• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnélás Kocka

Nem volt egyszerű a bontása. Két napig garnélát halásztam.
Úgy volt, hogy megszüntetem, de befogtam a virágföldes projektbe.
A pázsit ritkásra sikeredett, de legaláb van helye terjeszkedni. A rotala is girbe-gurba lett pár nap alatt a zacskóban.

IMG_20201101_101108.jpg
 
A semmiből hoztam vissza őket. Volt öt piros nőstényem, de már kipusztultak. Hímből csak fekete és barna volt.
Próbálom kontrollálni a populációt, de a növények közül kiszelektálni őket reménytelen feladat.
A válogatási kritérium most elég alacsony, a létszam növelése fontosabb.
 
Az minek a hiánya, mikor az új levelek girbegurbák, hullámosak?

IMG_20201218_045437.jpg

A salátának nem tudom mekkorának kellene lennie, de az egyik levele már közelebb van a felszínhez mint a talajhoz. Ezen is látszik egy helyen a hullámosság.

IMG_20201218_045340.jpg

A HM-et már le sem fényképeztem. Az új hajtásai nagyon aprók, vagy ha normális méretű akkor hullámos.
Az akvárium mindenmentes. Vizet, világítást és garnélatápot kap csak.
 
Találkoztál már ilyen problémával? Virágföldes akváriumban? Olvastad a cikket?
Konstruktív választ reméltem, nem trollkodást.
 
A kerdesed arrol szolt minek a hianytunete a csavart hajtas. Kaptal ra egy akvariumi hianytunet cikket, amire azt irtad nem segit. Aki linkelte megirta, hogy olvasd el a kalcium hiany tuneteket. Abban szerepel, hogy a torz uj hajtasokat kalcium hianytunet okozza. Nem azt kerdezted, hogy talalkozott-e valaki vele es plane nem azt hogy viragfoldesben. Ha nem olvasta volna a cikket, nem irta volna masodszor, hogy a kalciumhiany reszt olvasd el. Ez nem trollkodas volt, de te azert szepen megsertetted azt, aki segiteni akart.
 
Érzékenyen reagálok mikor hülyének néznek, hogy nem tudok rákeresni a google-ben és még el sem tudom olvasni.
Miből tartott volna leírni, hogy kalciumhiány? Persze beljebb nem lettem volna, mert hova keményítsek a gh8-as vizen?
Úgy gondoltam, hogy itt lehet kérdezni a tapasztalatokról, de tévedtem.
 
☮️ béke gyerekek!
Persze hogy lehet kérdezni.
Csak hát mindig van aki úgy érzi hogy ezt már sokszor kérdezték és ezért letudják azzal hogy olvass... az már kérdés hogy mennyi idő is lenne az egész fórumot átolvasni (és ne jöjjön senki a keresés funkcióval, mert valljuk be az nem erőssége a fórumnak).
 
Érzékenyen reagálok mikor hülyének néznek, hogy nem tudok rákeresni a google-ben és még el sem tudom olvasni.
Miből tartott volna leírni, hogy kalciumhiány? Persze beljebb nem lettem volna, mert hova keményítsek a gh8-as vizen?
Úgy gondoltam, hogy itt lehet kérdezni a tapasztalatokról, de tévedtem.

Ezt az ábrát anno rengeteget tanulmányoztam, nem mindig olyan egyszerű a történet, hogy kálcium hiány van, ha csavart a levél, lehet, hogy valamely másik elem gátolja a felvételét, mert abból van több.

ez a lap - az antagonizmus-szinergizmus #1,392 -es Hsz. Az utána lévő is tanulságos.
 
Ezt az ábrát anno rengeteget tanulmányoztam, nem mindig olyan egyszerű a történet, hogy kálcium hiány van, ha csavart a levél, lehet, hogy valamely másik elem gátolja a felvételét, mert abból van több.

ez a lap - az antagonizmus-szinergizmus #1,392 -es Hsz. Az utána lévő is tanulságos.
Ezt az infot kapta, csak kulso forrasbol, Nagy Viktor blogjarol. Kar, hogy mar nem latszik az elozmeny komment. Ezt a linket konkretan: http://www.akvablog.info/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html?m=1 Ez nem az olvass utana kategoria, raadasul a leirtak maskor is hasznosak lennenek.
 
Ezt az infot kapta, csak kulso forrasbol, Nagy Viktor blogjarol. Kar, hogy mar nem latszik az elozmeny komment. Ezt a linket konkretan: http://www.akvablog.info/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html?m=1 Ez nem az olvass utana kategoria, raadasul a leirtak maskor is hasznosak lennenek.

Én Viktornak ezt a hozzászólását kimondottan az ábra miatt szeretem, de a blogját is rengetegszer fellapoztam. Ezek a folyamatok, a növények tápanyag felvétele - illetve reakciói a különböző anyagok hiányára vagy éppen túlsúlyára - ugyanúgy jelenik meg földes, low-tech, high tech akvában is.
 
Én Viktornak ezt a hozzászólását kimondottan az ábra miatt szeretem, de a blogját is rengetegszer fellapoztam. Ezek a folyamatok, a növények tápanyag felvétele - illetve reakciói a különböző anyagok hiányára vagy éppen túlsúlyára - ugyanúgy jelenik meg földes, low-tech, high tech akvában is.
Bezony. Avarban is ugyan ez volt még az ARM alatt.
 
Csak ezeket tudom mérni:

Kód beillesztése:
GH :  11
KH :  6
NO3:  1
PO4:  0.4
K  :  5
Fe :  0
Csigafarmon vettem kálcium port. És azt adagoltam amikor hasonló tüneteim voltak. Átmenetileg segített, de a probléma nem tényleges kalcium hiány volt. Valami nagyon elcsúszott a tápozásban és nem lehetett helyrehozni. Ez az átka ha monokultúrát csinál az ember.
 
Ma megpróbálom áthelyezni. Sajnos 10 liternél több vizet nem nagyon tudok leengedni. Nem akarom, hogy a teraszokon rekedt garnéláknak baja legyen. Szerencsére van rajta fogás, mert gyárilag egy mdf lap van az aljára ragasztva ami nem ér ki a széléig. Ha elbírom akkor jobb helyre kerül.
A bébirotalából ide is jutott. A garnélák persze rögtön jöttek körbekapálni a terepet.

IMG_20210301_203936.jpg
 
Túlélte az áthelyezést.
Garnéla nem sok van benne, kb tízzel indítottam. Pirosak. A halasnál vettem két pirosat, amiknek sáv van a hátukon, és egy sárgát is.
Tudom nem festék, de kíváncsi vagyok mit ad a piros-sárga keverék.

IMG_20210302_142413.jpg
 
Back
Oldal tetejére