• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Genshirin Nano

Lenartz

Kertész szaki
Sziasztok!

A 80 liter bruttó Genshirin ( https://akvakertesz.hu/threads/genshirin.5429/ ) elmúlt 1 éves, lassan készülök a rescapre. Hangsúly a lassún, tehát kb. szeptemberre érik be minden. A garnálacsapatom azonban nem igazán jeleskedik az akiban (valószínűleg a halak miatt), viszont nagyon szeretem őket, ezért indítok nekik egy nano-t.

Lehet, hogy ez is elhúzódik a nyár végéig, de megpróbálom hamarabb indítani.
Egyenlőre az információszerzésnél tartok, ezért is indítottam el már most a naplót, hogy néhány témában célzott kérdésekkel kérjem a segítségeteket.

Ami eddig biztos:

akvárium: 30x30x30 GA opti kocka
Bútor: DIY ADA style
Szűrés: Serafil 130 (300l/h, 2x1 liter szűrőanyag tálca, 1:substrat pro, 2: szivacs, perlon) -a szűrőanyag még változhat, egyenlőre üres
Üveg poppy
Talaj, dekor: Amazónia (táptalaj nem lesz), lávakő vagy megkövesedett fa

A kérdéseim pedig a vízparaméterekre, világításra, co2-re, tápozásra vonatkozna.
Ehhez néhány kiegészítő információ, hogy ne kezdhessétek azzal a segítőszándékú hozzászólásaitokat, "hogy az attól függ" :)
A garnélák a Neocardina fajból lesznek (kedvenc színem a kék - blue dream, stb.). Nem egy csupasz táptalajon ketrecharcoló, 250 egyedből álló csapatot akarok, mivel a növényekről én lemondani nem tudok, tehát szeretném, ha egy tetszetős növényes akvárium lenne, amellett hogy a garnélák a főszereplők, és az igényeik figyelembe vannak véve.
RO van, tehát a keménységet igénynek megfelelően be tudom lőni. CO2-ben még nem döntöttem, de úgy érzem, hogy ha a növények igénylik, a Neo faj nem sértődik meg egy kis co2-n (citromsavas, vagy megosztom a nagy aki palackját)

Világítás melyik legyen a fentiek "fényében"? Zen Artist 13W, Zen Artist 20W, vagy Up Aqua Let 30 ET között hezitálok
13 wattot kevésnek érzem, 20 vatt egyesek szerint sok, mások szerint tökéletes. Az UP aqua ledről nem nagyon látok tapasztalatokat, fényerejéről sem találtam semmit, de felé hajlok. Elméletileg belépő szintű növényes világítás....

CO2 legyen/ne legyen? 20W vagy feletti fényerőnél már biztosan szükség lesz rá, ha nem akarom hogy az alga ellepjen, de őszintén .... fogalmam sincs hogy fog működni

Vízparaméter: ahogy a nagykönyvben meg van írva, a Neo-k nem túl igényesek ilyen szempontból, úgy gondoltam hogy visszakeményítem az RO-t csapvízzel 8 Kh körülire (én nem porozgatok, nemrég jötem le a szerről :)), így még belefér egy kis co2 is 7 pH körüli értékhez. Full csapvíz nyilván nem, mert az a növényeknek sem a legjobb, de főleg nem akarom sikálni az optit a vízkő miatt.

Tápozás: nem EI lesz, lehet hogy kipróbálom az ADA-t, egy nano-ba nem olyan húzós.

Tudom, hogy a google a jóbarátom, és sok infót megtalálok/megtaláltam a fórumon, de így egy konkrét összeállításnál jobban összeáll nálatok is a kép, hogy mi lenne véleményetek szerint ehhez a szetuphoz a jó kombináció.

kösz előre is
Üdv
Z
 
Én a 30x30x30-as kockám fölé a 20W-os Zen Artist használom. Nem vagyok olyan tapasztalt, mint sok fórumtársunk, de szerintem az tök jó hozzá. Citromos CO2 megy vele. Tápozásban elég rendetlen vagyok, vízcserénél szoktam nyomni 1-1-et a GA fajtákból. Remélem volt hasznos információ számodra.
 
@keszalvo Viktor kolléga mindig felrója az ilyen típusú kompakt fénycsöves lámpáknak, hogy nagyon melegednek, ami egy nano kockánál rendesen odavághat, helyette 9 w- os e27-es LED-et hasznal, nálad hogy alakul ez nyáron?

