• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák kiírtása

Szerintem pont az a posztoló problémája, hogy nem tudja kihalászni őket. :) Működő 450 literes akvárium, és mivel a garnélák folyamatosan szaporodnak még a nagyobbakat sem lehet ilyen méretnél mind megtalálni, nemhogy a 3 mm-es példányokat. :)
Pont ezert nem fogja megtalalni kesöbb a "kevesbe pirosakat" sem..;)
Mindegy, a kerdes iroja Imre majd eldönti, hogy milyen modszert alkalmaz. Vegül is nem az aldasunkat kerte, hanem az ötletünket, hogy hogyan lehet a garnikat kiirtani.
 
Köszi a hozzászólásokat. Látom a gyakorlatiasabb fórumtársak megértették a problémám lényegét. Van aki nem annyira, de hát ilyen mindig volt és lesz is, miért is kellene mindenkinek egyformán gondolkodni dolgokról.
Nem vagyok szadista, gyilkos!!!! Tegye szívére a kezét az aki azt állítja hogy, még egyetlen példányt sem szelektált, vagy etetett meg mondjuk a sügereivel. Ja és az is lelketlen gyilkos, aki olyan halat tart amelyik elkap egy-egy kisebb példányt....( szinte minden halfaj ) Vagy mondjuk egy csigainvázió során egyetlen csigától sem szabadul meg, mondván, hogy szegény gerinctelen állatka. Csináljunk neki külön csiga akváriumot! Ilyen alapon, akkor csak külön akiban tarthatnánk őket. Egyébként pont ez a helyzet, hogy egy 50 literesben töménytelen ( kb. 200+ ) szebbnél szebb Sakurám van, de a nappali dísz akváriumában nem lehet, mert egyszer elkövettem azt a hibát, hogy beleengedtem pár RC-t amik sajnos a teljesen átlátszó írányba mentek el és mára egy piros sincs köztük.
Próbáltam hirdetni az ingyenes topicban, de a kutyának sem kellett színtelen RC a környéken. Az ország másik részéről meg nem igazán éri meg eljönni értük.
Amúgy meg írtam, hogy 2 hónapja egyetlen példányt sem láttam, csak éjszakai maki sötétben közvetlenül villanykapcsolás után, amíg gyorsan el nem bújtak.
Ha így beeresztem a Sakurákat akkor valóban gyorsan leromlik az állomány és igaza lesz annak aki ezt állítja...Egyébként stabi, szép populáció Luigiéktól.
 
És fél év múlva megint kinyírja az állományt, mert már nem elég pirosak? Vagy épp a sárgák tetszenek neki, és inkább azokat tartana?
Pontosan ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is. És nekem ne mondja senki, hogy ugyan már, hisz csak gerinctelenekről van szó.
Őket is megilleti az élethez való jog. Lehet, hogy én reagálom túl ezt a dolgot, és egyedül maradok a véleményemmel.

A gyerkőc kutyusának állatorvosa mesélt egy esetet, mely sokunkat mélységesen felháborított:

Az önelégült kutyatulajdonos megjelent a rendelőben az alábbi "kéréssel"
- Szeretné ha elaltatnák a kutyáját.
A doki rákérdezett, hogy milyen betegsége van a jószágnak, amiért a tulaj meghozta ezt a komoly döntést.
A válasz igen megdöbbentő volt:
- Meguntam. Egyébként semmi közük hozzá, csinálják. Ja, dokikám a pénz nem számít.
 
Tapasztalatom szerint az elég alacsony ph-t (5.5 körül max - több co2) és a teljesen ásványi anyagoktól mentes vizet (majdnem tiszta RO) nem tolerálják 1-2 hónapnál tovább. Belassulnak és vedlési problémák miatt is elmennek az örök algamezőkre. Ezek a paraméterek a legtöbb halat és növényt nem bántják számottevő mértékben, illetve csak hosszabb távon. Könnyű reprodukálni egy még nem telítődött aktív talajjal RO vízzel co2 beoldás mellett.
 
