• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Garnélás 24l

csicso

Nézelődő
Sziasztok,

Végre lehetőségem nyílt egy nano akvárium összerakására, ezt követhetitek majd nyomon ebben a naplóban. :)
Indulásnak egy EHEIM AquaStyle 24-es szettet választottam.

Üveg: 27.5x27.5x32 cm ->24l
Szűrés: Aquacorner 60
Világítás: 7w LED, jelenleg napi 7 órát megy

Talaj: Tropica táptalaj + Dennerle Nano Sulawesi általános aljzat
Tápozás: Profito + Easy Carbo a gyári ajánlás szerint, indulásnál Prodibio baktérium kultúra
Dekor: Dragon kő + vasfa

Növények: Eleocharis acicularis, Microsorum Pteropus Trident, Vesicularia Dubyana Christmas, Ludwigia Palustris (ebben nem vagyok biztos), Limnobium Laevigatum, Pogestemon helferi

Lakók: egyelőre még nincs senki, Neocaridinát szeretnék majd bele (talán yellow fire, vagy sakura)

Néhány kép közvetlenül indulás után:

22618319155_011ef191c7_b.jpg


22592259256_6ca5bf6cc7_b.jpg


21995458254_a587155d16_b.jpg


21995536494_a2cbed9442_b.jpg


22430379340_b19437061f_b.jpg


Szívesen veszem a tanácsokat, véleményeket!
 
Ha van lelki erőd és időd meg erős idegzeted akkor szerintem a parvulát szedd szét jobban, sokkal jobban terjeszkedik majd, és szebb gyeped lesz. Amúgy nagyon hangulatos szép látványt nyújt a tank.
 
Szia

A tetején lévő úszó növény nagyon szép de a gyökere nem túl hosszú? Nem zavaró neked mert én is gondolkodok benne a nano akváriumomba és a véleményedre vagyok kíváncsi hogy milyen a növény neked?

Köszi
 
Szia

A tetején lévő úszó növény nagyon szép de a gyökere nem túl hosszú? Nem zavaró neked mert én is gondolkodok benne a nano akváriumomba és a véleményedre vagyok kíváncsi hogy milyen a növény neked?

Köszi

Engem is zavar, valószínű átkerül majd egy másik akváriumba, max. egy kevés marad. A gyökerét úgytudom lehet vágni, de rögtön a legelején nem akartam megnyirbálni.
Valami ötletetek van a kordában tartására? A sarokszűrő pont ide sodorja őket. Két tapadókorong között kifeszített damil jó lehet? :)
 
Ha van lelki erőd és időd meg erős idegzeted akkor szerintem a parvulát szedd szét jobban, sokkal jobban terjeszkedik majd, és szebb gyeped lesz. Amúgy nagyon hangulatos szép látványt nyújt a tank.

Köszi, lehet veszek még egy dobozzal és kitöltöm az üres helyeket. Nincs szívem kihúzni a már beültetetteket.
 
Engem is zavar, valószínű átkerül majd egy másik akváriumba, max. egy kevés marad. A gyökerét úgytudom lehet vágni, de rögtön a legelején nem akartam megnyirbálni.
Valami ötletetek van a kordában tartására? A sarokszűrő pont ide sodorja őket. Két tapadókorong között kifeszített damil jó lehet? :)
Visszavághatod bármikor,nem sínyli meg.Vagy oda engedd be függőlegesen a gyökerét,ahova szeretnéd.Kordában csak úgy tudod tartani,ha mindig csak annyit hagysz,amennyit szeretnél.Nekem képes volt megnőni két tenyérnyire egy tő,egy levél volt 7-8 centi levélnyél nélkül.
 
Update:

- némi barnaalga jelent meg az üvegen az árnyékosabb részeknél
- Eleocharis acicularis: kb. a fele maradt meg, azok úgytűnik bírják, a többi bebarnult
- Trident: nem látszik változás
- Christmas moha: fejlődsének indult, vannak friss hajtások
- Ludwigia Palustris: ezzel vagyok legjobban megelégedve, gyorsan nő, lassan eléri a vízfelszínt és szép bordó. Ha a hajtáscsúcsot levágom és elültetem az megéled? Hogy kell szaporítani?
- Limnobium: tápanyag hiánya van, lyukasak a levelei
- Pogestemon helferi: szinte teljesen kihalt, a baloldali csomóból maradt meg egy kevéske

Vasfák: szinezik a vizetemet elég erősen, plusz jól be is penészesedtek
Olajos hártya van a víz tetején, papírtörlővel próbálom leszedegetni, de csak ideig-óráig használ.

Új lakók:
- 3db amanó garnéla költözött át egy másik akváriumomból, ők látszólag jól érzik magukat, bár elég sok időt töltenek a kövek árnyékában.
- 1db jövevény tányércsiga: jó szolgálatot tett az elhalt növényi részek feldolgozásában
 
Ludwigia Palustris: ezzel vagyok legjobban megelégedve, gyorsan nő, lassan eléri a vízfelszínt és szép bordó. Ha a hajtáscsúcsot levágom és elültetem az megéled? Hogy kell szaporítani?

Ne a hajtáscsúcsot vág le, hanem kb 1/3 hosszal a talaj felett. A vágás után két hajtást fog növeszteni az eddig egy helyett. Amit levágtál meg simán dugd vissza mellé. Esetleg azt is ketté vághatod. 2-3 ilyen megmozdulás után jó sűrű lesz.

Profitot nyugodtan locsolhatsz hozzá még. +30% simán mehet, saját tapasztalatból. Napi adagolással szerintem meg kell hoznia az eredményt.
 
Back
Oldal tetejére