• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

viktorlantos said:
Egy jó kis oldal, ami garnéla tartáshoz próbál segítséget nyújtani. Vízparaméterek a különböző garnélákhoz:

http://www.shrimpkeeping.com/
Akkor én most jöttem rá,hogy nekem nem amano garnélát adtak Szekszárdon hanem Glass/Ghost Shrimp-et(valahol azért sejtettem) ;) Esetleg a tartásáról valami infót tudtok nekem csepegtetni?
 
Nem vagyok Viktor, de megmondom.

Total Dissolved Solids, azaz összes oldott anyag. A víz vezetőképességének mérésével könnyen és gyorsan meg lehet határozni az erre való műszerrel. A jelentős hányadát a vízkeménység teszi ki, ezért a TDS mérésével a vízkeménység mérése helyettesíthető.
 
Van egy olyan elmélet, miszerint ez az egyetlen fő paraméter a pH és a hőmérséklet után, ami számít a garnéla tartásban. Nem tudom hova tenni még ezt a dolgot, de barátkozom vele. ;)

Bent is mérünk minden akváriumot. Az biztos, hogy jó ha tudod mennyi a TDS. Mert visszajelzés lehet az RO hatékonyságára és a hét közbeni víz változásokra is.
Ilyen cuccal mérjük bent:
http://www.greenaqua.hu/mosura-tds-veze ... -mero.html

Viszont ahány garnéla oldal annyi szórás van a TDS szerinti paraméter meghatározásban....
KH és GH szerint sokkal szigorúbban írják le a tartási körülményeket időnként. De a mérések csak hasznodra válhatnak, főleg garnizásnál. ;)
 
Ez egy nagyon fontos parameter, amit nagyon össze-vissza használunk. A nevével ellentétben alapvetôen a vízben oldott sókat mutatja, tehát egy csomó mindent, például a szerves anyagokat, amik nem befolyásolják a vezetôképességet, nem mérhetôek. Ezenkívül a mértékegysége µS/cm, ennek ellenére gyakran ppm-ben adják meg - ami különbözô módokon ekvivalens CaCO3-ra vonatkoztatott, ppm-ben megadott érték. A hangsúly a különbözô, nem publikált módokon van.

Ellenben bármit el lehet pusztítani egy drasztikus TDS változtatással.
 
Sziasztok!Sok helyen olvastam a Tigris garnéláról és oldalanként elég eltérő dolgokat írnak a víz ideális hőmérsékletéről,pH értékéről,keménységi fokáról.Ez sajnos elég megtévesztő,ezért szeretnék informálódni a tartási körülményekről olyan akvaristáktól akik sikeresen tartanak vagy tartottak Tigris garnélát.Előre is köszönöm! :?:
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy 32 illetve 63 literes akváriumban mekkora létszámú ama
no csapatot érdemes tartani? Elõre is köszönöm!
 
Hali!
Már aránylag régóta van egy red cherry csapatom, mégsem akarnak szaporodni. Nemrég beszereztem egy pár víztesztet, és a KH olyan 20 körülinek adódott, ami szerintem marha sok. pH:7,4 GH: 14 .Létezik, hogy emiatt nem akarnak sokasodni? :?
 
Re: Re: Garnéla tartáshoz segítség

yerodin said:
Hali!
Már aránylag régóta van egy red cherry csapatom, mégsem akarnak szaporodni. Nemrég beszereztem egy pár víztesztet, és a KH olyan 20 körülinek adódott, ami szerintem marha sok. pH:7,4 GH: 14 .Létezik, hogy emiatt nem akarnak sokasodni? :?

Jól gondolod, a 20-s kh tényleg sok! Szinte biztosan köze van a szaporodásuk elmaradásához.
 
Köszi a válaszokat, akkor elkezdek RO-val cserélni, és beszerzek még pár hímet, mert belőlük max 1-2 van.
 
Hali!
Nemrég vettem 2 Amanot GA-ból. Azt vettem észre hogy sokat vannak árnyékban, pedig a világításom annyira gyengus hogy az biztos nem zavarhatja őket! Szoktak "aludni"? Vagy még arra gondoltam hogy mivel GA-ban 10-17ig van világítás asszem, még ahhoz vannak szokva..
Köszi előre a válaszokat!
 
Hali!
Nemrég vettem 2 Amanot GA-ból. Azt vettem észre hogy sokat vannak árnyékban, pedig a világításom annyira gyengus hogy az biztos nem zavarhatja őket! Szoktak "aludni"? Vagy még arra gondoltam hogy mivel GA-ban 10-17ig van világítás asszem, még ahhoz vannak szokva..
Köszi előre a válaszokat!

Amano garnélák beszoktatás után gyakran elbújnak. Ez sokmindentől függ, de lehet tartósan bújkálni fognak lehet pár napa alatt megszokják a környezetet és elindul a takarítás. A több garnéla sokat segítene, de így is menni fog.
 
Re: Re: Garnéla tartáshoz segítség



Jól gondolod, a 20-s kh tényleg sok! Szinte biztosan köze van a szaporodásuk elmaradásához.

Látom, hogy már nagyon régi a hozzászólás, de azért jelzem, hogy Nálam 30NK körüli vízben is kiválóan szaporodtak!
 
Sziasztok!
Nem tudom, ha jó helyre írok, de nem találtam választ a kérdésemre. Kezdő lennék akvarisztikába, most kezdek növényezni. 140L aksim van amiben van 2 anci, 1 gibi, 30 neon, egy pár xifó, egy botia macracantha és egy nyugis him betta. Olvastam, hogy a garnéla nagyon hasznos és nem árt az akvárium tisztításához. A kérdésem az lenne, hogy milyen halakkal tartható együtt? a fent említettek társaságában jól el lennének? Olvastam, hogy külön akvárium kell nekik, de itt a forumon is többen tartják más halakkal.
Segítségeteket előre is köszönöm.
 
Most találtam egy másik forumót, ahogy olvastam, hogy el van a többi hallal is, ha van elegendő búvóhely. Javasoljátok, hogy próbáljam ki őket?
 
Back
Oldal tetejére