• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák kiírtása

Guzs Imre

Főkertész
Huh, ez most kicsit kegyetlennek hangzik, de mégis ahhoz szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan , milyen szerrel tudnám teljesen kiírtani a színtelen selejt RC garnikat, hogy aztán telepíthessem helyettük a Sakurákat?

Adott egy 450 literes, elég jól benövényesített low-tech akvárium. Kb fél éve dolgozom rajta, hogy RC mentessé tegyem, de ez képtelenség azzal a módszerrel, hogy kihalászom őket. 2 hónapja egyetlen garnélát sem láttam nappal, de ha éjszaka felkapcsolom a lámpát legalább 30-40 korzózik mindenfelé...

Vettem egy 10 fős vitorlás csapatot, csak azért, hogy elvégezzék ezt a hálátlan feladatot, de az sem járt sikerrel.

Szóval mi lenne az a vegyszer, gyógyszer, ami a halakra nem veszélyes, de halálos a garnélákra? ( az sem baj, ha a csigákra is ) Történt esetleg valakinél olyan baleset, hogy nem ez volt a szándék, de mégis sikerült az örök vadászmezőkre küldeni az összes garnélát?
 
Huh, ez most kicsit kegyetlennek hangzik, de mégis ahhoz szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan , milyen szerrel tudnám teljesen kiírtani a színtelen selejt RC garnikat, hogy aztán telepíthessem helyettük a Sakurákat?

Adott egy 450 literes, elég jól benövényesített low-tech akvárium. Kb fél éve dolgozom rajta, hogy RC mentessé tegyem, de ez képtelenség azzal a módszerrel, hogy kihalászom őket. 2 hónapja egyetlen garnélát sem láttam nappal, de ha éjszaka felkapcsolom a lámpát legalább 30-40 korzózik mindenfelé...

Vettem egy 10 fős vitorlás csapatot, csak azért, hogy elvégezzék ezt a hálátlan feladatot, de az sem járt sikerrel.

Szóval mi lenne az a vegyszer, gyógyszer, ami a halakra nem veszélyes, de halálos a garnélákra? ( az sem baj, ha a csigákra is ) Történt esetleg valakinél olyan baleset, hogy nem ez volt a szándék, de mégis sikerült az örök vadászmezőkre küldeni az összes garnélát?

Nem vagyok ebben nagyon jártas, de szerintem kakadú sügér/ramirezi/ mini gömbhal közül bármelyik kikutatná őket, de majd a nálam okosabbak is mondanak tippet.
 
Jaj. Tényleg csúnyán hangzik. :(
Garnéla csapdával próbálkoztál már? Sokféle egyszerű, otthon elkészíthető megoldás van. Ha többet teszel be, nagyobb lehet a siker. Aztán mehetnek az ingyenes topikba.

Réz tartalmú gyógyszerek elvileg kicsinálják őket, viszont ha vannak érzékenyebb halaid, azokat is elviheti.
 
nem tudnátok kifogni az összeset, és szerintem a halak sem tudják mindet levadászni. Néhány hónap alatt amikorra nőnek a most születettek talán ki lehetne pecázni az összeset.
Valami hal gyógyszert kéne nézni amire külön ráírják hogy veszélyes a gerinctelenekre, azt abból nyomni a vízbe. De hogy pontosan mi lehet ilyen azt nem tudom.
Múltkor az egyik perlonvatta cserénél majdnem sikerült ám kinyírni az összes garnélát, de nem tudom mi lehetett a vattán. De fél perc alatt minden garnéla már az oldalán feküdt a halaknak semmi bajuk nem volt... Úgyhogy tuti van ilyen megoldás :)

szerk: @Szmóki szokta emlegetni a bolhaírtó nyakörv ilyesmi hatását az akváriumi lakókra, de nem tudom csak a garnélákat vinné-e el ;)
 
Huh, ez most kicsit kegyetlennek hangzik, de mégis ahhoz szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan , milyen szerrel tudnám teljesen kiírtani a színtelen selejt RC garnikat, hogy aztán telepíthessem helyettük a Sakurákat?

Adott egy 450 literes, elég jól benövényesített low-tech akvárium. Kb fél éve dolgozom rajta, hogy RC mentessé tegyem, de ez képtelenség azzal a módszerrel, hogy kihalászom őket. 2 hónapja egyetlen garnélát sem láttam nappal, de ha éjszaka felkapcsolom a lámpát legalább 30-40 korzózik mindenfelé...

Vettem egy 10 fős vitorlás csapatot, csak azért, hogy elvégezzék ezt a hálátlan feladatot, de az sem járt sikerrel.

