• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Szívd le őket csővel. Ha ügyes vagy, tudod úgy csinálni, hogy a mohát ne tépje meg a szívóhatás..
erre gondoltam en is. az egy baj ezzel csak az, hogy amint a kozelukbe erek a csovel elmenekulnek.

az uveget is probaltam nem nagyon mukodik :(
 
erre gondoltam en is. az egy baj ezzel csak az, hogy amint a kozelukbe erek a csovel elmenekulnek.

az uveget is probaltam nem nagyon mukodik :(
Próbáld vastagabb csővel. Ha befogod a lenti végét (és csak akkor engeded el, amikor közelítesz a garnéla felé), akkor nem fogy el gyorsan az összes víz sem az akváriumból. Kizárt, hogy eliszkoljon, nem bír :D Így szívtam le a napokban én is az összest.
 
Az ezsolt80 desszantos blue rilik már kipusztultak, viszont sok utód született, akik benépesítik a kis 10l-es akváriumot.
Az a fura, hogy az utódok mind piros rilik letek...
Ez hogy lehet?
 
Az ezsolt80 desszantos blue rilik már kipusztultak, viszont sok utód született, akik benépesítik a kis 10l-es akváriumot.
Az a fura, hogy az utódok mind piros rilik letek...
Ez hogy lehet?
magas vastartalmú a vized és berozsdásodtak? :)
Egyébként nem tudom, mert nálam az utódokon néha egy egy kis piros folt ha megjelent a világoskékeknél, teljes pirosas rilim még nem volt náluk.
 
magas vastartalmú a vized és berozsdásodtak? :)
Egyébként nem tudom, mert nálam az utódokon néha egy egy kis piros folt ha megjelent a világoskékeknél, teljes pirosas rilim még nem volt náluk.
Ezek full szabályos rilik. Vagyis piros fejtor és piros farokúszók. Többi rész átlátszó :)
 
Amúgy szépen szaporodnak a kis vízen úszó levélkéim. Képzeljétek, véletlenül került hozzám a másik növénnyel egy darab/tő, amin három kis levél volt. Mostanra ez van itt a képen. Néha a gyökereit lemetszem kert képes talajig nőni.
 

Attachments

  • 20170707_194723.jpg
    20170707_194723.jpg
    129 KB · Megtekintések: 22
"Mutánsok. Köztünk élnek"...
Tiszta Rilik. Már amennyire értek hozzá. Csupa Blue jelly szülőtől :)
 

Attachments

  • 20170710_130527.jpg
    20170710_130527.jpg
    140.7 KB · Megtekintések: 19
Sziasztok!

Yellow fire garnélák mitől kezdhetnek el sötétedni? Enyhén kékes árnyalatot vett fel pár az elmúlt napokban :(
 
Sziasztok!

Yellow fire garnélák mitől kezdhetnek el sötétedni? Enyhén kékes árnyalatot vett fel pár az elmúlt napokban :(
Passz. Viszont ha nem szeretnéd hogy egyre több kevésbé sárga színű legyen, akkor szelektálj.
Esetleg indíts egy új akváriumot a szelektáltaknak vagy ajándékozd el őket.
 
Sziasztok!

Yellow fire garnélák mitől kezdhetnek el sötétedni? Enyhén kékes árnyalatot vett fel pár az elmúlt napokban :(
Nálam a vízminőség is hatással volt rájuk. Értve ez alatt hogy ugyanaz a csapvíz kezelve került a két akváriumba (néha egyikbe kezeletlen is) és a blue jelly garnéláknál az egyikben sötétkékek lettek a másikban maradtak világoskékek. Ahogy átkerültek a másik akváriumba visszavilágosodtak.
Itt elég jól látszódik a különbség:
15328594640_22acff35ec_c.jpgP1200419 by Zsolt, on Flickr
Úgyhogy egyből nem mondanám hogy szelektálni kell, főleg ha a már meglévők vesznek fel árnyalatbeli különbséget.
Én soha nem jöttem rá mi okozta ezt a változást.
 
Nem akartok új témát nyitni, meg talán ide is beleillik a kérdés, szóval. Szerintetek mi a helyes általános meghatározás a garnélára? Mert én garnélát tartom helyesnek, azon kívül a garnélaráktól meg a ráktól a hajamat tudnám tépni :mad::mad:. Főleg az utóbbitól, hiszen annak nagy ollója van.
 
Nem akartok új témát nyitni, meg talán ide is beleillik a kérdés, szóval. Szerintetek mi a helyes általános meghatározás a garnélára? Mert én garnélát tartom helyesnek, azon kívül a garnélaráktól meg a ráktól a hajamat tudnám tépni :mad::mad:. Főleg az utóbbitól, hiszen annak nagy ollója van.
shrimp :)
Nekem a garnélarák sem fáj (ez olyan, rántotta vs. tojásrántotta eset - na jó a tojásrántotta személy szerint nálam feketelistás), de szerintem felesleges a rákot mögéírni. A rák meg nálam is az ollós verzió.
 
Lehet picit off a téma de nem tudom hová írhatnám be. A lényeg :

Vettem ma 9 db vörösorrú pontylazacot. Beraktam őket a karantén aksiba ahol volt néhány amano. Na most. Az egyik lazac elég kába volt (6 darabot akartam de az eladó 3 darabot nem is számolt bele az árba) le is hasalt a kavics aljára. Erre az egyik garnéla ráugrott a hátára... Nagyon durva volt. Beraktam egy szülőketrecet annak is lehasalt az aljára. (ha nem tér magához jöhet az eutanázia)

A sztorit csak a predator amano miatt írtam le. ;)
 
Lehet picit off a téma de nem tudom hová írhatnám be. A lényeg :

Vettem ma 9 db vörösorrú pontylazacot. Beraktam őket a karantén aksiba ahol volt néhány amano. Na most. Az egyik lazac elég kába volt (6 darabot akartam de az eladó 3 darabot nem is számolt bele az árba) le is hasalt a kavics aljára. Erre az egyik garnéla ráugrott a hátára... Nagyon durva volt. Beraktam egy szülőketrecet annak is lehasalt az aljára. (ha nem tér magához jöhet az eutanázia)

A sztorit csak a predator amano miatt írtam le. ;)
vagy csak hagyd a halat az akváriumban, egy kis friss kaja az amanoknak is jár ;)
 

Lehet picit off a téma de nem tudom hová írhatnám be. A lényeg :

Vettem ma 9 db vörösorrú pontylazacot. Beraktam őket a karantén aksiba ahol volt néhány amano. Na most. Az egyik lazac elég kába volt (6 darabot akartam de az eladó 3 darabot nem is számolt bele az árba) le is hasalt a kavics aljára. Erre az egyik garnéla ráugrott a hátára... Nagyon durva volt. Beraktam egy szülőketrecet annak is lehasalt az aljára. (ha nem tér magához jöhet az eutanázia)

A sztorit csak a predator amano miatt írtam le. ;)
 
Sziasztok. 20db Blue dream garnélám van egy 6hetes akváriumban (125L), melléjük rakhatok Tigris Garnélát? Ők nem keverednek és piszkálják egymást ugye? Más még nincs a vízben csak pár jövevény csiga :)
 
Back
Oldal tetejére