• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Drága Misi!
Nem mondhatod, hogy türelmetlen típus vagyok, de azért egy kicsit gyakrabban jelentkezhetnél a naplóddal!
Hogy állsz vele?
Szia Csilla! Köszi az érdeklődést.
Háború van, az ellenség megtévesztése érdekében elsötétítést eszközöltem.
A nagy alga invázió után igazán sosem jött annyira helyre, mint a kezdeti időszakban volt.
Mindig találok némi zöld, 20-30 cm hosszú algaszálakat, melyek lengedeznek az enyhe áramlatban.
Már nem a "vattacukor" állapot látható, de alapvetően ez a viszonylag kevéske alga is zavar.
Meglátom mit mutat az 5 napos sötétség után. Ha javulást tapasztalok akkor marad, de ha nem lesz pozitív elmozdulás, akkor december végén szétkapom, és picit - tavaszig - pihentetem ezt a történetet.
 
Ne engedd, hogy legyőzzön némi zöld szál! Az alga a természetben is természetes folyamat, nem versenyakvárium a tiéd sem, nem kell, hogy tökéletesen steril legyen.
Viszont megértem a bosszúságod, hogy mindig felbukkan valami nem várt nehézség.
Az ünnepek alatt akkor kezdheted tervezni az új látványt a korábbi tapasztalatok segítségével.
Lehetne vagy csak köves vagy csak fás vagy csak növényes, talán azt könnyebb kezelni, kevesebb a támadási felület.;)
Persze drukkolok, hogy a kúra meghozza a várt eredményt.
 
Ne engedd, hogy legyőzzön némi zöld szál! Az alga a természetben is természetes folyamat
Ez némileg több, mint a megengedhető természetes, mely még beleférne :mad:

nem versenyakvárium a tiéd sem
Sosem akartam versenymedencét. A cél ténylegesen csak annyi, hogy nekem, nekünk elnyerje tetszésünket, legyen egy kicsi szelete a természetnek a lakásban.
Ugyanakkor csodálattal figyelem azokat az "elvetemült" akvaristákat akik évente átépítik, újraalkotják az akváriumaikat, megjelenítve a természet egy szeletét, hegyvidéket, erdőt építenek egy viszonylag kicsi üvegkalitkában.

Az ünnepek alatt akkor kezdheted tervezni az új látványt a korábbi tapasztalatok segítségével.

drukkolok, hogy a kúra meghozza a várt eredményt.
Az ünnepeket szívesebben tölteném az unokákkal a nyakamban :happy:
Inkább az utóbbit szeretném :D Ha beáll a rendszer, akár több évig is fenntartom, minthogy évente átépítsem.
Szeretem a nyugalmat, a biztos pontokat az életben. Ha valami jól, tetszetősen működhet akkor engem nem zavar. Maximum apróságok cserélődnek, de az alapok maradnak.
 
Ez némileg több, mint a megengedhető természetes, mely még beleférne :mad:


Sosem akartam versenymedencét. A cél ténylegesen csak annyi, hogy nekem, nekünk elnyerje tetszésünket, legyen egy kicsi szelete a természetnek a lakásban.
Ugyanakkor csodálattal figyelem azokat az "elvetemült" akvaristákat akik évente átépítik, újraalkotják az akváriumaikat, megjelenítve a természet egy szeletét, hegyvidéket, erdőt építenek egy viszonylag kicsi üvegkalitkában.




Az ünnepeket szívesebben tölteném az unokákkal a nyakamban :happy:
Inkább az utóbbit szeretném :D Ha beáll a rendszer, akár több évig is fenntartom, minthogy évente átépítsem.
Szeretem a nyugalmat, a biztos pontokat az életben. Ha valami jól, tetszetősen működhet akkor engem nem zavar. Maximum apróságok cserélődnek, de az alapok maradnak.

BUÉK!
Remélem, az unokák az ünnepeket a nyakadban töltötték és a sötétkúra után, minden algát leküzdve sikerült megmenteni az akvát és meglepsz egy rövid beszámolóval és pár fotóval.
Aki olyan wabi-kát tud csinálni, mint Te, az rukkoljon csak elő az akváriumával is!
 