Szóval mi lenne az a vegyszer, gyógyszer, ami a halakra nem veszélyes, de halálos a garnélákra? ( az sem baj, ha a csigákra is ) Történt esetleg valakinél olyan baleset, hogy nem ez volt a szándék, de mégis sikerült az örök vadászmezőkre küldeni az összes garnélát?
Valoban annak hangzik, öszinte leszek, ilyet meg nem hallottam, hogy valaki kiirtani akarja a garnikat, nem pedig szaporitani.
A csapdat javasolnam en is, ahogyan @Mesko mondta. Szerintem 1-2 het alatt ki lehetne fogni öket, ha nem is mindet.
Teljes allomany felszamolasa ekkora akvanal szerintem csak komplett ujrainditassal lehet. Biztos lesz 1-2, ami nem megy a csapdaba.
De garnikat irtani...bocs, de szerintem ez nem a megfelelö modszer.
 
Arról nem is beszélve, hogy ekkora akváriumban a későbbi szelektálás is nehéz lesz, nem is kicsit. Hiába hozol szép piros sakurákat, egy idő után meg fognak jelenni a gyengébb gének, és lesznek kevésbé piros példányok. Nem fogod tudni őket kihalászni, szaporodni fognak, és kezdheted elölről a kiirtásukat. Ha kifejezetten piros garnikat szeretnél, csinálj egy olyan, lényegesen kisebb akváriumot, amiben könnyű vadászni, szaporítsd ott a szép pirosakat, a szelektált példányokat pedig dobáld ebbe a nagy medencébe. Lényegesen humánusabb módszer. :)
 
ugyan már... nem kell azért ennyire elragadtatni magunkat... ha valamivel gyorsan és hatékonyan lehet intézni a dolgot akkor miért ne lehetne így? Jobb hetekig vadászni a garnikat és a wc-ben elúsztatni őket az örök algamezőkre? Ki tudja ott mennyi szenvedés alatt múlnak ki a garnélák. Vagy lehet meg sem halnak ott hanem néhány év múlva méteres mutáns garnélák másznak majd ki a csatornából és megtámadnak minket :)
 
ugyan már... nem kell azért ennyire elragadtatni magunkat... ha valamivel gyorsan és hatékonyan lehet intézni a dolgot akkor miért ne lehetne így? Jobb hetekig vadászni a garnikat és a wc-ben elúsztatni őket az örök algamezőkre? Ki tudja ott mennyi szenvedés alatt múlnak ki a garnélák. Vagy lehet meg sem halnak ott hanem néhány év múlva méteres mutáns garnélák másznak majd ki a csatornából és megtámadnak minket :)
És fél év múlva megint kinyírja az állományt, mert már nem elég pirosak? Vagy épp a sárgák tetszenek neki, és inkább azokat tartana? : D Sokkal egyszerűbb, ha vannak kisebb akváriumok, szín szerint, és egy nagy "szemetes". Vagy osztogassa el a vadasakat. Elvinnék őket. Szegény @Cucuka1998 (vicces, Cucunak becézem a gekkóimat :ROFLMAO:) egy másik topikban épp kétségbe van esve, mert fogynak a garnélái, és nem tudja mitől. Szintén Soproni, szerintem nagyon szívesen venne egy 20-as csapatot ezekből a garnikból.
Nyilván az ő döntése, ha meg akar szabadulni tőle, ebbe nincs jogom beleszólni, de felesleges körnek tartom, ha nem sokára megint le kell nulláznia az egyedszámot.
 
És fél év múlva megint kinyírja az állományt, mert már nem elég pirosak? Vagy épp a sárgák tetszenek neki, és inkább azokat tartana? : D Sokkal egyszerűbb, ha vannak kisebb akváriumok, szín szerint, és egy nagy "szemetes". Vagy osztogassa el a vadasakat. Elvinnék őket. Szegény @Cucuka1998 (vicces, Cucunak becézem a gekkóimat :ROFLMAO:) egy másik topikban épp kétségbe van esve, mert fogynak a garnélái, és nem tudja mitől. Szintén Soproni, szerintem nagyon szívesen venne egy 20-as csapatot ezekből a garnikból.
Nyilván az ő döntése, ha meg akar szabadulni tőle, ebbe nincs jogom beleszólni, de felesleges körnek tartom, ha nem sokára megint le kell nulláznia az egyedszámot.
miért kéne? Egy jó állománynál 50ből 1et kell leselejtezni. ha színt vált azért a piros állományt könnyebb elpasszolni mint sok száz vadast... Idővel mindenki rájön aki vadast tart (persze most majd jön néhány ellenvélemény) hogy valamit kéne velük kezdeni és valami szép színt szerezni helyette.
Én jelenleg már a szép színű garnélákat sem hirdetem mert nincs kedvem maceráskodni az eladásukkal, az átadással, az utólagos megkeresésekkel. Pedig azokat nem ingyen passzolnám el.
Másnak van kedve/ideje affinitása a vadas garnélák elpasszolásának megszervezéséhez, megint másnak nincs.
ha valaki döntött és van ötletünk a megoldásra osszuk meg. Lehet másoknak is jól jön még a csodaszer neve ;)
 