Köszi a hozzászólásokat. Látom a gyakorlatiasabb fórumtársak megértették a problémám lényegét. Van aki nem annyira, de hát ilyen mindig volt és lesz is, miért is kellene mindenkinek egyformán gondolkodni dolgokról.
Nem vagyok szadista, gyilkos!!!! Tegye szívére a kezét az aki azt állítja hogy, még egyetlen példányt sem szelektált, vagy etetett meg mondjuk a sügereivel. Ja és az is lelketlen gyilkos, aki olyan halat tart amelyik elkap egy-egy kisebb példányt....( szinte minden halfaj ) Vagy mondjuk egy csigainvázió során egyetlen csigától sem szabadul meg, mondván, hogy szegény gerinctelen állatka. Csináljunk neki külön csiga akváriumot! Ilyen alapon, akkor csak külön akiban tarthatnánk őket. Egyébként pont ez a helyzet, hogy egy 50 literesben töménytelen ( kb. 200+ ) szebbnél szebb Sakurám van, de a nappali dísz akváriumában nem lehet, mert egyszer elkövettem azt a hibát, hogy beleengedtem pár RC-t amik sajnos a teljesen átlátszó írányba mentek el és mára egy piros sincs köztük.
Próbáltam hirdetni az ingyenes topicban, de a kutyának sem kellett színtelen RC a környéken. Az ország másik részéről meg nem igazán éri meg eljönni értük.
Amúgy meg írtam, hogy 2 hónapja egyetlen példányt sem láttam, csak éjszakai maki sötétben közvetlenül villanykapcsolás után, amíg gyorsan el nem bújtak.
Ha így beeresztem a Sakurákat akkor valóban gyorsan leromlik az állomány és igaza lesz annak aki ezt állítja...Egyébként stabi, szép populáció Luigiéktól.
Senki nem mondta, hogy szadista gyilkos vagy. :D Annyit mondtam, hogy én nem tenném meg, de teljesen értem a logikáját a szelektálás létezésének. Ha nem lenne, már csak vadas, semmilyen színű garnélák úszkálnának mindenfelé. Nekem személy szerint nem fontos, hogy mennyire erősek a színek az állományban, egyszerűen csípem, ahogy kapirgálnak, legyenek akármilyenek. :)
A szép populációban is megjelenhetnek a színtelenek, ahogy fentebb is írták már, és nem fogod tudni kivadászni egy akkora akváriumból. Nem holnap, nem is biztos, hogy hónapok múlva. Szelektáltam-e már garnélát? Nem. Nyírtam-e ki egy 60+ fős kolóniát akaratlanul? Jepp. Már nem emlékszem mivel mérgeztem le, de azt hiszem az véletlenül bekerült rovarirtó volt. Halakat nem vitt el, de azért nem ajánlom a használatát. A répás esetben a guppim meghalt, de ő evett a répából. :D

Ha tényleg nagyon nem tudod hova elrakni a felesleges vadasokat, akkor az Excel túladagolást csináld, ahogy írták az előző oldalon. Nekem az ajánlott mennyiségtől is megkergültek, és menekülni akartak, amikor először adagoltam, de a többszörös dózis elég nagy valószínűséggel el fogja őket vinni. És az legalább lebomlik, nem úgy, mint a többi vegyszer, amit csak vízcserével tudnál kivenni a vízből. Legalábbis én más lebomló mérget nem ismerek. Ami nem jelenti azt, hogy nincs.

Kis megjegyzés: nem nevezem nevén a boltot, de 200 Ft/db áron adják a vadas garnikat is. :D
 
Pontosan ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is. És nekem ne mondja senki, hogy ugyan már, hisz csak gerinctelenekről van szó.
Őket is megilleti az élethez való jog. Lehet, hogy én reagálom túl ezt a dolgot, és egyedül maradok a véleményemmel.

A gyerkőc kutyusának állatorvosa mesélt egy esetet, mely sokunkat mélységesen felháborított:

Az önelégült kutyatulajdonos megjelent a rendelőben az alábbi "kéréssel"
- Szeretné ha elaltatnák a kutyáját.
A doki rákérdezett, hogy milyen betegsége van a jószágnak, amiért a tulaj meghozta ezt a komoly döntést.
A válasz igen megdöbbentő volt:
- Meguntam. Egyébként semmi közük hozzá, csinálják. Ja, dokikám a pénz nem számít.
És a lenyírt növények, burjánzó mohák? Gondolom azokat is mindig egy újabb akváriumban tartod tovább. "Őket is megilleti az élethez való jog" vagy ezen kijelentésed csak az általad kiválasztott és preferált élőlények csoportjaira vonatkozik, a többiek meg mehetnek a kukába?
 
És a lenyírt növények, burjánzó mohák? Gondolom azokat is mindig egy újabb akváriumban tartod tovább. "Őket is megilleti az élethez való jog" vagy ezen kijelentésed csak az általad kiválasztott és preferált élőlények csoportjaira vonatkozik, a többiek meg mehetnek a kukába?
Ha nagyon kisarkítva nézzük a dolgot természetesen igazad van. De a növények metszését azért nem venném ebbe a kategóriába. A dísznövényeinket is formáljuk, alakítjuk.
Ha gondolod - a békesség kedvéért - töröltetem a bejegyzésem.
 
