• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Kedves fórumtársak, nézelődők, legendák!

Végre valami elkezdődött.
Játszadoztam az elmúlt napokba. Fűrész, fúró, véső, kalapács, eszméletlen kupi a nappaliban, de talán megérte.

Aki idetéved - célirányosan, vagy merő véletlen - annak köszönettel veszem, ha leírja véleményét, gondolatát az építményről.
 
Nagyon jó lett a fa! A partvonal a legfelső kép szemszögéből kicsit szabályosnak tűnik, nem tudom, melyiket szánod az elejének. Tetszik!
 
Nekem azok a kövek-nagyon tetszenek. :notworthy:
Scape-hez sokat nem tudok hozzászólni, én csak mindenféle tervezés nélkül bedobálom a növényeket. Viszont ha ránézek a bal oldali elrendezésre, ahol a fa felfelé nyújtózik, magas növényekkel látom körbenőve. Ha a másikat nézem, akkor pedig sok-sok kötözős anubiast és bucét.
 
Nagyon jó lett a fa! A partvonal a legfelső kép szemszögéből kicsit szabályosnak tűnik, nem tudom, melyiket szánod az elejének. Tetszik!

Köszönöm az észrevételed.
A két elrendezésből kombinálok egyet.
A másodikból megpróbálom a partvonalat szabálytalanná és kicsit magasabbá tenni.
Az első képen lévő fa lett a nyerő. Őt megrágta a kutya, elejtettem, ráléptem és három darabra tört. Ez jó, hogy így történt, mert láthatóak lettek az üregek. repedések, melyek még sértetlen állapotában a belsejében rejtőztek.
 
Nekem azok a kövek-nagyon tetszenek. :notworthy:
Scape-hez sokat nem tudok hozzászólni, én csak mindenféle tervezés nélkül bedobálom a növényeket. Viszont ha ránézek a bal oldali elrendezésre, ahol a fa felfelé nyújtózik, magas növényekkel látom körbenőve. Ha a másikat nézem, akkor pedig sok-sok kötözős anubiast és bucét.

Köszönöm bejegyzésed.
Engem is megfogtak ezek a viszonylag lapos, vízben fekete palakövek.
Sokat gondolkodtam a két fán, de az elsőre esett a választás. Fő szempont volt, a lányomnak ez tettszett jobban, bár őszintén megmondva, nekem is.
A második fa benövényesítve sok fényt elvenne az alatta majdan beültetendő gyeptől.
Az öreg, odvas fa is növényesítve lesz, de ott a repedések, üregek kitűnő helyet biztosítanak az "epifita" növények részére.
A jobb hátsó sarokba tervezek magasabb fűfélét.
 
Kedves fórumtársak, nézelődők, legendák!

Végre valami elkezdődött.
Játszadoztam az elmúlt napokba. Fűrész, fúró, véső, kalapács, eszméletlen kupi a nappaliban, de talán megérte.

Aki idetéved - célirányosan, vagy merő véletlen - annak köszönettel veszem, ha leírja véleményét, gondolatát az építményről.
Végre lehet valamit nálad is olvsani! követem az eseményeket az biztos, kombináció jónak igérkezik, gyökérzetnek gondoltál valamire? a kövek jólfognak mohásan kinézni!;)
algamentesset!
 
Végre lehet valamit nálad is olvsani! követem az eseményeket az biztos, kombináció jónak igérkezik, gyökérzetnek gondoltál valamire? a kövek jólfognak mohásan kinézni!;)
algamentesset!

Köszönöm a hozzászólásod.
Több fát, gyökeret már nem tervezek beépíteni. A mohákért nem rajongom, de a kövek egyhangúságát szeretném megtörni pár szál növénnyel, melyek a kialakítandó homokpadra is lefutnak.
 
Felmerült egy kérdés: Honnan vannak a kövek?