miért kéne? Egy jó állománynál 50ből 1et kell leselejtezni. ha színt vált azért a piros állományt könnyebb elpasszolni mint sok száz vadast... Idővel mindenki rájön aki vadast tart (persze most majd jön néhány ellenvélemény) hogy valamit kéne velük kezdeni és valami szép színt szerezni helyette.
Én jelenleg már a szép színű garnélákat sem hirdetem mert nincs kedvem maceráskodni az eladásukkal, az átadással, az utólagos megkeresésekkel. Pedig azokat nem ingyen passzolnám el.
Másnak van kedve/ideje affinitása a vadas garnélák elpasszolásának megszervezéséhez, megint másnak nincs.
ha valaki döntött és van ötletünk a megoldásra osszuk meg. Lehet másoknak is jól jön még a csodaszer neve ;)
De egy 450 literes akváriumból kivadászni azt az egy haloványat akkor sem lesz könnyű. És nem egy halovány lesz, mert egy ekkorában nem 50 garnéláról beszélünk. Most nem a kiirtásuk ellen lobbizok, az az én egyéni véleményem, hanem a szélmalomharcról, ami szerintem elő fog jönni. Nem tudhatja, hogy mennyire erősek a piros gének az adott csoportban, lehet, hogy vesz 50 tűzpiros sakurát, akik kipotyogtatnak egy rakat kevésbé pirosat.
Vagy excell túladagolás, de előtte a halakat kapd ki.
Tényleg, Excellel is majdnem kinyírtam a sajátjaimat, ezt el is felejtettem. Csak a rovarirtó, és a permetszeres répa miatti hullás jutott eszembe, de az árthat a többi élőlénynek, így nem is ajánlottam.
 
És fél év múlva megint kinyírja az állományt, mert már nem elég pirosak? Vagy épp a sárgák tetszenek neki, és inkább azokat tartana? : D Sokkal egyszerűbb, ha vannak kisebb akváriumok, szín szerint, és egy nagy "szemetes". Vagy osztogassa el a vadasakat. Elvinnék őket. Szegény @Cucuka1998 (vicces, Cucunak becézem a gekkóimat :ROFLMAO:) egy másik topikban épp kétségbe van esve, mert fogynak a garnélái, és nem tudja mitől. Szintén Soproni, szerintem nagyon szívesen venne egy 20-as csapatot ezekből a garnikból.
Nyilván az ő döntése, ha meg akar szabadulni tőle, ebbe nincs jogom beleszólni, de felesleges körnek tartom, ha nem sokára megint le kell nulláznia az egyedszámot.

Közben kiderült, hogy nem is fogyatkoztak meg annyira, mint hittem. :) Elvinném őket, ha lenne hova tenni, nekem red sakuráim vannak, így nem tennék közéjük színtelen RC-ket. :(
(Én a kutyát hívom Cucukának, onnét jött a név :) )

Szerintem is jó megoldás lehet a kisebb akvárium, csak nekik, ha ki tudod őket halászni. Addig ellesznek benne, amíg valaki el nem viszi őket. Később még jól jöhet egy kisebb akvárium hasonló esetekre, vagy karanténra.
 
Jaj. Tényleg csúnyán hangzik. :(
Garnéla csapdával próbálkoztál már? Sokféle egyszerű, otthon elkészíthető megoldás van. Ha többet teszel be, nagyobb lehet a siker. Aztán mehetnek az ingyenes topikba.

Réz tartalmú gyógyszerek elvileg kicsinálják őket, viszont ha vannak érzékenyebb halaid, azokat is elviheti.

És a talajban maradhat a réz, időzített bombaként.
 
Szerintem is jó megoldás lehet a kisebb akvárium, csak nekik, ha ki tudod őket halászni.
Szerintem pont az a posztoló problémája, hogy nem tudja kihalászni őket. :) Működő 450 literes akvárium, és mivel a garnélák folyamatosan szaporodnak még a nagyobbakat sem lehet ilyen méretnél mind megtalálni, nemhogy a 3 mm-es példányokat. :)
 
És a talajban maradhat a réz, időzített bombaként.
Jogos.

Kicsit morbid, és nem tudom hogyan lehetne kivitelezni, de áramot nem lehetne a vízbe vezetni? Nyilván nem a 220-at gondoltam rákötni, de talán egy kisebb elektrosokk megölné őket.
 
Back
Oldal tetejére