• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gates of Journeys

Amíg nem tudsz legózni, élőben a GA-ban, addig készítheted a vázlatot, ahogy mindig a scape előtt. Ha konkrét terv van már, akkor a srácok ráérnek feltúrni a ládát és összeszedegetik a köveket, ahogy a híres vendégeknek is teszik a WS előtt.
Vagy vársz pár hetet/hónapot és több tervet is kidolgozol addig.;)
Tőlem már előre kapsz egy lájkot a klasszik iwagumira. Nekem jobban bejön, mint a fás/erdős verziók. Hajrá!👍
 
@star67 Igen, erre gondoltam én is, hogy biztosan összelegóznának a lányok/srácok nekem valami szép kis kavics csomagot kép alapján. De, hogy őszinte legyek a 120-hoz nekem is sok idő kell majd ehez a hatvanashoz pedig most kivételesen nem akarok oriási terveket szőni. Leginkább szeretnék bemenni a bolba megnézegetni a köveket és ha szerelmes leszek egy darabba abból kiindulva a dojoban legózgatnék. Hagynám, hogy a hardscape mondja mi lesz a jó. Ez a skiccelés kétélű sajnos. Szerintem van egy oldala ami nagyon jó, hogy van egy ötleted, hogy arányban, hatásban, tömegekben mit akarsz elérni viszont nagyon elveszi a figyelmet építéskor a valóságtól. Sajnos olyan követ/fát nehezen találsz amit elképzeltél és ilyen helyzetben fontos az alkalmazkodás ahoz ami adott. Ezt egyébként tökéletesen megtanultam ennél a 60-as layoutnál, hogy az ötlet jó volt, de nem a skiccnek kellett volna teljesen diktálnia.

Egy szó mint száz, szerintem kivárom :)

Az építésről pedig annyit, hogy annyira magányos építgető vagyok, hogyha tehetem mindent úgy időzíte, hogy ne legyen itthon senki. Azt megtapasztaltam már, hogy ha nem egyedül vagyok, akkor valami eszeveszett sürgős "Leveszel nekem egy konyharuhát?" közbejöhet. 😅
 
Sziasztok,

Észrevettem, hogy az egyik halcinak elfüstöltem az agyát. Szerintetek mi eredményezi ezt az úszást? Kizárólag nála van ez. Én Co2 mérgezésre gyanakszom.
Ez nagyon vírusos megbetegedés, de egy közeli képpel többet lehetne megtudni. Az eszement úszás egyik legjellemzőbb tünete a virális megbetegedésnek.
Nincs más megoldás, mint az Örök Vizekre átsegíteni a halcit.

Mivel a vírusos nyavalyák vertikálisan terjednek (halról halra), valószínű, hogy már egy "hordozó" volt a csapatban, és most robbant a bomba.
Ettől függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy más egyednél is elő fog jönni. Tudod, ez olyan, mint nálunk a herpesz: mindenkiben benne van, de nem mindenkinek rügyezik ki az ajka.
 
Ez nagyon vírusos megbetegedés, de egy közeli képpel többet lehetne megtudni. Az eszement úszás egyik legjellemzőbb tünete a virális megbetegedésnek.
Nincs más megoldás, mint az Örök Vizekre átsegíteni a halcit.

Mivel a vírusos nyavalyák vertikálisan terjednek (halról halra), valószínű, hogy már egy "hordozó" volt a csapatban, és most robbant a bomba.
Ettől függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy más egyednél is elő fog jönni. Tudod, ez olyan, mint nálunk a herpesz: mindenkiben benne van, de nem mindenkinek rügyezik ki az ajka.

Szomorúan hangzik. Én nem vettem rajta észre az úszást leszámítva semmit. Estefele leképezem közelebbről. Fura, hogy pont ő rottyant bele a dologba, ő talán az egyik legerősebb egyed a csapatból.
 
Sziasztok,

Már lassan két hete kapja a plusz nitrogént az akva az ADA tápokból. Igen kapott még egy karika esélyt.

Szóval most úgy fest a tápozás, hogy ADA Brighty Neutral K + Mineral + Nitrogen + Házi foszfát mix. Mindegyikből napi 4ml megy bele.

Az ezcelt teljesen elhagytam és látszólag szép lassan helyrejönnek a növénykék. A mohát múltkor nem nyírtam meg, de a kövi vízcserénél megcsípem kicsit. Nem szeretem a mohákat együtt nyírni minden mással mert könnyen elbújnak a kis aljas darabkák a gyepben és itt ott.

Tegnap vízcsere volt, most így fest.

IMG_20200330_194211 (1).jpg

+egy kis extra.
IMG_20200330_194010 (1).jpg
 
Hát, kíváncsi leszek, mit sikerül kihoznod belőle, de nekem hiányzik az a ropogós, harsogós üde zöld hangulat, amit ez a barnás, kissé punnyadt, kiégett látvány nem ad sajnos vissza.
Azon gondolkodtál, hogy kivennéd a fát és úgy alakítanád, módosítanád, újítanád meg a scapet? Anno Balázs csinált egy ilyen videót, ha jól emlékszem. Lehet, ennek is jót tenne.
 
Hát, kíváncsi leszek, mit sikerül kihoznod belőle, de nekem hiányzik az a ropogós, harsogós üde zöld hangulat, amit ez a barnás, kissé punnyadt, kiégett látvány nem ad sajnos vissza.
Azon gondolkodtál, hogy kivennéd a fát és úgy alakítanád, módosítanád, újítanád meg a scapet? Anno Balázs csinált egy ilyen videót, ha jól emlékszem. Lehet, ennek is jót tenne.

Most, hogy nem tudom meddig nem lesz lehetőség hardscapet válogatni, adok még esélyt annak a riccardiának a fán. Tanulni fogok belőle. Ha nem megy néhány hét alatt, lehet leveszem és megnézzük abból mi lehet... Jó ötlet 👍
 
Back
Oldal tetejére