• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

garnéla védelem

Garnélás akváriumba alap, egy szűrővédő bármilyen beszívóra. Csodák nincsenek max szerencse addig amig nem történik tragédia. Mind1, hogy műanyag vagy üveg.
Ha túl kicsire lenne vágva a beszívó csíkja, a szűrőt tenné tönkre, de legalábbis a teljesítményt faragná alaposan.

Bármilyen szűrővédő jó aminek kicsi a rácsa. Arra figyeljetek, hogy a nagyon passzentos megoldások lefogják a szűrőt. Elég egy pici elkoszolódás a szűrővédőn, de lehet már alapból is leszed egy jókora teljesítményt.

A szűrővédő tartson el a beszívó csonktól. Ettől jobb pl a mostani szűrővédőnk is mint az utóbbi Gush cuccok.

De akkor jön a para, hogy minden üveg befolyó és műanyag cső kicsit más méretű. Ha merev a gumi, akkor elég egy tized mm eltérés és leesik rólla a védő. Ideális az lenne ha puha gumi fogná az egészet. De más gumi cuccokon látjuk, hogy a gumi csak keményebb lesz idővel az aksiban. Így az is bekeményedne hamarosan.

Nem csak garniknál kell egyébként. Nano halak, borarasok stb. Ha nincs csúnya vége lehet.

Szia!
Hogy érted, hogy "tartson el a beszívó csonktól"? Megnéztem a képeket is, de olyan képek nincsenek, ahol felszerelve látszana a különbség.
 
Sziasztok

A GUSH vagy a GA szűrővédője megvédi az újszülött garnélákat is a szűrőbe való kerüléstől, hiszen azok elég kicsik?? Vagy valakinek van valami biztos módszere?
 
Sziasztok

A GUSH vagy a GA szűrővédője megvédi az újszülött garnélákat is a szűrőbe való kerüléstől, hiszen azok elég kicsik?? Vagy valakinek van valami biztos módszere?

Szia!
Ezek teljesen jók, nekem GUSH van, azóta nem kellett garnélát halászni a szűrőből.
 
Szia!
Ezek teljesen jók, nekem GUSH van, azóta nem kellett garnélát halászni a szűrőből.
Értem. Csak azon agyaltam hogy egy külső szűrőnek 500l/h-val olyan kis felületen már van szívóhatása és a bébigarnik elég kicsik. De ha ez a tapasztalat?:)
 
1800lph-val sem tudja átszívni a kis garnikat a kb. 1x1mm-es lyukakon ;) Tapasztalat.
 
1800lph-val sem tudja átszívni a kis garnikat a kb. 1x1mm-es lyukakon ;) Tapasztalat.
Ez már meggyőző!:)

Neked GUSH vagy GA-s van? És mi a tapasztalatod? Mert fentebb olvastam néhány problémát a szűrő /lehetséges/ teljesítménycsökkenéséről és az technikai problémákról.
 
Nekem mindkettő volt. Ha nem a pengeélen táncolsz a szűrő teljesítménnyel akkor nem fogsz semmit észrevenni. Nekem mindkét akiban megfelelően méretezett külső szűrő volt és tökéletesen működött.
 
Én simán a beszívóág kosarára rávarrtam egy szúnyogháló darabot jó szorosan. Figyelni kell, hogy ne tömődjön nagyon el, bár mióta beállt az aki, nem hajlamos rá. Így meg szerintem nem folyt kb semmit...
 
Sziasztok,

Ket het szabadsag utan hazaterve, megdobbent modon tapsztaltam h tetemes mennisegu alga lett az akvariumban. Alapos takaritas es aljzatporszivozas utan vettem eszre h a vodorben ahova a mulmot leszivtam van nehany apro red cherry..egeszen ujszulottek meg atlatszoak 1-2 mmesek...nehanyat mar kimentettem a vodorbol de gyanitom hogy meg tobb peldny lehet a vodor aljan a mulm kozott. Semmi otletem nincs hogyan tudnm oket onnan kiszedni, mivel alig lathatok. Fordult mar ez elo veletek is?
 