Kezd nagyon elmenni végletekbe a dolog. :D Különbözőek vagyunk, ezt jó lenne, ha elfogadná mindenki. Én spec hetekig tartogattam a felesleges úszónövényeimet ilyen-olyan dobozokban, mert nem volt szívem kidobni. Hónapokig nevelgettem 2 hólyagcsigát egy műanyagdobozban mohanyesedékkel, mert nem akartam őket lehúzni a wc-n. Aztán szerintem véletlenül odaadtam valakinek, mert eltűntek. Innen is bocsánat érte. :notworthy:
Egészséges élőlényeket kifejezett ok nélkül nem tudnék elpusztítani. Bocsánatot kértem a hangyáktól, majd lefújtam őket zsíroldóval, mert épp nem volt más otthon, és nem akartam megosztani a lakást velük. Így is szűkösen vagyunk...
Van két gekkóm, élő rovarokkal, kukacokkal etetem őket, de pl egy élő egeret, patkányt már nem tudnék odaadni a kígyóknak. Bár ma olyan képeket láttam pár pitonról, hogy lehet, hogy levetkőzném ezt a aggályomat, ha lenne helyem még egy terrának, meg felesleges 40k az állatkára. :coffee:
Szeretem a csirkehúst, a disznóhúst, és mivel sokat járok a sarki kínaiba, szerintem a kutyát és macskát is. Kiskoromban megsimogattam a nyúzott, bepácolt nyuszit a tepsiben. A nyúl finom. Oldalas fűszersóval meg egyenesen isteni. De pl egy nyulat, de egy csirkét vagy kacsát se tudnék úgy megenni, hogy előtte "ismertem". Volt két kacsám, de lelegelték anyu virágoskertjét, ezért még aznap megsütötte őket. Napokig nem ettem otthon húst. Előtte az ölemben ültek... :cry:

Ez a garnélás dolog megint csak olyan, hogy mindenki máshogy viszonyul hozzá. A halnak például táplálék. Megeszi. Az élet rendje. Nem érzem kínzásnak, se gyilkosságnak. Valaki halkajának tenyészti a gyors szaporodású halakat, vagy a vadas garnikat. Teljesen megértem, finom, tápláló az élő eleség. Az, hogy le akarod mérgezni az egészet, kicsit erősnek érződik néhányunk szemében. Ez van. Én elfogadom, hogy neked, nektek számítanak az erős színek, ebben lelitek örömötöket, de akkor legyen elfogadva az is, hogy mi nem látjuk értelmét több tucat garnéla lemérgezésének.
 
Én, mint a kialakult vita generálója, itt nyilvánosan megkövetlek @Guzs Imre
Nem azért amit leírtam, hanem ahogy megfogalmaztam gondolataimat.
Másként látjuk a világot, más az értékrendünk.
Örömmel töltene el, ha elfogadnád bocsánatkérésem.
Továbbra is felajánlom, hogy töröltetem az ominózus bejegyzésem.
 
Vágj le egy egy fél literes üdítős palack tetejét fordítsd vissza és szórj bele nagyon kevés halkaját.

Ezt mérettől függően csináld meg tízszer. Én 288L-ben kipucoltam vele a garnélákat. Ha 10 ilyen palackot teszel bele szerintem 2 nap alatt kiürül. Csak azért nem mennek bele mert épp nem arra járnak, tehát idő és mennyiség kérdése. 2 óránként ürítsd a csapdába került állományt, hogy üres legyen a palack.

De azt elmondanám, hogy nem lesz sakurád évekig sosem. Elkezd vadasodni fél év után. Tehát szelektálni kell félévente ezzel a módszerrel.

Vettem 20 sakurát. Egy év után ebből lett 300!!!!
Ennek 50% vad volt (kék, fekete, csíkos, átlátszó stb..)
50% RC
0% sakura.
 
Én, mint a kialakult vita generálója, itt nyilvánosan megkövetlek @Guzs Imre
Nem azért amit leírtam, hanem ahogy megfogalmaztam gondolataimat.
Másként látjuk a világot, más az értékrendünk.
Örömmel töltene el, ha elfogadnád bocsánatkérésem.
Továbbra is felajánlom, hogy töröltetem az ominózus bejegyzésem.
Nyilvános bocsánatkérés??? Miért? Nincs rá okod. Csak elmondtad a véleményed arról amit én írtam, én meg elmondtam arról amit te.
Ha mindenki mindenben mindig egyet értene, a világ dög unalmas hely lenne.
 
A leghumánusabb a szegfűszegolaj lenne. Eugenolt tartalmaz, amit alacsony dózisban akváriumi állatok altatására használnak kezelés előtt (például gömbhal túlnőtt fogának visszacsípése előtt), nagyobb dózisban halálos, a gerinctelenekre is. Persze utána már neked kellene kitalálnod, hogy hogyan szeded ki a döglött garnélákat. (Mondjuk aljzattisztítóval végigmész az akváriumon.)
 
Back
Oldal tetejére