BUÉK!
Remélem, az unokák az ünnepeket a nyakadban töltötték és a sötétkúra után, minden algát leküzdve sikerült megmenteni az akvát és meglepsz egy rövid beszámolóval és pár fotóval.
Aki olyan wabi-kát tud csinálni, mint Te, az rukkoljon csak elő az akváriumával is!
BUÉK Neked is!
A karácsony természetesen a családról szólt. Ők a legfontosabbak az életünkben!
Az elsötétítés sikeresnek nevezhető, kevéske takarítást igényelt a dolog, de rendben lévőnek találtatott.
Hétvégén abszolválok egy képes bejelentkezést.
 
Szégyen gyalázat. A 21. oldalon találtam meg őt, utolsó bejegyzés 1,5 éve volt.
Ez annyira nem is lenne nagy probléma, de szegényke elég ramaty állapotban van. Talaj kimerült, "kissé" algás a látkép, növények enyhén szólva leharcolt állapotban vannak. Tápozást a halakra bíztam, ők legalább jól vannak tartva 😀
Hétvégén szeretném rendezni sorait. Alapvetően van minden, csak az időt kell kiszorítani.
 

Attachments

  • IMG_20200812_205758.jpg
    IMG_20200812_205758.jpg
    358.7 KB · Megtekintések: 61
Végeztem egy készletleltárt, az alábbiakból gazdálkodhatok:





Növények:


Nem fogom bontani. Igazán csak a gyepszintet kell renoválnom, valamint a Rotala bozótot rendszabályozni.
Felszedem a "gyepet", pár centi talajt leszívok. Elszórom a tápkapszulákat, majd fedem új talajjal.
Előre beültetem a Montecarlot, Crypto és a Parvula is kap némi helyet, Cyperus régi vágyam volt, őt a jobb hátsó sarokba ültetem.
Természetesen a fán lévő növényeket is átvizsgálom, ritkítom.
Homok marad, csak cserélem frissre.
Szűrő, üvegek és egyéb dolgok takarítása. Végezetül CO2 indítása.
 
Szia Misi!
Elvileg minden adott egy jol mukodo akvahoz.. mondjuk en a Parva-val nem tudtam dulore jutni, remelem nalad minden rendben lesz vele. A Cyperus jot fog mutatni a hatterben!
 
Szia Misi!
Elvileg minden adott egy jol mukodo akvahoz.. mondjuk en a Parva-val nem tudtam dulore jutni, remelem nalad minden rendben lesz vele. A Cyperus jot fog mutatni a hatterben!
Szia Gyuri, köszi a bíztatást, ez mindig jól jön!
Egy cserép Parva csak szét lesz szórva, ha megmarad, siker.
A Rotala bozót helyére gondoltam a Cyperust.
 
Nem egyszerű ez a tatarozás. Jelen álláspontom az, hogy sokkal könnyebb a nulláról történő indítás, mint maszatolni a mocsárban.
Ebéd helyet gondoltam pillanatok alatt renoválom a medencét. Hiszen csak a gyepnek nevezett valamit kell felszednem, a talaj felső rétegét leszippantani, homokot kilapátolni.
Tápkapszulák beszurkálása után beborítom az új fedő rétegnek szánt talajt, majd becsipeszelem a növényeket, mehet be a friss homok, végezetül a szűrő takarítása és jöhet a megérdemelt pihi. Természetesen ez nem ebben a formában valósult meg :whistle: hozzáteszem, még nincs kész. ill. én teljesen "kész" vagyok, de az akváriumra még ráfér némi finomítás.
 
Szerszámok, eszközök előkészítve, szűrő kikapcsol, világítás bekapcsol, kezdődhet a munka.
A jobb első sarokban is megjelent a Rotala, valamint egy zömök, fűszerű növényzet, amiknek csak a hátsó szekcióban kellene lennie. Ezeket kezdtem kézzel kicibálni. Olyan mértékű gyökérzettel rendelkeztek, hogy bő tenyérnyi felületen hozta magával a Montecarlo maradványt is.
 

Attachments

  • IMG_20200816_125330.jpg
    IMG_20200816_125330.jpg
    425.9 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_20200816_125342.jpg
    IMG_20200816_125342.jpg
    392.5 KB · Megtekintések: 21
Back
Oldal tetejére