• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Eszegetnek az új lakók :). A fagyasztott banánt ették, ha nem is ment rá egyszerre mind. A fagyasztott aztán leforrázott rukkolát nem ették. Pedig volt olyan piros sakura csapat, akik zabálták. Ezek nem. De már mások sem korábban...
Azért nem szeretném, ha csak a haltápot ennék meg mindig.
View attachment 29713
Szerk.: Milyen moha van képen?
Hát van egy olyan érzésem hogy ezek a kékségek a spenótot nagyon szeretik. Banánt szerintem még nem is láttak. De cukkinit, csalánlevelet, sütőtököt, bébirépát már igen. Talán még cukkinit szerették, de az abszolút kedvenc a spenót náluk.
Rukkolát én sem enném meg :)
 
Azt hiszem az az egy petés példány elhagyta a tojásait :((
Egy másiknak meg jönnek, na remélem abból már kikelnek...
 
elfelejtettem mondani hogy kaptak már kaliforniai paprikát is... bár elég bizar látvány a piros bél a kék garnéláknál :)
 
Azt hiszem az az egy petés példány elhagyta a tojásait :((
Egy másiknak meg jönnek, na remélem abból már kikelnek...
:( pedig direkt tettem bele a petéset, hátha megörvendeztet 1-2héten belül kicsikkel. Na de majd az új otthonukban a szép fehér tengerparton már nyugiban petésedhetnek.
 
:( pedig direkt tettem bele a petéset, hátha megörvendeztet 1-2héten belül kicsikkel. Na de majd az új otthonukban a szép fehér tengerparton már nyugiban petésedhetnek.
Igen! :D

Ja, meg a zöld(spenót, rukkola) bél a sárga rákban.
 
Bocsánat! Megvan a petés példány. de akkor is kevesebb a petéje szerintem.
A forrázott uborka bejön nekik. Van egy műanyag ételes doboz a fagyasztóban teli uborkával, rukkolával és banánnal. ;)
 
Mikor új helyre kerülnek sokszor eldobják a petéket, plusz vedlenek is egyet. Szóval no para. :)
 
Ezért vedlenek? Azt hittem ilyen jól érzik magukat. Már nem úgy hogy majd kibújnak a bőrükből :) Hanem az evés, szaporodás, növekedés a jóllét jele.
 
azért már többször sikerült úgy eljuttatni a petéseket az új helyre hogy nem dobálták el a petéket... nem baj, majd lesz elég kicsi idővel. Egy próbát megért ;)
 
Nem! Épp azt mondom, hogy megvan a petés. De elhagyott párat. Látni is a növények közt fennakadva pár tojást :(

Akkor ha jól értem és jól olvastam utána, ezek a Blue jelly-k valójában nem is azok, mert az egy ritka fajta. A Full blue rilit nevezik így is de tévesen.
Ami pedig a rilinek a blue vátozatának a full blue változata :)
Van is egy olyan példányom, aminek van egy kis rili beütése, a fején és a farkán pici sötét folt.
De a kedvencem, amelyiknek az egyik oldalán van három petty.
Már alig várom, hogy annyian legyenek, hogy én is szelektálhassak :)
 
Nem! Épp azt mondom, hogy megvan a petés. De elhagyott párat. Látni is a növények közt fennakadva pár tojást :(

Akkor ha jól értem és jól olvastam utána, ezek a Blue jelly-k valójában nem is azok, mert az egy ritka fajta. A Full blue rilit nevezik így is de tévesen.
Ami pedig a rilinek a blue vátozatának a full blue változata :)
Van is egy olyan példányom, aminek van egy kis rili beütése, a fején és a farkán pici sötét folt.
De a kedvencem, amelyiknek az egyik oldalán van három petty.
Már alig várom, hogy annyian legyenek, hogy én is szelektálhassak :)
igen jól tudod hogy ez a téves elnevezésük és tényleg full blue rili néven kéne emlegetni őket. Ellenben az igazi blue jelly szerintem annyira ritka hogy nem is fogsz velük soha találkozni :)
A kis piros pötty azért van bennük mert kiütnek az ősök színei benne. Igazából egy egy ilyen kis pötty miatt én még nem szelektálom ki őket, teljesen normális ezeknél.
Ha rákeresel neten hogy 'neocaridina chart' a táblázatokban láthatod hogy a pirosakból vannak kitenyésztve.
Persze ha már nagyon sok és nagyon sok szép kék garnélád lesz, ezeket lehet szelektálni ;)
Nekem egy régi kedvencem volt ami teljesen kék volt de a homlokán volt piros.
 
Blue Dream garnélák közül nekem néha előbukkant pirosas egyed, nyilván azonnal szelektáltam... most már nem jön elő ez a szín jó ideje.
 
Valaki tart közületek együtt halakat és garnélát?
Nekem neon, vörösorrú és razbóra halaim vannak. Előbb őket etetem meg, mégis azt látom, hogy simán összeszedik a garnéla tápot még utána. Az amanok viszonylag agilisen begyűjtik (és megvédik a halaktól) a kaját, a CRS-ek viszont kaja nélkül maradnak. Lassúak, teszetoszák (pl. átsétálnak a kaja felett) és kicsik (az amanok elkergetik őket). Nem látszódnak éhesnek, de 6 hónapja nem szaporodnak (két kis garnéla született, szépen felnőtt, de mindkettő már peteként az anyján volt vásárláskor).
Kell ezzel foglalkoznom, vagy egy normális (pl. találnak más ennivalót, és emiatt érdektelenek)?
 
Nos, sokszor stresszelik a garnélákat a halak, a szaporulatot meg rögtön felzabáljak. RC-nél és sok búvóhely esetén pl.nem gond, ott viszonylag sok az utód, pár felnőhet belőle, de CRS eleve kevesebbet enged el!
Van, aki nem eteti külön a garnélákat, találnak maguknak elég maradékot, de pl.forrázott levelekre mások nem mennek rá, azt csak ők ennék, próbálkozz azzal.

Razbórából milyen van?
 
Nos, sokszor stresszelik a garnélákat a halak, a szaporulatot meg rögtön felzabáljak. RC-nél és sok búvóhely esetén pl.nem gond, ott viszonylag sok az utód, pár felnőhet belőle, de CRS eleve kevesebbet enged el!
Van, aki nem eteti külön a garnélákat, találnak maguknak elég maradékot, de pl.forrázott levelekre mások nem mennek rá, azt csak ők ennék, próbálkozz azzal.

Razbórából milyen van?

Kösz, épp a forrázott spenóton gondolkodtam :)
Hengeli razbórák vannak.
Itt van búvóhely, rengeteg növény / alga. Igazán csak az állati eredetű táplálék hiányát látom. A halak még az algatablettát is felzabálják...
 
És ha lámpaoltás után szórnál valamit a garnéláknak?
Kösz, megpróbálom! Nem tudom, mennyire esznek sötétben (különben csak bomlik a kaja a vízben).
Még azt próbáltam, hogy a búvóhelyükre szóróm, de ehhez meg könyökig vízbe kell mártóznom, amihez nem mindig van kedvem.
 
Back
Oldal tetejére