• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnéland

Szabó Henrik

Bölcs Ent
Sziasztok.
Voltak már korábban is garnéláim, több kevesebb sikerrel ötvözve, de két hete indítottam 2 db garnis akváriumot, is indul pár héten belül még egy, ami ketté lesz osztva, vagy egy nagyobb ami 4-be.
Az alapok nagyjából megvannak, problémák sem nagyon voltak,de azért pár kérdésemre a barátok, fórumtársak segítségét kellett kérnem. Úgy döntöttem inkább indítok naplót, mert bármi szembetűnő hiba adódhat amit Én nem látok, de mások megláthatnak, akár nagyobb baj is elkerülhető vele.
A eddigi megoldás:

1 akvárium : 32x18x22,5 12,9 liter
fehér homok aljzat, valamilyen gyökér darab amit még az egyik munkám helyén találtam a Budakeszi vadasparkban. Tölgy vagy bükk, még jó kemény gyökérdarabja.
Microsorum trident, annubisa nana bonsai egyenlőre ennyi.

Szűrés: fórumtársak által beazonosított szivacsszűrő ami cserélve lesz egyoldalúra amint megérkezik.

Tápozás: flora grow plant (kálium tartalmú mikro tápanyag) lowtechbe.

Világítás leecom 030 full fokozaton maximális magasságig kitolva.

Építés: garnélák érkezése előtt egy héttel, homok kimos,beletesz, gyökér a nagy akváriumba volt kb fél évig így nem kellett előkészíteni. Víz feltöltés a nagy akvárium cserevize adta a felét a többit csapvízből pótolom. Azóta csere heti 2-2,5 liter csapvíz simán bele nincs előkészítés.

Garnélák: WMárk féle narancs garnikból 6-7 db néhány erősen petés állapotban. Feltételeztem mivel más vízkörnyezetből valók azokból semmi nem lesz, ahhoz képest sok picit látok az üvegen illetve a gyökéren leskelődni. Nagyon meglehet kedvelni őket.
Mai napon találtam egy szép méretes garnélát döglötten, de nem pánikolok mert az apróságokon, és a nagyobbakon sem látok semmi különöset.


2 akvárium:
235x16x26 14,5 liter
Ista high activity talaj ami 5,5-ön tartja a ph-t. (gondolom a nejlonban amiben árulják) amellett, hogy a ph annyi amilyen vizet teszek bele, és ez nem változik egy hét elteltével sem,ehez 5,5-ös vizet kellene az akváriumba tenni így megmaradna. Mindegy a lényeg, hogy szép, és sokkal jobb mint amit a Descent akváriumomba tettem.

Építés: A garnélák érkezésekor dobtam össze a leírt talajjal, eZsolt Barátomtól kapott gyökér ami hosszabb főzés után, egy éjszakás áztatás után már lemerült, Kaptam tőle garnis szűrőszivacsot is kölcsön,meg egy kisméretű bolbitissal fűszerezett jó tanács halmot. Itt is köszönöm neki. Fél akváriumvíz, fél csapvíz kombó, és egy helyes adag biotopol, ami azonnali beköltözési lehetőséget kínált. Döglés nulla.
garnélák: Szintén WMark féle citromsárga garnikból, nem sikerült megszámolni de szerintem 50 plussz. Azóta is folyamatosan látok kicsiket köztük.

Szűrés: Szivacs.

Táp: flora grow plant (kálium tartalmú mikro tápanyag) lowtechbe.

Világítás leecom 030 ez is fullon teljesen kitolt magasság.

Növényzet: Bucephalandra cooper,weeping moha, bolbitis heudelotti, annubias nana bonsai, némi parvula, és valami moha aminek olyan a formálya mint az álcaháló mintái. Passz.


Eddig így állunk. Terveimben az van még, hogy a fehér aljzatot ugyanilyen ista talajra cserélném mert nagyon bejött.
 
Utoljára módosított:
Sajnos semmilyen garnélás tapasztalatom nincs, de kiváncsian fogom figyelni hogy hogyan alakulnak a tankjaid, hátha tanulhatok belőle. Hajrá! :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Nagyon szép aksik a maguk kis egyszerűségével! :) Engem a talaj érdekelne, hogy ezt az 5.5-ös pH-t tartja-e valóban, illetve ha esetleg van ilyen infód akkor mennyi idő alatt merül ki annyira hogy cserélned kelljen. Követni fogom a naplót... ;)

Szerk.: Most olvasom vissza, hogy nem igazán tartja a pH-t... akkor tulajdonképpen miért jó ez a talaj?
 
Nagyon szép aksik a maguk kis egyszerűségével! :) Engem a talaj érdekelne, hogy ezt az 5.5-ös pH-t tartja-e valóban, illetve ha esetleg van ilyen infód akkor mennyi idő alatt merül ki annyira hogy cserélned kelljen. Követni fogom a naplót... ;)

Szerk.: Most olvasom vissza, hogy nem igazán tartja a pH-t... akkor tulajdonképpen miért jó ez a talaj?
Igazából annyiból jó, hogy aránylag stabil talaj.Aktív ezért táptalaj sem kell alá de ezt még meglátjuk. Ennek akkor van jelentősége ha ültetsz bele gyökereseket. A stabilitás azért fontos (számomra) mert ha aktívként beválik,már jó, a ph-t viszont nem rángatja lefelé, ami sokszor elégé idegesítő, hogy szinte már co sem megy és ugrál 6 alá. Ezzel ilyen gond nem lesz. Amúgy a keretek közt nevű naplómban használok ilyen talajt manadoval keverve. ott azért kellett, hogy a manado tömörödjön kissé mert eleresztet minden növényt szinte és feljött a víz tetejére.
 
Szépek nagyon, ahogy rajban dolgoznak valamin folyamatosan.:) Rózsaszín lettem az irigységtől:(:( Nekem is kell ilyen(vagy hasonló). Hogy garikat honnan akasztok le az még rejtély , itt a világ végén.(n)
 
Nagyon szépek a garnélák, régiek - újak egyránt!

A növény a 2. akiban nekem Monosolenium tenerum-nak tűnik.
En is arra gondoltam. Csak nekem ketto fele van es nem tudom melyik melyik. Az egyik ez ami a kepen van, a masiknak egyforma kerekebb szabalyos levelei vannak. Az a keretek kozt aksiban van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A narancsok GA-s orange sakurák? :) Csak mert nagyon szép fedettek, nekem is ezért vannak onnan narancsok. Mondjuk nálam még nem akarnak petésedni, remélem nem azért mert csak 8 lányt sikerült hoznom (direkt néztem hogy legyen fiú is közte).
(1-es akva első képén van egy döglött példány... :D )
 
A narancsok GA-s orange sakurák? :) Csak mert nagyon szép fedettek, nekem is ezért vannak onnan narancsok. Mondjuk nálam még nem akarnak petésedni, remélem nem azért mert csak 8 lányt sikerült hoznom (direkt néztem hogy legyen fiú is közte).
(1-es akva első képén van egy döglött példány... :D )
Igen volt sajna egy dog. Igy jart meg En is. Nem ga-sok, W. Mark kollega tenyeszete.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére