• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gates of Journeys

Sziasztok,

Ismét nagyon régen jelentkeztem. Sajnosnagyon kevés időt tudok foglalkozni az akváimmal mostanában meló és egyébb családi dolgok miatt.

Érdekes nap ez a mai...
...holnap van az EAPLC leadási határideje.
A tegnap délutánomat az akvárium vakargatásával de leginkább a fotózáshoz szükséges beálításokkal töltöttem. Rég volt annyi időm, hogy leüljek rendesen és kritikus szemmel nézzem a végeredményt.
Mit mondjak, nem vagyok teljesen elégedett, leginkább magammal. Hibák sorozata látszik az akváriumon és minden pillanata egy olyan tanuló pénz volt amiből mégtöbbet megtudtam, hogy miért is olyan nehéz ez a versenyzés.

Most itthon ülök és muka közben beszúrom ezt a kis bejegyzést. Részben azért is, hogy teljesítsek egyigéretet magamnak.

Reggel elgondolkoztam, hogy van e olyan állapotban az akvárium, hogy érdemes legyen nevezni vele?
– Szerintem nincs.
– Na jó de akkor így hogyan tanulok ebből?
.
.
.
– Nevezéssel.

Oké, szóval arra jutottam, hogy a délutánomat arra szentelem, hogy a jelenlegi állapotból kihozzam a legjobbat. Kicsi sikálás, tépkedés egy két extra kavics, egy masszív vízcsere és mehet a fotós buli. Viszont ezzel együtt megígértem magamnak, hogy az IAPLC-ig még beleteszem azt amit a mi napra elvártam volna magamtól. Néhány extra növény, egy szebb nyírás és nem utolsó sorban pár inda részlet amihez be kell áztatnom és szerenem kell néhány extra fát.

Ha minden jól megy és sikerül lőnöm egy elfogadható képet akkor elküldöm.

Köszi, hogy ha elolvastátok a lelki gyötrődéseimet

 
Mit mondjak, nem vagyok teljesen elégedett, leginkább magammal. Hibák sorozata látszik az akváriumon és minden pillanata egy olyan tanuló pénz volt amiből mégtöbbet megtudtam, hogy miért is olyan nehéz ez a versenyzés.
Sajna több kell mint rutin vizcserek,ha versenyezni akarsz akkor elszantnak kell lenned!
Nem maradhat ki vizcsere.
Mindenre co2,feny,täpozas,szürö tisztitas oda kell figyelni.
Idöben el kell kezdeni finomhangolni az akvariumot.Gondolok itt arra ha stemekkel dolgozol akkor idöben nyirni,süritteni,es a fotozasra behangolni(akkor legyen a toppon).
A fotozas mar hetekkel elöre legyen betervezve,ne a fotozas napjan probalgasd a bealitasokat!
Az utolso napon mar nem kell tapozni,ne rontsa a viz minöseget!
Hetekkel a fotozas elött mar mehetnek bele az apro reszletek.
Ez mind mind idö,de csak akkor dölhetsz hatra ha ezt mind megtetted,tehat a töled telhetö mindent megcsinaltad!
A többi a biräkon mulik(Persze ha jol megterrvezted a scapet).
En a hetvegen tervezem fotozni at Ialpc-re az akvariumot,nekem ez lesz a 14 vagy 15 ik verseny fotozasom.Mondhatni leredukaltam az elökeszületeket kb 25 percre,mar minden rutinbol megy.
De ahhoz,hogy versenyezz fanatizmus kell,különben sose leszel elegedett.
 
Sajna több kell mint rutin vizcserek,ha versenyezni akarsz akkor elszantnak kell lenned!
Nem maradhat ki vizcsere.
Mindenre co2,feny,täpozas,szürö tisztitas oda kell figyelni.
Idöben el kell kezdeni finomhangolni az akvariumot.Gondolok itt arra ha stemekkel dolgozol akkor idöben nyirni,süritteni,es a fotozasra behangolni(akkor legyen a toppon).
A fotozas mar hetekkel elöre legyen betervezve,ne a fotozas napjan probalgasd a bealitasokat!
Az utolso napon mar nem kell tapozni,ne rontsa a viz minöseget!
Hetekkel a fotozas elött mar mehetnek bele az apro reszletek.
Ez mind mind idö,de csak akkor dölhetsz hatra ha ezt mind megtetted,tehat a töled telhetö mindent megcsinaltad!
A többi a biräkon mulik(Persze ha jol megterrvezted a scapet).
En a hetvegen tervezem fotozni at Ialpc-re az akvariumot,nekem ez lesz a 14 vagy 15 ik verseny fotozasom.Mondhatni leredukaltam az elökeszületeket kb 25 percre,mar minden rutinbol megy.
De ahhoz,hogy versenyezz fanatizmus kell,különben sose leszel elegedett.