Oázis kertészeti áruház. 20 kg van bezsákolva, 3 ezer Ft körül volt.
Véletlen találtam rá.

Családi megállapodás szerint két vizes élőhely lehet a lakásban, ezért azt mondtam, hogy rendben, akkor lesz egy sivatagi terrárium. Arra nem lehet azt mondani, hogy sok a víz benne :cool:

Dél-Afrika nyugati részén található kősivatagot tervezem megjeleníteni, melyben kizárólag a Lithops lesz a főszereplő.
Célirányosan ehhez keresgettem az alapanyagokat: kaktuszföld, homok, kövek, növények.

Az áruházban sétálgatva láttam meg egy kiszakadt zsákot, melyből kikandikáltak a kövek. Azonnal lecsaptam egy csomagra.
 
Összeállt a véglegesnek tűnő elrendezés.
A partfal köveit az FBS stabilan tartja. Az üveghez nincs ragasztva - nem is szeretném. Három egységből tevődik össze, melyek mobilizálhatóak.
A frontüvegnél lévő talaj magassága 2 cm, jobb hátsó sarok 10 cm, mely kapott egy pici lejtést a kövek irányába, így a hátsó köveknél 8 cm talaj van.
Fedőrétegnek 1 cm ADA-aqua-soil-amazonia-light a terv.
Még kap 2 - 3 hetet az építmény - esténként nézegetem, barátkozok vele. Aztán jöhet a növények telepítése.



26117965818_343ef03dc3_b.jpg20180130_202926 by

39990471711_1523770ff2_b.jpg20180130_204657 by [url=https://www.flickr.com/photos/131198294@N05/][/url]
 
A növényesítés tervezete elhelyezkedés szerinti bontásban

Előtér:
Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' PAD (9x9 cm) * 3
Dennerle Eleocharis pusilla PAD (9x9) * 2

Fa mögé (háttér):
Dennerle Eleocharis acicularis * 2
Dennerle Ludwigia Spec. Super Red * 2

Fától jobbra:
Dennerle Rotala indica - zselés (in-Vitro)

Fától balra:
Tropica Marsilea crenata TC (zselés) * 2
Tropica Bacopa australis * 2
Tropica Staurogyne Repens * 2
Dennerle Micranthemum spec. ´Montecarlo' - zselés (In-Vitro) * 2

Fa elé:
Dennerle Cryptocoryne lutea Hobbit - zselés (in-Vitro)
Dennerle Alternanthera reineckii ´Mini´ - zselés (in-Vitro)

Fára:
Dennerle Anubias nana Pangolino - zselés (in-Vitro) * 3
Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' * 2
Tropica Bucephalandra sp. Red
Green Aqua Rotala macrandra 'Red Mini' - zselés

Kőre:
Dennerle Crepidomanes cf. Malabaricum
Dennerle Anubias nana Pangolino - zselés (in-Vitro)
Tropica Littorella uniflora TC (zselés)

Homokra:
Dennerle Crepidomanes cf. Malabaricum
Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' PAD (9x9 cm)

Úszó:
Tropica Limnobium Laevigatum TC (zselés)
 
Én sokat nem gondolkodnék rajta, elég jól néz ki. Pár gondolatot, ha megengedsz:
A partfal nagyon tetszik és szépek a kövek, de nem tudom, hogy elől az üvegig ér-e vagy van-e egy kis hely? Ott előfordulhat, hogy az amazonia lemászik a homokra, de ez pl. egy riccardia bokorral megfogható. Írod, hogy 1 cm amazonia light-ot teszel még rá. Javaslom, hogy előbb ebből szedj le 1 cm-t és úgy tedd rá, mert ha erre még kerül 1 cm talaj, az is esélyes, hogy gyakran a homokon köt majd ki. Nem baj, ha egy fél centi válla van a köveknek.
Esetleg a terep monotonitását meg lehetne törni, ha pl. kövekből a partfaltól egy nyúlványt építenél a fa felé.?
 
