• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

garnéla védelem

szacsi84

Kertész szaki
Sziasztok!

Mindenféle tipp és trükk jöhet, ami a témába vág.

Pl. Milyen DIY módszerek léteznek annak megakadályozására, hogy a garnélák bekerüljenek a külső szűrőbe?

Vannak nekik bújkálók? Mohák? Spec vízcsere trükkök? Nyírás?

Köszi
 
Sziasztok! Én most azon agyalok, hogyha varrok hálóból egy szűrőbefolyóra húzható "zoknit", akkor az mennyire folytja, milyen nehéz tisztítani. Ajánlották, hogy rakjak a szűrőkosárba ritkásabb szivacsot. Valakinek van erről tapasztalat?

Köszi
 
Ugyan nem DIY, de nekem nagyon bevált a Gush szűrővédője. Gondoltam én is a szúnyoghálóra, de nem volt kedvem vacakolni vele és vettem egy ilyet. Szerintem egész normálisan néz ki, bár nincs is nagyon szem előtt. Ha koszos, csak lesikálom fogkefével és csillog-villog. Nem veszem észre, hogy lefogná a szűrőt.
 
Ugyan nem DIY, de nekem nagyon bevált a Gush szűrővédője. Gondoltam én is a szúnyoghálóra, de nem volt kedvem vacakolni vele és vettem egy ilyet. Szerintem egész normálisan néz ki, bár nincs is nagyon szem előtt. Ha koszos, csak lesikálom fogkefével és csillog-villog. Nem veszem észre, hogy lefogná a szűrőt.

Igen, néztem én is ezt, csak nem teljesen értem, hogy miért koszolódna lassabban és miért nem fogja le úgy, mint a háló. Lehet abban van a hiba, hogy sose láttam még ilyet, azt sem tudom, hogy ezt hova kell tenni. A szűrőkosár helyére vagy bele? Vagy?
 
A szűrőkosár helyére. Egy merev fém háló az egész, gumival szegélyezve, az alján is háló van. Aki ügyes, tud ilyet csinálni maga is. A szúnyogháló pl. talán az anyaga miatt koszolódik jobban, passz. Én nem bántam meg, hogy megvettem.
 
A gush szűrővédőjét rá kell húzni a beszívó ágra. Valamennyire lefogja a szűrőt, mert nem szabad az út a víznek. A Green Aqua megoldása már jobbnak látszik, de még nem kiforrott.
Szunyogháló, harisnya a sűrű szövés miatt nagyon lefogja a szűrőt.
Én fokhagyma zsákját vágtam félbe és tettem fel kötegelővel :) Van fent kép a naplómban. Nem annyira szép, de többet ér, mint 1-2 órán át szenvedni a garnélák halászásával, ráadásul nekem több garnéla elpusztult már, hogy beragadt a szívó ágra vágott lyukakba.
Szóval jobb híján ezt használom, nem annyira sűrű, mint a többi háló, és egyszerű levenni és tisztítani is.
komolyabb DIY megoldásra még nem volt időm sem.
 
A gush szűrővédőjét rá kell húzni a beszívó ágra. Valamennyire lefogja a szűrőt, mert nem szabad az út a víznek. A Green Aqua megoldása már jobbnak látszik, de még nem kiforrott.
Szunyogháló, harisnya a sűrű szövés miatt nagyon lefogja a szűrőt.
Én fokhagyma zsákját vágtam félbe és tettem fel kötegelővel :) Van fent kép a naplómban. Nem annyira szép, de többet ér, mint 1-2 órán át szenvedni a garnélák halászásával, ráadásul nekem több garnéla elpusztult már, hogy beragadt a szívó ágra vágott lyukakba.
Szóval jobb híján ezt használom, nem annyira sűrű, mint a többi háló, és egyszerű levenni és tisztítani is.
komolyabb DIY megoldásra még nem volt időm sem.

Mit értesz a GA megoldáson?

A GUSH a kép alapján még sűrűbbnek tűnik, mint egy szúnyogháló.
 
Mit értesz a GA megoldáson?