Köszi a kommented @kuchi abszolút egyetértek veled a fanatizmust illetően. Szerintem nálam a 100% dedikáltság még nincsen meg. Mert egészen addig ameddig nem vagyok elégedett nem kéne tudni kifogást találni.
Sajnos nem priorizáltam jól ezt a hobbit mostanság.

De tenulásra ez is jó volt az biztos. Egyébként a kezdetek óta igyekeztem úgy nyírni a növényeket, ahogy azt az elején elképzeltem. De tapasztalatlanságom azért kellőképpen jól látható.
Két dolog viszont ami abszolút felróható az a részletekhez való idák be nem szerzése időben és az elhalt algák nem megfelelő eltávolítása. Ezzel pöcsölök épp :D
Ezeket viszont tudom még korrigálni az IAPLC nevezésig és mindenképp fogom is.

Köszi egyébként a jó kis tippeket 🙌
 
Sziasztok,

Elküldtem a nevezést ide oda és megfodrászkodtam kicsit azóta. Vár még egy kör rá mielőtt az IAPLC fotókat lelövöm. Hátha sikerül egy jobbat összerakni.

Addig is egy kis Instás tropica challengere küldött képem.
IMG_20200210_191748_015.jpg

Teljes fotófelszerelés. Vonalzóra ragasztószallagozott hajszárító és társai...

IMG_20200130_161234_1_50.jpg
 
IMG_20200219_171838.jpg

Kicsit nem ide való, de mégis. Ma @Szaki - nál jártam és elhoztam tőle egy Eheim 2080-as szűrőt. Ez egy óriás. Következő projektem egy 120-as akva lesz. Már csak egy újabb költözés kell, hogy a kövi lakásba beférjen és mehet is a buli. Júniusig ez biztos nem kezdődik, de addig is gyűjtögetek. Első darab pipa. 😍
 
View attachment 87778

Kicsit nem ide való, de mégis. Ma @Szaki - nál jártam és elhoztam tőle egy Eheim 2080-as szűrőt. Ez egy óriás. Következő projektem egy 120-as akva lesz. Már csak egy újabb költözés kell, hogy a kövi lakásba beférjen és mehet is a buli. Júniusig ez biztos nem kezdődik, de addig is gyűjtögetek. Első darab pipa. 😍
120-as?waoo!Akkor haladsz tovabb!
 
Mekkora lesz az akvarium?Milyen mely?
Még nincsen meg az üveg. De 120x60x50-est tervezek. Láttam, hogy a nagmenők is a 60-as mélységet nyomják. Sosem árt a tér azoknak a rétegeknek...

Mondjuk pont ma néztem, hogy ez a mélység nem gyenge. Szerintem a hirtelen "itt a világ összes tere" dolgon is meg lehet csúszni könnyedén. Kell bele majd anyag.
 
Még nincsen meg az üveg. De 120x60x50-est tervezek. Láttam, hogy a nagmenők is a 60-as mélységet nyomják. Sosem árt a tér azoknak a rétegeknek...

Mondjuk pont ma néztem, hogy ez a mélység nem gyenge. Szerintem a hirtelen "itt a világ összes tere" dolgon is meg lehet csúszni könnyedén. Kell bele majd anyag.
Igen,ha komolyan gondolod akkor jo a 60cm,de 45-50 cm is lehet melozni rendesen!Persze azt sem kell elfelejteni,hogy egy nagyobb akvariumba kell több hard scape,tap ....
 
Igen,ha komolyan gondolod akkor jo a 60cm,de 45-50 cm is lehet melozni rendesen!Persze azt sem kell elfelejteni,hogy egy nagyobb akvariumba kell több hard scape,tap ....

Még mindíg filózok ezen. Csak nem tudom nem bánnék e meg egy kisebbet pár éven belül. De a hardscape mennyiség és annak elhelyezése részét is át akarom gondolni.
 
View attachment 87778

Kicsit nem ide való, de mégis. Ma @Szaki - nál jártam és elhoztam tőle egy Eheim 2080-as szűrőt. Ez egy óriás. Következő projektem egy 120-as akva lesz. Már csak egy újabb költözés kell, hogy a kövi lakásba beférjen és mehet is a buli. Júniusig ez biztos nem kezdődik, de addig is gyűjtögetek. Első darab pipa. 😍

Használd egészséggel! :)
Sok sikert a 120-ashoz! :)
 
Későn értünk ma haza a hétvégi programból ezért a mai karbi elmarad. Helyette holnap lesz vele dolgom.

