• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Nagy mocsárcsiga-vált ivarú, tehát egy egyed is képes a szaporodásra(alkalmanként 200 db csigapete).Vízinövényekkel és algákkal táplálkozik. Mérete 4-5 cm.
Hydrák miatt biztos nem tenném be akváriumba. Nekem volt egy, de kitettem a szűrét, mikor kicsit utánaolvastam. Akkoriban rengeteg Hólyagcsigám volt, szintén szapora jószágok. Tőlük a Helena csigák segítségével (csigaevő csiga) szabadultam meg.
 
Nagy mocsárcsiga-vált ivarú, tehát egy egyed is képes a szaporodásra(alkalmanként 200 db csigapete).Vízinövényekkel és algákkal táplálkozik. Mérete 4-5 cm.
Hydrák miatt biztos nem tenném be akváriumba. Nekem volt egy, de kitettem a szűrét, mikor kicsit utánaolvastam. Akkoriban rengeteg Hólyagcsigám volt, szintén szapora jószágok. Tőlük a Helena csigák segítségével (csigaevő csiga) szabadultam meg.
:cry:
Még szerencsére vannak terveim, de végső megoldásnak jó lett volna, annyira jópofa ahogy pusztít:vamp:, illetve, ahogy utána elhúzza a csíkot :D
Ott rontottam el, hogy sokszor bökdöstem a hydrákat, de pont emiatt lettek többen, nagyon gyorsan regenerálódnak és osztódnak. A mai hydra csapdám nem vált be, majd holnap a v2-es projekt remélem :)
A sót, illetve a fenbendazolt nem akarom bevetni, elég volt szegényeknek a gyrodolt elviselni. Ez a csigusz olyan természetes megoldának tűnt. Miért kell annyira szaporodniuk pff.
 
:cry:
Még szerencsére vannak terveim, de végső megoldásnak jó lett volna, annyira jópofa ahogy pusztít:vamp:, illetve, ahogy utána elhúzza a csíkot :D
Ott rontottam el, hogy sokszor bökdöstem a hydrákat, de pont emiatt lettek többen, nagyon gyorsan regenerálódnak és osztódnak. A mai hydra csapdám nem vált be, majd holnap a v2-es projekt remélem :)
A sót, illetve a fenbendazolt nem akarom bevetni, elég volt szegényeknek a gyrodolt elviselni. Ez a csigusz olyan természetes megoldának tűnt. Miért kell annyira szaporodniuk pff.
Tényleg jópofa volt ahogy ette a hydrákat.
Tipp: Ha adagolsz carbot akkor rájuk eresztheted a napi adagot fecskendővel.
 
Ma több jó dolog történt, így ki kell írjam magamból :)
A legeslegleg-legfontosabb, hogy egy újabb garnélám lett tik-tak-os. Most már 3 petés kis garnélám van. :love:
Hogy, hogy fogom összehozni, hogy 1 képen szerepeljenek, azt még nem tudom. Pedig beetettem őket, de csak a fél banda falatozik.
A másik jó dolog az egészben, most jön az a rész, amikor mindenki a fejéhez kap, aki követi a naplóm eseményeit, hogy, jaj ne már, megint kezdi.. :ROFLMAO: Minimális Hydra Vulgarisom van. Úgy néz ki mégis csak működik egy módszer, aminek az alapja a fülpiszka :D
Nem ígérek semmit, de hamarosan abbahagyom a hydrázást :) Legalábbis bizakodó vagyok.
Mutatok egy képet az első petés garnélámról, a többi most a mohában és a többi növény között pihen, vagy bujkál, nézőpont kérdése.
Lassan mutatok egy képet is az akváriumról, hogy is néz ki, mostanában a közeli képekre mentem rá. Illetve nem is tudom, megmerjem-e mutatni, hisz egy picit megnőttek a növényeim :)

tiktak.jpg
 
Jelenleg így néz ki az akvárium. Sajnos a háttértől egy kis időre meg kellett szabadulnom, mivel történt vele egy kis baleset. Krepp papír volt és víz érte. Simán lehetne festéknek is használni, mert úgy megfogott mindent. Gondolom másnak is lóg kb. 10 centis gyökér a víz tetején, nem csak nekem :D Talán egy picit a parvula mini is elvadult, ja nem, csak szeretném, hihi.
Jobb oldalt található az egyik legfontosabb kelléke az akváriumnak, ami nem más, mint a hydrapiszka :)
Tápozás a szokásos, napi 0.5ml catappa kivonat és profitó. Profitóm már nagyon sötét színű és büdös. Még egy érdekes észrevétel, ami lehet csak nálam fordul elő, nem tudom. Nem csak a régi leveleket fogyasztják a garnélák az ozelotnak, hanem a már nagyra megnőtt színeseket is. Na jó, eddig csak egy új levél, nem vészes, de nem hiszem, hogy megállnának. Viszont a növényt se féltem, a szokásos 2 új levél megvan pár naponta, csak lassan nő. Épp most megy az Amerika Kapitány a tévében és hydráznak itt nekem, lehet kezdek megőrülni :)
Köszi, hogy benéztél!
_D305554.JPG
 
A szűröd birja még? Sikerült jól elrejteni.(y)
Szerencsére még igen, direkt hagytam ki helyet neki, úgy ültettem a növényt, bár érik az a csere lassan a fűtővel. Igazából azt a pici rotalát is azért ültettem oda, hogy eltakarja majd a fűtőt. Na ez valahogy nem jött össze.
Valahogy azt vettem észre, hogy a garnélák szeretnek ott a szűrőnél lenni, ahol a sodrás van. Lehet rosszul gondolom, de szerintem ott több nekik az oxigén és ezért nem aggódok attól, hogy oxigénhiányos lenne a víz nekik.
 
Na a Ceratopteris-ről még nem mondtál le? Míg szét nem feszíti az üveget?:)
Vajon mekkora akváriumot kell hozzá vennem? :D
Viccet félretéve, jövőhéten vissza lesz vágva egy kicsit, az első akvakertész feladatom lesz :)
Még tetszik, hogy ilyen dinamikusan nő, bár a következő akváriumomnál lehet, hogy inkább sziklákat kéne választanom növények helyett.
 
Vajon mekkora akváriumot kell hozzá vennem? :D
Viccet félretéve, jövőhéten vissza lesz vágva egy kicsit, az első akvakertész feladatom lesz :)
Még tetszik, hogy ilyen dinamikusan nő, bár a következő akváriumomnál lehet, hogy inkább sziklákat kéne választanom növények helyett.
Igaz a sziklán több hydra fér el;):LOL:
Viccet félre téve nagyon szép garnélák(y)
 
Újabb boldogsággal teli nap volt a mai, mivel megint petés lett az egyik kisnarancs. Már 4 petés van és gyanús, hogy lesznek még páran. Izgatottan várom ám :) Az is lehet, hogy a következő hozzászólásomnál nem azt írom, hogy már 5-en vannak, hanem azt, hogy 5 garnélát kivéve mind terhes :love:
Pár napja lecsíptem egy darabot a Caretoptelisből, aminek már nyoma sincsen, úgy gondolta, hogy visszanövi magát :D
Napok óta csak az új leendő akváriumon jár az eszem, nem lesz ez így jó :). Mondogatom is bőszen, hogy nem szabad, nem szabad :) De, ha mégis vennék egy kis kockát, az tuti, hogy valami álca akvárium lenne fekete vagy zöld garnélákkal :)
 
Back
Oldal tetejére