• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnilak

Tomi

Főkertész
Legjobb napló
Nagyjából ennyi volt ebben az elrendezésben, csak tartani kell az elért állapotot.
Eléggé megszenvedtem ezzel az akváriummal nagyon nehezen indult meg, és folyton különféle algák öntötték el. Ennek a legfőbb oka a gyenge szűrés volt amit régebben gyakori vízcserékkel orvosoltam, de ennél az akvinál egyszerűen nem jutott idő energia erre ezért lett cserélve az akasztós szűrő azóta lassan megoldódott az algahelyzet.
Méret: 40x24x26cm 25liter.
Világítás:Osram dulux s 2x9w 4000k 8h.
Szűrés: Eheim liberty 2041 570l/ó akasztós szűrő, kb egy hónap után cserélve egy 2013 külsőre.
Tápozás:GA mikró, makró, Easycarbo.
Aljazat: Vízkultúrás agyaggolyó, tőzeg, kavics 0,5-1 cm nagyságú.
Dekor: Kisebb sziklák kb 2 kg, barackfa ágak.
Növények:Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne sp., Echinodorus tennelus, Hemmianthus micranthemoides, Hygrophila polysperma, Ludwigia repens, Micranthemum umbrosum, Taxiphyllum barbieri, Ceratophyllum demersum, Microsorum pteropus.
Lakók: Neocaridina heteropoda, Tanichthys albonubes
Pár kép a kezdésről és a mostani állapotról:
100_0208.jpg
PA249173.jpg
PB079371.jpg
 
Hát ez eszméletlen jó lett. Nagyon tetszik és biztos vagyok benne, a lakóknak szintúgy :) .

Sent from my X8 using Tapatalk
 
Áh, az utolsó kép valami eszméletlen jó! :shock: Gratu Tomi, ahogy megszoktuk hoztad a színvonalat! ;)
 
Azért a végére odaért ez az akvárium is. :thumbup: A boltban is küzdöttünk kicsit az eheim nanókkal az elején a picci szűrés miatt, de amióta beálltak teljesen gondtalanul működnek.

Köszi, hogy megosztottad ;) :thumbup:
 
Szia Tomi!

Szuper lett!
Nagyon tetszik a háttér az utolsó fotón! Mit használsz, hogy ilyen színű lesz?
Örülök hogy más is csinál Co2 beoldás nélküli akváriumot!
Szorgalmasan olvasgatom az írásaidat!
Te is tapasztalatból tanultál, vagy van valamilyen jó könyved amit a témában ajánlani tudsz (mármint low tech) (magyarul)?

További hasonló sikeres berendezéseket!

Üdv! A.ttila
 
Köszi fiúk!
Úgy jött ki a lépés, hogy indítás utáni hetekben nem igazán jutott időm az akvira, és ez hónapokig látszott is rajta de lassan rendbe jött. A low-tec vagy inkább nevezzük csak co2 nélküli akváriumnak, a lassú fejlődés, döcögős indulás a hátránya de, ha már beérett az akvárium, épp ez az előnye. Gyakorlatilag kapunk egy gondtalan zöld kockát amit kb heti 1-2 órában simán rendezetten(nyilván ez méretfüggő) tisztán lehet tartani, a többi időben csak hátradőlve élvezni kell a látványt.
Attila csak a klasszikus horn zsilinszky akvarisztikát ismerem magyarul, meg közel 20 éve próbálkozom több kevesebb sikerrel.
 
Szia Tomi!

Köszönöm, az tényleg jó könyv (nekem is meg van három kiadása)!
A kék hátteret mivel, miből csináltad, hogyan világítod fotózáshoz?


Köszönöm! A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Tomi!

Köszönöm, az tényleg jó könyv (nekem is meg van három kiadása)!
A kék hátteret mivel, miből csináltad, hogyan világítod fotózáshoz?


Köszönöm! A.ttila

Bocsi lemaradt. A háttér fehér karton amit ledes zseblámpával világítok meg. Alapban a lámpa csak enyhén kékes színű de mivel a fehéregyensúlyt 4000kelvines akváriumvilágításhoz lőttem be ezért ilyen kék a végeredmény.
 
Mostmár kicsit elvadult, nekem jobban tetszett az előző állapot ;) Most túl szimm. a két oldal, vmelyiket alacsonyabbra kéne nyírni, low techhez képest szuper.
 
Az aki befejezte low-tech pályafutását, az alábbi kép az utolsó állapotról még a co2 és világítás emelés előttről. A hygrophilia cserélve lett rotalara aziim jóvoltából.

P4189943.JPG
 
  • Like
Reactions: joc
Egy pár kép a "sötét oldalról" mielőtt még szétcsapom az akit.
P8181501.jpg
P8181503.jpg
Ha minden igaz jövő héten eljutok a GAba beszerzem a következő üveget, meg pár növényt és kicsit nagyobb méretben újra indul a móka.
 
Te is Mestere lettél a low tech akiknak, Tomi! Nagyon szépen egyben van minden akid ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére