szóval akit érdekel, az meg tudja nézni a boltban:)
 
A mai nap felkerült egy 70 Wattos Giesemann lámpa a GA-ban az egyik 60-as aki fölé. Ránézésre pont ugyanúgy néz ki, mint a 150-es.
Nagyon szép fénye van. Szóval akit érdekel, az meg tudja nézni a boltban:)

Akkor a mai nap megnézzük azt is :)
 
A mai nap felkerült egy 70 Wattos Giesemann lámpa a GA-ban az egyik 60-as aki fölé. Ránézésre pont ugyanúgy néz ki, mint a 150-es.
Nagyon szép fénye van. Szóval akit érdekel, az meg tudja nézni a boltban:)

Innen is köszi a szakinak aki felpattintotta :)(y)
 
Sziasztok!

Mint többen láttátok 1980-tól vannak német szaklapjaim.
Az ott bemutatott (főleg holland stílusban berendezett) akváriumok fölött több mint 90%-ban ilyen lámpák világítanak!
Az újság írói (elismert hobbisták és szakemberek) is ezeket a lámpákat használják és ajánlják!
Gondolom nem véletlen (igaz hogy saját országukban gyártott termék, de a minőségre sokat adnak (autóban is az utóbbi években a japán kocsikat favorizálják, tehát nem mindig a hazait részesítik előnyben ha van jobb))!

A.ttila
 
Szia!

Szerinted egy 60x40x40 (96l) es aksihoz elég lenne a 70 wattos?
Attól függ milyen növényeket szeretnél tartani.
Ha egy páfrányos, sztemes akit szeretnél, akkor oda tökélestes, de ha egy nagyon fényigényeset (pl. HC, Glosso), akkor oda szerintem kevés lesz a 70W!!
 
Attól függ milyen növényeket szeretnél tartani.
Ha egy páfrányos, sztemes akit szeretnél, akkor oda tökélestes, de ha egy nagyon fényigényeset (pl. HC, Glosso), akkor oda szerintem kevés lesz a 70W!!

de gondolom a 70 és a 150 es lámpatest között nincs külömbség csak az izzó azaz utólag lehet cserélni benne izzót? a minimális árkülömbség miatt gondolom.
 
de gondolom a 70 és a 150 es lámpatest között nincs külömbség csak az izzó azaz utólag lehet cserélni benne izzót? a minimális árkülömbség miatt gondolom.
A ballaszt miatt nem!!
Tehát vagy 150W-osat veszel vagy 70-eset, cserélgetni nem lehet.
Külsőre teljesen megegyezik.
 
Még egy dolgot tudni kell ezekről a lámpákról (talán hasznos lehet), a giesemann oldalán fent van, hogy egy Reflexx nano (32cm) lámpa egy 60x60-as területet tud biztonsággal bevilágítani teljesítménytől függetlenül!
 
Back
Oldal tetejére