• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gelo akváriuma

Igen.Bátorkodtam.
De nem mertem addig, míg a Rhizoclonium volt az egyetlen élőlény amit azonnal fellehetett ismerni.A parvula közül RÉMÁLOM volt eltakarítani.Úgy nézett ki mint a birka gyapjú,de az egész.Újra és újra visszajött.Látszik is szegényen.Minimum 60%-t kinyírta és a bolbitis-nek a 80%-t szintén.Ez jobban folyt mint egy boa.
De sikerült. :thumbup:
 
Üdv!

Nekem tetszik az akid mostani kinézete. Az a kis sziget bal oldalon tényleg jó ötlet volt! Izgatottan várom az új berendezést! ;)
A kőomlás szerű berendezésről pedig annyit, hogy én is olyat tervezek az új akimba! Ha minden jól megy jövő hét végén sikerül is összeraknom.

Még 1X grat hozzá! :clap:
 
Sziasztok!
Némiképp változás történt az akvárium életében.Azaz egy kis átalakításon ment végbe az aki.
A jelenlegi állapotok.

4575098145_2cbfcf04b4_b.jpg

4575098647_37b75f18fe_b.jpg

4575099261_1b9cd5e708_b.jpg

A Pogostemon stellata valószínűleg kikerül az akiból,és helyette a H.M. fogja átvenni a stem szerepét.
Egy valamit még mindig nem értek.A lakosság a világítást nem komálja.Míg sötét van nekik vígan úszkálnak,de ha mennek a csövek az összes hátul gubbaszt.
 
hmm. ;) azt hiszem ezt az akit én is elfoganám itthonra. :thumbup:
Talán ami egyedül zavar az a kaszni merevítő hátul. hehe.. az esőztetők. Egyébként tényleg jó ránézni. Gratu!

Talán a bal oldalon lehetne kicsit változtani még. Növények / nyírás tekintetében.
 
Nagyon szép. Szép egészséges gyep. Az eheimhez ekkora esőztetőt kaptál vagy vettél még hozzá?
 
Köszi Viktor!
A kasznimerevítőkre is lesz megoldás!Plexicső /bár nem ADA/ de azt meg amúgy sem tudnám betenni, mert be van építve az aki.
A nyírást meg majd a jövő héten kezdem meg.
A satghorn már csak nyomokban,mint a tescos tésztában a tojás :lol: .Van egy kevés zöld fonalalga,most emeltem meg 4 napja a co2.De az is csak a karácsony mohán.
 
Szia Gelo!
A másik, bal oldal beültetése nagyon jó összképet hozott!Látom szép kis parvula meződ lett! gratu hozzá! :p :D :D
 
Gratula tőlem is. Ennyi kell, látjátok? Normális technika (nem nagyon gagyizott.. ;) ), normális hozzáállás. Pofonegyszerű gyönyörű és egészséges növényes akit csinálni !!!!!!!!! :idea:
 
Sziasztok!
Egy kis életkép.
4749120219_a98bf2f0d1_b.jpg

4749763222_e828482dd6_b.jpg
Bár tudom az E.B. nem oda való.
Sajnos az új aki projekt pénz szűkében csúszik.
 
A növények még mindig egészségesnek tűnnek. Mi történt azonban a parvula gyepeddel? Az előző képeken sűrűbb, összefüggő szőnyeg volt. Kérdezd Nigro-t a ricciáról, biztos le fog beszélni. ;)
 
Szia Key!
Igen,sűrűbb volt.
Sajnos majd 10 napig nem volt világítás, mert tönkre mentek az elektromos előtétek.Előtét és armatúra csere volt.Most jobban hozzáférhetőbb az aki.
A sötét jót tett az algának.Most még kevesebb,de a parvula megsínylette.
Majd kiheveri. :lol:
A ricciával tele a t...m,de sajnos most nem tudom kiszedni, mert a Redek oda engedték el a petéket és most tele van mütyűr garnélával. :thumbup:
Az új akiban biztos nem lesz.Már mint Riccia.
Azt kell,hogy mondjam ilyen egyszerű még sohasem volt az akvárium gondozása,mint most./megfelelő technika,CO2,táp,fény/
Szinte unatkozom mellette.Éppen,hogy van alga :( .Soha nem gondoltam,hogy hiányozni fog.Na,jó nem hiányzik. :D
De az aki karbantartása most csak a vízcserékre,nyírásra és visszatápozásra szorítkozik.A reggeli kávé készítés tovább tart, mint az aki napi gondozása.
Remélem az új aki talán szeptemberre meg lesz.Most van nálunk fűtéskorszerűsítés és most arra kell a pénz.
Üdv:Balázs
 
Nagyon jó kis üde aki. A növények is jó kondiban vannak. Gratu :thumbup:
Jah és a fotó minősége is szuper. Ritkán látni ennyire jó minőségű fotókat.

gelo said:
Azt kell,hogy mondjam ilyen egyszerű még sohasem volt az akvárium gondozása,mint most./megfelelő technika,CO2,táp,fény/
Szinte unatkozom mellette.Éppen,hogy van alga .Soha nem gondoltam,hogy hiányozni fog.Na,jó nem hiányzik.
De az aki karbantartása most csak a vízcserékre,nyírásra és visszatápozásra szorítkozik.A reggeli kávé készítés tovább tart, mint az aki napi gondozása.

Ezért kell egy üzembiztos rendszer, hogy az energiák leginkább a belső kialakítására és a megfelelő látvány hosszútávú megőrzésére koncentrálódjanak.
Ugyanezt érzem a 240-es akváriumomnál. :angel:
 
Back
Oldal tetejére