• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák veszélyben

viktorlantos said:
Biztos, hogy ghost garnéla?
Egy rendesen kiéheztetett amano is tud csodákat tenni. Mindenre rámegy, ami kicsit bizonytalanul mozog stb. Élve is felfalja az elesettet.
Néhány "vérengzésnek" már tanúi voltunk. Ez a takarító habitusukhoz hozzá tartozik.

Mondjuk 1 garnéla ritkán csinál ilyesmit.
Ghost... már lecsekkoltam.Valahogy ki kéne szedjem a dzsungelből ezt a RAMBÓT.Ötlet?
 
gézsé said:
viktorlantos said:
Biztos, hogy ghost garnéla?
Egy rendesen kiéheztetett amano is tud csodákat tenni. Mindenre rámegy, ami kicsit bizonytalanul mozog stb. Élve is felfalja az elesettet.
Néhány "vérengzésnek" már tanúi voltunk. Ez a takarító habitusukhoz hozzá tartozik.

Mondjuk 1 garnéla ritkán csinál ilyesmit.
Ghost... már lecsekkoltam.Valahogy ki kéne szedjem a dzsungelből ezt a RAMBÓT.Ötlet?

Szigonyozás esetleg merülő sokkoló? Persze ki lehetne tenni neki egy enyhén mozgó garnélát ;)
Viccet félretéve be kellene csapdázni. Valami kis palack/edény és táp. Ha belement kiszeded.
 
viktorlantos said:
gézsé said:
viktorlantos said:
Biztos, hogy ghost garnéla?
Egy rendesen kiéheztetett amano is tud csodákat tenni. Mindenre rámegy, ami kicsit bizonytalanul mozog stb. Élve is felfalja az elesettet.
Néhány "vérengzésnek" már tanúi voltunk. Ez a takarító habitusukhoz hozzá tartozik.

Mondjuk 1 garnéla ritkán csinál ilyesmit.
Ghost... már lecsekkoltam.Valahogy ki kéne szedjem a dzsungelből ezt a RAMBÓT.Ötlet?

Szigonyozás esetleg merülő sokkoló? Persze ki lehetne tenni neki egy enyhén mozgó garnélát ;)
Viccet félretéve be kellene csapdázni. Valami kis palack/edény és táp. Ha belement kiszeded.

A szellemirtók kellenek ide azt hiszem ;)
 
Szerintetek mi lehet a gond az amanok-kal, ha vízközt, víz felszínén úsznak!

Kérdeztem Viktort is, először CO2 szintre gyanakodtunk de 1bubi/másodperc megy, így ezzel szerintem nem lehet gond!Végül arra jutottunk, hogy az új hely miatt nyugtalanok!
Később eszembe jutott, hogy előfordult már itt a fórumon is, hogy az indikátor oldat nem a megfelelő értéket mutatta!Nálam van már körülbelül másfél éve, és eddig nem volt használva!
Így elkezdtem levegőztetni de eddig nem sok eredménnyel!

Érdekes mód a többi garnéla meg nyugodtan végzi a dolgát!

Szerintetek?
 
Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy az Amano garnéláim már egy hete meg se mozdulnak! Elbújtak az akvárium hátsó részébe, egy növény tövébe. Mind a 3 ott dekkol egész nap.
Nem látom őket előbújni, még akkor sem, mikor kaját adok. Ez mitől lehet?

Van összefüggés, hogy nemrég raktam bele 2 Ramit az aksiba? Félnének tőlük?
 
Igen. Valamelyiknek mennie kell. Itt a remek alkalom egy új akváriumra!;):)

Tudtam, hogy nem a barátnőmnek kell halat választania! :banghead:

Pedig eléggé ki vannak gyúrva az amanok, nem tudom mit paráznak 2 sügértől. :D

Jelenleg esély nincs még egy akváriumra sajnos. Van egy kicsi 30 literesem egy belső szűrővel, de se világítás, se fűtés nincs hozzá.
 
Sziasztok!
Itt a fórumon valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy a Serpalazacok megkajálják a kis garnélákat (RC)?! Igaz lehet ez? Nálam mindkettőből van.
 
Szia Béla!

Sziasztok!
Itt a fórumon valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy a Serpalazacok megkajálják a kis garnélákat (RC)?! Igaz lehet ez? Nálam mindkettőből van.
Igen a pontylazacok szívesen vadásznak bébi garnélákra.
Rész megoldás a nagyon sűrűn növénnyel beültetett, mohás berendezés, többszöri kis adagokban történő etetés.

A.ttila
 
Sziasztok!
Az RC garnikra mennyire veszélyesek a párduccsíkok (kuli-kuli)? Ha nem is a kifejlettekre, mert még megvannak szerencsére, de az apróságokra nagy veszélyt jelentenek?
 
Mi lehet az oka annak,hogy 50 újonnan betelepített Amanoból másnapra 30 elhullik?
500l-es akvárium,víz 24 fokos.Co2 aznap állítólag nem ment .Fokozatos behelyezés,víz hőmérséklet kiegyenlítés,lassú vízhez szoktatással lettek
betéve.Másnapra kb.30 elpusztult.Szerintetek mi miatt lehet ekkora pusztulás?Tápozás saját kevert EI. Nyomelem táp angol TNS Trace.
Full szürés,2db 2080-as gyári szűrőanyag,+ Marix.Vizcsere heti 50 %,Ro+kis csapvíz.Az akvárium 4 hónapos.
 
Szerintetek garnélákkal milyen halakat lehet/érdemes tartani? Egy nagyobb csapat neont tervezek amanokkal és redekkel összerakni.
 
Szerintetek garnélákkal milyen halakat lehet/érdemes tartani? Egy nagyobb csapat neont tervezek amanokkal és redekkel összerakni.
a kérdés milyen neon-t...
nálam a zöldek (legkisebb) jól elvan a neocaridinákkal, bár biztos hogy egy-két újszülöttet még ők is elkapnak, de a növendékek már bátran úszkálnak a halak között.
 
sima kék neonokat terezek, jó sok növénnyel az akváriumba
Egy 360 litere akvároól lesz szó, kb 100-120 db neont tervezek bele rakni, RC-k és amanok társaságában.
 
sima kék neonokat terezek, jó sok növénnyel az akváriumba
Egy 360 litere akvároól lesz szó, kb 100-120 db neont tervezek bele rakni, RC-k és amanok társaságában.
max kisebb lesz a szaporulat garniból, de szerintem a nagyobbak már megmaradhatnak mellettük.
De majd valaki hozzászól akinek van tapasztalata ezzel a párosítással ;)
 
Back
Oldal tetejére