• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Sziasztok! Red cherry-k és oto-k minden hátrány nelkul tarthatoak egyutt? Vagy rajuk is igaz, hogy megeszik a kis garnelakat?
 
Az oto nem bantja a garnikat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Szuper, akkor ők az ideális társak [emoji4] Nem is stresszelik a garnikat? Ha jól tudom viszont ok rajhalak. Hany darabot célszerű minimum tartani, hogy jól érezzék magukat?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Szuper, akkor ők az ideális társak [emoji4] Nem is stresszelik a garnikat? Ha jól tudom viszont ok rajhalak. Hany darabot célszerű minimum tartani, hogy jól érezzék magukat?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről

Nekem 3 darab van / akvárium, nagyon jól elvannak a garnélákkal.
 
Szuper, akkor ők az ideális társak [emoji4] Nem is stresszelik a garnikat? Ha jól tudom viszont ok rajhalak. Hany darabot célszerű minimum tartani, hogy jól érezzék magukat?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
Mekkora az akváriumod? Nekem 5db van 64 liteben
 
Mekkora az akváriumod? Nekem 5db van 64 liteben
Na igen, miatt is kerdeztem. [emoji4] Jelenleg bruttó 25l, de ebben nem tartanék gerincest. Ősszel rendezek be egy bruttó 39 literest. A technika nagyjából összeállt, élőlényként red cherry, malaj tornyos/holyagcsiga és helena biztos lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Na igen, miatt is kerdeztem. [emoji4] Jelenleg bruttó 25l, de ebben nem tartanék gerincest. Ősszel rendezek be egy bruttó 39 literest. A technika nagyjából összeállt, élőlényként red cherry, malaj tornyos/holyagcsiga és helena biztos lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
Én 2 biztos raknák bele.
 
Szuper, akkor ők az ideális társak [emoji4] Nem is stresszelik a garnikat? Ha jól tudom viszont ok rajhalak. Hany darabot célszerű minimum tartani, hogy jól érezzék magukat?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
Nekem nem úgy tűnik, hogy rajhalak lennének az Oto-k (4db van). Mindegyik elbújik, hogy jó, ha vasár- vagy ünnepnap látom mind a négyet egyszerre. :D Szeretem őket megszámolni, hogyha ne adj' Isten elköltözne valamelyik az örök algamezőkre, akkor még idejében ki tudjam venni.
Egyébként nagyon jó fejek! Tesznek a világra. Egyáltalán nem törődnek a többi élőlénnyel. Rávetik magukat a sóskalevélre és kész. Nem törődnek vele, hogy rajta van már 20 garnéla. Tűnjenek el! Nem bántják őket, csak egyszerűen "kiszorítják" a kajáról, hogy hozzáférjenek. (pár hozzászólással korábban a fényképen)
A többi hal sem vesz tudomást a garnikról, csak akkor, ha éppen ott úsznak el, ahol a kaja hullik le. Akkor a nagy igyekezetben feléjük kapnak, de nem bántásból, csak egy pillanatra összekeverik a garnikat a grindállal. ... de aztán gyorsan rájönnek a tévedésre. :)
 
Nekem nem úgy tűnik, hogy rajhalak lennének az Oto-k (4db van). Mindegyik elbújik, hogy jó, ha vasár- vagy ünnepnap látom mind a négyet egyszerre. :D Szeretem őket megszámolni, hogyha ne adj' Isten elköltözne valamelyik az örök algamezőkre, akkor még idejében ki tudjam venni.
Egyébként nagyon jó fejek! Tesznek a világra. Egyáltalán nem törődnek a többi élőlénnyel. Rávetik magukat a sóskalevélre és kész. Nem törődnek vele, hogy rajta van már 20 garnéla. Tűnjenek el! Nem bántják őket, csak egyszerűen "kiszorítják" a kajáról, hogy hozzáférjenek. (pár hozzászólással korábban a fényképen)
A többi hal sem vesz tudomást a garnikról, csak akkor, ha éppen ott úsznak el, ahol a kaja hullik le. Akkor a nagy igyekezetben feléjük kapnak, de nem bántásból, csak egy pillanatra összekeverik a garnikat a grindállal. ... de aztán gyorsan rájönnek a tévedésre. :)
Ez jol hangzik [emoji4] Szerintem gyerekkoromban voltak ilyen halaink, rémlik, hogy az üvegre tapadva tisztogatják az akváriumot [emoji16] Mekkora akváriumban van a 4db oto?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Na igen, miatt is kerdeztem. [emoji4] Jelenleg bruttó 25l, de ebben nem tartanék gerincest. Ősszel rendezek be egy bruttó 39 literest. A technika nagyjából összeállt, élőlényként red cherry, malaj tornyos/holyagcsiga és helena biztos lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
30x30x30 as ga-s kocka akvaban 2db van a taiwanoknal, es a 25os CRS-es akvaban is 2db van. Nyugodtan lehet kicsi garnisban is tartani a 2db is bandazik.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ez jol hangzik [emoji4] Szerintem gyerekkoromban voltak ilyen halaink, rémlik, hogy az üvegre tapadva tisztogatják az akváriumot [emoji16] Mekkora akváriumban van a 4db oto?

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
Érdeklődésemre, eddig senki sem tudta megmondani, hogy tulajdonképpen milyen algát esznek? Azt viszont tudjuk, hogy milyet nem.
A 4 db Oto 300 literben van. ...de van még 18 db egyéb hal, és 30-40 db garnéla is az akvában.
 
egy gyors kerdes. red cherry es shakura 1 centis "ujoncokat" szeretnek atteni 300 litersbol 30-asba, mert egy kisse elszaporodtak, es a 30asban egy sincs.
a kerdesem, hogy hogyan is kene kiszednem oket javai moha vagy osszefuggo kb 6 centi magas hemianthus micranthemoides reteg kozul.
Nagyon gyorsak es 2 ora probalkozas utan egyet sem sikerult haloval kiszednem :D
 
Én úgy szoktam kiszedni, hogy beteszem a hálót a közelükbe, majd megvárom, míg érdeklődve belemásznak. Ha a szélén vannak, akkor egy hirtelen mozdulattal alájuk rántom, és "beleesnek". Vagy etetésnél a vízfelszínen korcsolyázás közben alájuk merítek. De létezik garnéla kiemelő pipa is, amivel elvileg még könnyebb, mert nem látják.:)
 
hmmm... na ezt kiprobalom :D
erre a pipara ranezek. a baj, hogy a GA cuccok nem nagyon elerhetok Nemetorszagban, de augusztusban megyek haza akkor korbe nezek naluk :D
koszi a tippet :)
 
Én úgy szoktam kiszedni, hogy beteszem a hálót a közelükbe, majd megvárom, míg érdeklődve belemásznak. Ha a szélén vannak, akkor egy hirtelen mozdulattal alájuk rántom, és "beleesnek". Vagy etetésnél a vízfelszínen korcsolyázás közben alájuk merítek. De létezik garnéla kiemelő pipa is, amivel elvileg még könnyebb, mert nem látják.:)
Kilehet hálóval is fogni őket, csak előtte be kell kötni a szemüket. :muted:
 
Befőttes üvegbe teszel garnélakaját. Kis 30 literes akváriumban működött. Nagynál nem tudom beválik-e. Csigacsapdának is jó, lehet kisebb halak is beleúsznak. Ha éhesek persze...
 
Back
Oldal tetejére