• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gates of Journeys

Persze építő kritika az mindíg jól jön. 🙌
Sajnos nem szemből készült a fotó, így persze az is lehet hogy rosszul látom és szemből teljesen irreleváns amik nekem szemet szúrtak.
Két dolog. Egyik - amin bőven ráérsz majd alakítani akár később is - hogy ne legyen belátható a kép vége, azaz az ösvény/meder ne érjen össze a háttérrel - úgy értem, a szemből-fotón. Ehhez vsz elég egy kis apró hardscape kiegészítés.
A másik - és ezért bátorkodtam írni, mert ez növényesítés előtti beavatkozást igényelne - hogy a baloldali tömb felső részét - úgy egyben, gyökerestől, kövestől, mindenestől - kicsit még előrébb kellene csalogatni a bal sarok felé. Azaz kicsit balra is vinni, jobban rászorítani az oldalüvegre is és kicsit a front üveg felé is terelni még.

Szemléltetem:

IMG_20200729_124213_035.gif

De amúgy tényleg atom - ha nem nyúlsz már hozzá, akkor is.
 
Szia @Jopet,

Köszi az észrevételeket. Mindkettő valóban hozzátenne a scapehez. Az elvarrást azt mindenképpen hozzáteszem majd a fókuszponthoz. Viszont a további részletekkel még várok egy kicsit, mert már most nem lesz egyszerű a karbantartás.

A bal oldali rés betöltését illetően pedig abszolút egyetértek. Viszont, ezt okkal nem töltöttem ki (még). Ki akarom próbálni, hogy a tükröződésből ki tudok e hozni valami kis extrát. Konkrétan a tervem, hogy valami olyan látvány legyen ott ami az akvában máshol nem látszik. Ezt kipróbálom és, ha nem működik akkor ki lesz töltve. Egyébkénkt a konkrét mozgatás nem megoldható, mert az egész hardscape két darabból áll. Egy deci pillanatragasztó és 100+ cigi filter küzd az elemekkel. 😅

Köszönöm 🙌🙌🙌
 
a további részletekkel még várok egy kicsit, mert már most nem lesz egyszerű a karbantartás.
Én is így gondolom.

A bal oldali rés betöltését illetően pedig abszolút egyetértek. Viszont, ezt okkal nem töltöttem ki (még). Ki akarom próbálni, hogy a tükröződésből ki tudok e hozni valami kis extrát. Konkrétan a tervem, hogy valami olyan látvány legyen ott ami az akvában máshol nem látszik. Ezt kipróbálom és, ha nem működik akkor ki lesz töltve. Egyébkénkt a konkrét mozgatás nem megoldható, mert az egész hardscape két darabból áll. Egy deci pillanatragasztó és 100+ cigi filter küzd az elemekkel. 😅
Nem a rés kitöltésére gondoltam, akkor azt írtam volna. Ugyanis az nyilván egy egyszerűbb művelet lenne. :)
Hanem a baloldali tömb középre eső (jobb) oldalánál érzékeltem úgy, hogy megkívánná a mozgatást, hogy arányosan viszonyuljon a mellette levő - középső tömbhöz.
De ezt csak az érthetőség miatt magyarázom újfent, eszemben sincs "erőszakoskodni". Szuper lesz ez így is nagyon, de mutathatnál egy szemből fotót is azért ;)
 
@xman Norbi, nagyon nagy a csönd feléd; mi a helyzet az új projekttel? Mire jutottál, hol tartasz vele? Örülnénk egy update beszámolónak.
 
Szia Csilla @star67,

Minden rendben felém és a készülő akival. Úgy döntöttem, hogy kivárom a nyár legforróbb hónapját és szeptemberre halasztottam a növények ültetését. Az akva fel lett töltve és heti vízcserékkel megy a dolog sötétben.

Ez amúgy a meleg mellett több dolog miatt is érdekes volt számomra. Egy teljesen nyugodt 2 hetes szabadság, remélhetőleg kevesebb olvadó növény és a legfontosabb, több idő elmélkedni a növényesítésről.

Nagyjából ennyi, semmi olyan nem történik az akvában 3-4 hete ami említésre méltó lenne.

Ma viszont kijöttek az IAPLC eredmények és 433. helyezett lett az akva ebből a naplóbol. Reménykedtem benne, hogy legalább egy helyet javítok a múltkorihoz képest, de ez messze nem jött össze. De ezt leráztam már most és fókuszálok inkább a jövő lehetőségeire.

Itt a versenyfotó:

Gate_of_Journeys-4.jpg
 
Back
Oldal tetejére