Sajnos, őrületes hajalga inváziót sikerült előidéznem két újdonsággal.

Az egyik az, hogy gondoltam ha minden jól megy, miért ne csavarjunk a világításon. Így is tettem, 90%-ról 95%-ra csavartam a Twinstar lámpicskót.

Ha ez nem volt elég kapott az akva egy dózispumpát is ami ugyan remekül adagol, precíz, de én azt hiszem nem ártana bele egy jó kis ADA visszafolyásgátló.
Miért? 24 óra elteltével azért visszamegy egy kicsit az anyag a csőböl ami azt eredményezi, hogy néha néhány tized ml eltérés lehet a napi adagban.

Ez a két dolog így szépen beindította a kedvenc algatípusomat.

Mára semmi ilyen fotó, de holnap majd mutatok egy előtte-utána állapotot.

Más:
A barátnőm (Dia) vett egy új kütyüt a háztartásba a héten. Méghozzá egy kamerát amivel figyelhetjük, hallgathatjuk és beszélhetünk az ebhez távollétünkben. Több se kellett, megláttam a lehetőséget és valami alap szintű akvárium megfigyelést is össszetudtam hozni.

Itt látjátok a tesztüzemet.
 
Ma, ahogy beigértem magamnak megcsináltam a hosszasan várt nagy nyírást. Rájöttem, hogy mindeddig rosszul csináltam ezt az egészet 😅
Arra gondolok, hogy mindíg örltem, hogy jaj de szépen nő ez meg az is. Emiatt nem mertem úgy rendesen megnyírni a növényeket sohasem. Ez azt eredményezi, hogy sok öreg hajtás marad minden növénykén. Ami pedig a legrosszabb, hogy mikor miderre rájössz, rengeteg lesz a meló, hogy szépen kipofozd kioperáld a szépen összelegózott hardscapet, stb.

Még mindíg nem tökéletes, de sokmindent megcsináltam ma. Homokot kell pótolni és gazolni abból a maradék szálakat amik nem kivánatosak.

Elfáradtam így munka után. 3,5 óra volt a mai ráfordított energia. Megérte! 😊

Előtte:
IMG_20200224_160858.jpg

Utána:
IMG_20200224_190712.jpg


Találtam egy agyszerű lényt amit nem tudom mi (Olyan mintha valami erős végtelen csúszós zselé tartaná össze): Ötlet?
IMG_20200224_161432.jpg

Kb. 2 kilónyi növényt öperáltam ma ki:
IMG_20200224_181036.jpg

Most pedig kidőlök és iszom egy pohár behűtött bort 😇
 

Attachments

  • IMG_20200224_190646.jpg
    IMG_20200224_190646.jpg
    208 KB · Megtekintések: 17
Szép munka volt, jár a borocska!🍷
Nagyon patent lett, de az ösvény jobb oldalán a kicsit gazos, verticillatás össze-visszaság nekem kicsit természetesebben hatott. Azok a patyolat kövecskék túl szépek és csilivilik oda. A montecarlo zuhatagból is maradhatott volna egy kevéske a köveken középen, így nagyon pucérak lettek.
Persze egy-két nap és újra támad a dzsungel!;)
 
Szép munka volt, jár a borocska!🍷
Nagyon patent lett, de az ösvény jobb oldalán a kicsit gazos, verticillatás össze-visszaság nekem kicsit természetesebben hatott. Azok a patyolat kövecskék túl szépek és csilivilik oda. A montecarlo zuhatagból is maradhatott volna egy kevéske a köveken középen, így nagyon pucérak lettek.
Persze egy-két nap és újra támad a dzsungel!;)

Na ezaz, igyekeztem formát nyírni, szóval, ha minden igaz a hiányzó elemek amiket említettél visszatérnek hamarosan. Van ahol annyira lenyírtam a HC-t, hogy az elhalt barna részek látszanak. Remélem hamarosan újra beindulnak azok a részek.

Ma amúgy azt a döntést hoztam, hogy megnézem mi lesz belőle 2-4 héten belül. ha tetszikés történik vele valami pozitív, még lövök róla egy fotó kört. Amennyiben nem így lesz, szerintem bontom és jön valami más bele.🤔
 
Back
Oldal tetejére