Sziasztok,

Ket het szabadsag utan hazaterve, megdobbent modon tapsztaltam h tetemes mennisegu alga lett az akvariumban. Alapos takaritas es aljzatporszivozas utan vettem eszre h a vodorben ahova a mulmot leszivtam van nehany apro red cherry..egeszen ujszulottek meg atlatszoak 1-2 mmesek...nehanyat mar kimentettem a vodorbol de gyanitom hogy meg tobb peldny lehet a vodor aljan a mulm kozott. Semmi otletem nincs hogyan tudnm oket onnan kiszedni, mivel alig lathatok. Fordult mar ez elo veletek is?
Meg kell várni, amíg szépen leülepszik. Zseblámpa és garnélapipa az én receptem.
 
Sziasztok,

Ket het szabadsag utan hazaterve, megdobbent modon tapsztaltam h tetemes mennisegu alga lett az akvariumban. Alapos takaritas es aljzatporszivozas utan vettem eszre h a vodorben ahova a mulmot leszivtam van nehany apro red cherry..egeszen ujszulottek meg atlatszoak 1-2 mmesek...nehanyat mar kimentettem a vodorbol de gyanitom hogy meg tobb peldny lehet a vodor aljan a mulm kozott. Semmi otletem nincs hogyan tudnm oket onnan kiszedni, mivel alig lathatok. Fordult mar ez elo veletek is?

Öntsd ki a vizet egy világos színű tálba, részletekben. Akkor egyszerre csak kevesebb mennyiségeket kell nézni, könnyebb észrevenni a piciket. Egy fejre feltehető LED-es lámpa nagy segítség ilyenkor.
Ha elfogy a türelmed: hálón keresztül öntsd át a vizet, de a háló ne az edény felett legyen, hanem a vízben! Így nem nyomja össze a vízsugár a piciket. Ezt a masszát kifordítod a tálba, és mindenki benne lesz. Jó babrás munka (tapasztalat :LOL:), sok sikert hozzá! :cool:
 
Koszonom , egy garnela pipat mar rendeltemis, hetfon itt van, de meg kell vennem egy finomabb halot mert az ami most van azon atcsusszannak :)
 
Sziasztok! Én most azon agyalok, hogyha varrok hálóból egy szűrőbefolyóra húzható "zoknit", akkor az mennyire folytja, milyen nehéz tisztítani. Ajánlották, hogy rakjak a szűrőkosárba ritkásabb szivacsot. Valakinek van erről tapasztalat?

Köszi
Szia! Én egyszer próbáltam a harisnyát rá húzni mert a boltban javasolták de nagyon macerás és csúnya is szerintem....
 
nekem tetra szűrőm van,ahoz volt gyárilag kissé "szellős" szivacs.a garnélák miatt kénytelen voltam feltenni,de még így is elkerülhetetlen hogy belekerüljenek a szűrőbe. Viszont számuk jelentősen lecsökkent . a szűrőt nem fogja vissza,legalábbis nem veszem észre.
 
Szerintem ha csúnya, ha foglalja a helyet, inkább 2 növénnyel eltakarom a megfelelő méretű szivacsszűrőt.
Garnélásba tökéletes. Még a talajszűrőt is kidobtam inkább és rászerkesztettem 1 szivacsot.
Resun DM-400
Sajnos még fényképet nem tudom hogy kell felrakni illetve nem tudok szép képet csinálni de dolgozok az ügyön.
:(
 
Garnelak ellen en sajat szivocsovet csinaltam, amin 1 mm-es vagasok vannak vegig kb 4centin. Elonye, a garnélák nem fernek be (persze nem az ujszulottek) hatranya, hogy gyakran kell tisztitani, mert eldugul ;)
A szunyoghalos megoldas nem maceras. 1 darab szunyoghalo es 1 gumi. Max 2 naponta kell takaritani mert eldugul.
 
Jól gondolom, hogy ha a gumigyűrűs - fémhálós megoldást használom akkor elvileg nem kellene az üveg befolyón a bevagdosás, hanem egyszerűen a befolyó vége ne legyen lezárva, a fémháló úgy is megfog mindent.

A takaritás is egyszerűbb lenne, csak két fémháló kell ami felváltva leszedek, felteszek a befolyóról.
 
Jól gondolom, hogy ha a gumigyűrűs - fémhálós megoldást használom akkor elvileg nem kellene az üveg befolyón a bevagdosás, hanem egyszerűen a befolyó vége ne legyen lezárva, a fémháló úgy is megfog mindent.

A takaritás is egyszerűbb lenne, csak két fémháló kell ami felváltva leszedek, felteszek a befolyóról.
Elég lehet, de a bevagdosott üvegről is jól lejön a garnivédő.
 
Back
Oldal tetejére