A GUSH a kép alapján még sűrűbbnek tűnik, mint egy szúnyogháló.
Van egy Green Works nevű szűrővédő is a honlapjukon. Nagyobb gumi gyűrűt használtak ezáltal jobban eltart beszívó csőtől, és szerintem a hálója sem olyan sűrű, ezért nem fojt annyira, mint a Gush (szerintem) Viszont a 13-as csövemen lötyögött, ezért még várnom kell hátha tökéletesedik :)
Green Aqua gumis szűrő védő - 13 mm (12/16 csőmérethez) most csak 2 700 Ft - Green Aqua
 
Nekem amióta ez a lilym van nem mennek bele a szűrűbe, a gyári befolyóval mindig egy marékkal szedtem ki belőle.
 
Nekem is üveg van, ha nem rakom fel a szűrővédőt, akkor reggelre már akad benne beszorult döglött garnéla.
És mikor szaporulat van, akkor meg 30-50 darabot szedek ki a szűrőből takarításnál...szóval marad a védő.
 
Sziasztok! Én most azon agyalok, hogyha varrok hálóból egy szűrőbefolyóra húzható "zoknit", akkor az mennyire folytja, milyen nehéz tisztítani. Ajánlották, hogy rakjak a szűrőkosárba ritkásabb szivacsot. Valakinek van erről tapasztalata?

Köszi

Három napja láttam el "zoknival" a befolyót. Eddig szivacs volt rajta, amíg takarta egy mohásodó kő, addig nem zavart. A terep változott, a szivacsnak mennie kellett. A "zokni" kisebb, de nem éppen szép. Örülök, hogy feldobtad a kérdést. ;)
 
Garnélás akváriumba alap, egy szűrővédő bármilyen beszívóra. Csodák nincsenek max szerencse addig amig nem történik tragédia. Mind1, hogy műanyag vagy üveg.
Ha túl kicsire lenne vágva a beszívó csíkja, a szűrőt tenné tönkre, de legalábbis a teljesítményt faragná alaposan.

Bármilyen szűrővédő jó aminek kicsi a rácsa. Arra figyeljetek, hogy a nagyon passzentos megoldások lefogják a szűrőt. Elég egy pici elkoszolódás a szűrővédőn, de lehet már alapból is leszed egy jókora teljesítményt.

A szűrővédő tartson el a beszívó csonktól. Ettől jobb pl a mostani szűrővédőnk is mint az utóbbi Gush cuccok.

De akkor jön a para, hogy minden üveg befolyó és műanyag cső kicsit más méretű. Ha merev a gumi, akkor elég egy tized mm eltérés és leesik rólla a védő. Ideális az lenne ha puha gumi fogná az egészet. De más gumi cuccokon látjuk, hogy a gumi csak keményebb lesz idővel az aksiban. Így az is bekeményedne hamarosan.

Nem csak garniknál kell egyébként. Nano halak, borarasok stb. Ha nincs csúnya vége lehet.
 
Nekem amióta ez a lilym van nem mennek bele a szűrűbe, a gyári befolyóval mindig egy marékkal szedtem ki belőle.
Meg tudnád nekem mondani, hogy milyen széles vágások vannak a szívócsöveden. Napokban vettem egy üvegszettet, de nekem csak 0,5mm széles pengével vagdosták meg, és ha jól számoltam akkor ezek összterülete fele sincs a cső belsejének.
 
Az a bizonyos "zokni" tegnap lecserélve. Túl kicsik voltak a lukak.
Befolyóm valami gonosz varázslat folytán tegnap megrepedt, szűrő nyelte a levegőt... Kb. ötször légtelenítettem és indítottam újra, mire rájöttem, honnan kap levegőt. :banghead:
Így már nem csak a befolyó kosarán gondolkodhatom, hanem magán a befolyón is...
 
Meg tudnád nekem mondani, hogy milyen széles vágások vannak a szívócsöveden. Napokban vettem egy üvegszettet, de nekem csak 0,5mm széles pengével vagdosták meg, és ha jól számoltam akkor ezek összterülete fele sincs a cső belsejének.
Kb 1,5 mm-esek a rések
 
Back
Oldal tetejére