Én a 30x30x30-as kockám fölé a 20W-os Zen Artist használom. Nem vagyok olyan tapasztalt, mint sok fórumtársunk, de szerintem az tök jó hozzá. Citromos CO2 megy vele. Tápozásban elég rendetlen vagyok, vízcserénél szoktam nyomni 1-1-et a GA fajtákból. Remélem volt hasznos információ számodra.
 
Nekem van egy venti az akva fölött, ami hűti, stabilan 22 fokon van. (Azért tartom ilyen hőmérsékleten, mert Taiwanok vannak benne.)
 
CO2 nélkül bátran ajánlom a 20W-ot, CO2-vel már elkellhet 2db, hogy igazán meglegyen a hatása a CO2-nek. :)
Szintén ekkora méretben utazom, november elejétől január 1-ig algamentesen ment CO2 nélkül, Wave 20W-tal. Januártól CO2-vel, szintén 20W-tal, közel egy hónapja pedig kapott még egy Odyssea 24W compact armatúrát a 20W mellé. Azért így jelentősen jobban érvényesül a CO2. :)
Szóval szerintem működik a 20W/27L CO2 nélkül, algamentesen. :) Az kb. egy közepes fényerő lesz.
 
Köszi a tanácsokat, végül elcsábultam, és az UP aqua led mellett döntöttem. Megjött pénteken és nem érzem egy ATI fényágyúnak, egy visszafogott növényeshez viszont elég lesz, sztem nem több egy kompakt 20 w-nál. Cuki... Viszont nem mindegy hogy dugod be a konnektorba, ha kap fázist, akkor kikapcsolva is derengenek a LED-ek, fordítva viszont nyugi van
 
Sziasztok!

Köszönhetően a csodás hétvégi kirándulóidőnek, elkezdtem pakolgatni az akváriumban. Mivel volt egy kis készletem megkövesedett fából, így ez lesz a hardscape alapja. Egy-két követ még kiloptam a nagy akváriumból is, amíg a halak a lekapcsolt világítás alatt bóbiskoltak ... nem fogják észrevenni :)

27499271642_041da46b9b_b.jpgUntitled by Zoltan Lenart, on Flickr

26989602073_f54b92e1a8_b.jpgUntitled by Zoltan Lenart, on Flickr

26989725473_c72ba8a3d6_b.jpgUntitled by Zoltan Lenart, on Flickr

Az biztos, hogy háttérnek ebben a méretben a fekete elég jól mutat, scapek közül a harmadik jön be nekem a maga egyszerűségével. Tényleg nem akarom túlbonyolítani

Megjöttek a kínai import cuccaim is. Chihiros-ból sikerült rossz méretet rendelni (mini helyett nano-t), bár egyébként sem ebbe az akiba szántam, hanem a nagy tesóba. Az üveg poppy sajnos összetört, pedig korrekten becsomagolták, viszont a kartondoboz kb. egy salátaként érkezett meg, szerintem még Malajziában ráült egy elefánt. Többi csomag és cucc rendben van, ráadásul kevesebb, mint 3 hét alatt ideértek.

27324736930_616f1154e5_c.jpgUntitled by Zoltan Lenart, on Flickr

Felnyitás előtt, kiváltva az alábbi érzelmi evolúciót! :cry: :banghead::ROFLMAO::ROFLMAO:

GA opti, UP Aqua LED, üveg befolyó, (ADA style bútor(lapból) készül) .... jó lesz ez. Egy hétig agyaltam, hogy milyen méret legyen, de egy Nano-nak ez a 30x30x30 a legjobb méret, baromira tetszik.
 
Talajjal/homokkal is meg tudnád mutatni? Nekem most túl alacsony, de hiányzik alóla az a néhány centi talaj. Mi az elképzelésed, van esetleg egy inspiráló képed?
Figyelj a kövek mintázatára is, ne üssenek el egymástól.
 
Talajt még nem akarom berakni, csak úgy játszadoztam, de lesz emelés is. A baloldali kő helyett biztosan kell egy másik, mert a színe nagyon elüt a többitől, vagy erősen bemohásítom. Az sem kizárt, hogy nem emelem ki a hegység feelinget, inkább egy sziklafal féleség lesz, amiről behajlik egy fa bemohásítva, csak még nem találtam hozzá fát .... Egyébként itt a scape nem elsődleges, garnélás aki lévén
 
Back
Oldal tetejére