Köszönöm hozzászólásod!

Pár gondolatot, ha megengedsz:
Kifejezetten örülök neki. Valójában a kritikai észrevételekből lehet merítkezni, jobbat létrehozni.
Nyilván azok a bejegyzések is jólesőek, amelyek dicsérik az ember alapvető elképzelését, de a jobbító gondolatok viszik előrébb a fejlesztéseket.


elől az üvegig ér-e vagy van-e egy kis hely?
Elől minimális hely van, illetve a köveket direkt módon úgy aplikáltam össze, hogy némi rés, repedés több helyen maradjon ahová a növénylistában szereplő adott fajokat elhelyezem.

Az 1 cm fedőrétegre köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, ennek megfelelően járok el. Továbbgondolva a dolgot, a frontüveg előtt csak ezzel húzom fel a talajt kb. 1-2 cm mélységben, így a látvány elölről nézve egységes képet mutat a talajszemcsék tekintetében.
Megfontolom a teraszos kialakítást - ha jól értettem erre gondoltál. Valójában a mellékelt növénylista úgy van kalkulálva, hogy a kezdeti stádiumtól teljesen takarja a talajt az adott területre ültetett növények keverésével.
Az előtér pl. a Cuba és az Eleocharis pusilla vegyes állományából tevődik össze, nem lesz sehol homogén felület.
 
Köszönöm hozzászólásod!


Kifejezetten örülök neki. Valójában a kritikai észrevételekből lehet merítkezni, jobbat létrehozni.
Nyilván azok a bejegyzések is jólesőek, amelyek dicsérik az ember alapvető elképzelését, de a jobbító gondolatok viszik előrébb a fejlesztéseket.



Elől minimális hely van, illetve a köveket direkt módon úgy aplikáltam össze, hogy némi rés, repedés több helyen maradjon ahová a növénylistában szereplő adott fajokat elhelyezem.

Az 1 cm fedőrétegre köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, ennek megfelelően járok el. Továbbgondolva a dolgot, a frontüveg előtt csak ezzel húzom fel a talajt kb. 1-2 cm mélységben, így a látvány elölről nézve egységes képet mutat a talajszemcsék tekintetében.
Megfontolom a teraszos kialakítást - ha jól értettem erre gondoltál. Valójában a mellékelt növénylista úgy van kalkulálva, hogy a kezdeti stádiumtól teljesen takarja a talajt az adott területre ültetett növények keverésével.
Az előtér pl. a Cuba és az Eleocharis pusilla vegyes állományából tevődik össze, nem lesz sehol homogén felület.
Nem teraszos kialakításra gondoltam, csak a gyep megtörésére pár kővel, de persze ez csak egy ötlet. A növényekkel is lehet variálni.(y)
 
Beüzemelem ezt a készüléket:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-ro-keszulek-vizlagyito-190-l-nap-50-gpd.html
de egy picit tuningolom @eMZé bejegyzésének köszönhetően:
"3 lehetőleg átlátszó szűrőház (hogy lásd milyen állapotúak az előszűrők), 2 db egyenes/menetes összekötő, 2 db menetes/gyorscsatis könyök, egy kevés cső és egy előszűrő szett (együtt olcsóbb). 3-as lemez konzol + 2 db U alakú membránház tartó és a csavarok. Ezen kívül egy kis teflon szalag és kész is."

Zolinak ez a bejegyzése adta az ötletet, hogy a szén és a membrán közé tegyek be 1 mikronos előszűrőt.
Ehhez nekem már csak a 2-es konzolt kell cserélni 3 előszűrő felfogatására alkalmasra, 1 db átlátszó szűrőház a szűrővel, 1 db egyenes összekötő.
 
Hát igen, ez a legegyszerűbb.

Már akinek így befér a fürdőszobaszekrénybe. :) Nekem nem fért be, maradt az inline bővítés.
 
Back
Oldal tetejére