• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 15 Literes 'El Natural' Nano Akvárium Indítása

A napló kedvéért. Egy ideje beköltöztek CRS-ek a Neocaridina-k mellé. Egyenlőre elvannak, ugyanúgy "kepesztenek" mint az RCS-ek.

Elég aprók. Nem tudom milyen fajták, valószínűleg nem túl különlegesek.

upload_2018-1-26_22-26-9.png

Van némi algám az üvegen, lehet nem kellene napi 12 órát világítanom. Ráadásul az üveg kicsit elrepedt, de szerencsére (és a garnélák még nagyobb szerencséjére) a víz nem folyik ki. Még.

upload_2018-1-26_22-25-6.png
 
Utoljára módosított:
Úgy döntöttem, a tavaszi kerti akvárium indításhoz ebből az akváriumból próbálom előtermelni a növényeket. Emiatt jelenleg nem metszem le a felesleget..

upload_2018-2-2_19-3-11.png

Továbbra is küzdök a fényképezéssel, de ezen jól látszik, hogy garnélák is tápozzák az akváriumot:

upload_2018-2-2_19-6-59.png

CRS-ek jól elvannak, ennek örülök, én nem vettem észre, hogy más igényeik lennének, mint RCS-nek. Szűrő nélküli nano NPT-ben kiválóan elvannak.
 
Eddigi legjobb képem (petés) RCS-ről. Alig várom, hogy a kínai rendelésem megérkezzen, a jelenlegi technikával nem tudok jobbat csinálni, akárhogy küzdök.

Persze ezek a dögök sem segítenek, mindig akkor másznak odébb, amikor nem kéne. Ráadásul az üveggel sem akarnak párhuzamosan beállni. Jelenleg fordítógyűrűvel próbálom, de a rendelésben van hosszabbító gyűrű, hátha az jobb lesz. Lehet, hogy több fény segítene? Vaku nélkül próbálkozom.

upload_2018-2-4_17-27-27.png
 
Utoljára módosított:
Ki tudja megtippelni, hogy RCS vagy CRS lesz?

upload_2018-3-2_9-49-46.png
(Képen nem látszik, de ez nagyon, nagyon kicsi.)
 
Sziasztok!


Ne sajnáld, minél szebbek (szelektáltak-túltenyésztettek) annál érzékenyebbek.
A döglött garnéla, még ha a legjobb vérvonalú se közelíti meg az akváriumodban kapirgáló élők szépségét ;)!

AmegA

Igen, az elsődleges cél az, hogy ne nyúljanak ki. Eddig kiválóan elvannak a kemény csapvízben is, annak ellenére, hogy eredetileg enyhén savas akváriumból származnak.

Például boesemani kalász hal természetes élőhelyén inkább kemény a víz, mégis jól elvan enyhén savas vízben. Hátha CRS-re is igaz ez, csak fordítva.
 
Utoljára módosított:
Elmúlt kb egy hónapban nem nyúltam az akváriumhoz, az elpárolgott vizet pótoltam. Üvegről a kevés algát sem szedtem le, ilyen zsúfolt és kis méretben amúgy is macerás lenne.

upload_2018-3-14_19-19-21.png

Növényeket hagyom túlnőni, mert az új kerti akvárium indításához növényekre lesz szükség.

RCS garnélák megvannak, szaporodnak. CRS-ek nagyobbak lettek. Elhullás sosem volt, legalábbis amit észre vettem volna.

Csapvíznek hátrányát még nem láttam CRS fronton. Képen látszik, hogy mindenféle szűrő nélkül is tiszta a víz, lebegő részecskéket nem látok, vagy csak nagyon kevés van. Persze pl Seachem Purigen-el szűrve átlátszőbb lenne.

Daphnia-kat is látok a vízben, ez a jó vízminőségnek a jele. Daphnia elég érzékeny és sok mindentől ki tud dögleni (emiatt toxicitás vizsgálatkor is használhatják indikátorként.). Mivel nincsenek halak, semmi sem eszi meg őket.
 
Utoljára módosított:
Egyébként ha valakit érdekel, ebbe ilyen földet tettem:

168578_1.jpg

Ezt sok helyen lehet kapni, viszont nem ideális, például műtrágyát is tartalmaz. Első hónapban emiatt számos dolgot kellet megtennem, hogy ne forduljon be az akvárium magába. Sima egyszerű földel a kertből (topsoil) sokkal könnyebben tudok NPT-t indítani.
 
A daphnia az tényleg az, vagy kagylósrák?
Nálam a kagylósrákok ismét elszaporodtak mióta a halakat kivettem.
 
A daphnia az tényleg az, vagy kagylósrák?
Nálam a kagylósrákok ismét elszaporodtak mióta a halakat kivettem.

Ebben igazad lehet, lehet, hogy rosszul gondoltam és valamilyen kagylósrák (Ostarcod). Úgy látszik, ezek is elég érzékenyek a rossz vízre.

ISO/DIS 14371
 
Utoljára módosított:
Update

Egy hét eltelt az előző kép óta. Akvárium teljesen stabil, elég rég óta csak az elpárolgott vizet pótlom. Sajnos a hideg idő keresztülhúzta a terveket, ezért hagynom kell az akváriumot túlnőni.

upload_2018-3-21_19-56-58.png

Garnélák (CRS és RCS) és egyéb élőlények megvannak. Növények -low tech keretekhez képest- látványosan nőnek. Üveget sem takarítottam régóta, némi algát azért lehet rajta látni.
 
Utoljára módosított:
Kiszedtem belőle egy adag növényt:

upload_2018-4-4_20-28-0.png

Ennyi maradt benne:

upload_2018-4-4_20-31-29.png

Rengeteg kis garnéla van, már csak csigából van több :(.

CRS-ek megvannak.

Biológiai szűrőnek a hiánya természetesen nem okoz problémát. Vízminőség kiváló, vízcserével szinte csak rontani lehet rajta.
 
Utoljára módosított:
Eddigi legjobb képem (petés) RCS-ről. Alig várom, hogy a kínai rendelésem megérkezzen, a jelenlegi technikával nem tudok jobbat csinálni, akárhogy küzdök.

Persze ezek a dögök sem segítenek, mindig akkor másznak odébb, amikor nem kéne. Ráadásul az üveggel sem akarnak párhuzamosan beállni. Jelenleg fordítógyűrűvel próbálom, de a rendelésben van hosszabbító gyűrű, hátha az jobb lesz. Lehet, hogy több fény segítene? Vaku nélkül próbálkozom.

View attachment 48639
Szia,
ránézésre nekem elsősorban alul-exponáltnak tűnik. szóval a plusz fény mindenféleképpen segítene, esetleg, ha a zárídőn hosszabbítanál egy kicsit - ameddig még nem rázod be!
Ha a hosszabbító gyűrűn közgyűrűt értesz, az azzal a hátránnyal fog járni, hogy levesz az expozíciódból további fényértékeket. Makróhoz hasznos dolgok, de kompromisszumokkal járnak ....

Az akváriumodhoz gratulálok, nem hittem volna, hogy ekkorában ilyen egyensúlyt lehet teremteni!
 

Hasonló topikok

D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére