• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Rendben, köszönöm ebben az esetben megpróbálok a lehető legkisebb hala választani.
Nekem Brigitte-k elég bejöttek (és van mellettük garnéla szaporulat), de a Kubotai rasborák mellett is nő az állomány. Én brigitte párti vagyok :). Ráadásul a 30l-be Ők még esetleg éppen beleférnek.
 
Használ valaki Ebi Gold Shrimp Soil-t garnikhoz? Új akvárium indításnál ugyanúgy megy a vízcsere mint az Amazonia talajnál az első két hétben?Másnál is így porol? Tegnapról mára letisztult, de nem érdemes utólag ültetgetni mert gyorsan felkavarodik.
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.
Ugyan spenóttal még épp nem próbáltam, de talán egy kicsit tovább kell főzni. Kísérletezd ki szerintem. Pl elzárod a gázt egy pár másodpercig és látod hogy lebeg-e még. Az ubival sokat szórakoztam én is :) (ott mondjuk az optimális puhaság miatt)
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.
Szia!

Próbáld meg csipesszel lefelé nyomni a talaj felé a spenótot! Nekem ilyenkor már magától leszáll az aljzatra.
Ha így sem megy, akkor hagyd a forró vízben kb. 10-15 percig. Én a vízforralóval leöntöm, és kb. ennyi időt még áll, mielőtt berakom a medencékbe.
 
Szia!

Próbáld meg csipesszel lefelé nyomni a talaj felé a spenótot! Nekem ilyenkor már magától leszáll az aljzatra.
Ha így sem megy, akkor hagyd a forró vízben kb. 10-15 percig. Én a vízforralóval leöntöm, és kb. ennyi időt még áll, mielőtt berakom a medencékbe.
Köszönöm a javaslatokat!
Lehet, hogy butaság, de azért nem mertem hosszabban forralni, hogy minél több hasznos anyag benne maradjon, de sajnos ehhez nem értek, és lehet, hogy már másfél perc forralástól is kimennek belőle a "vitaminok"...
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vajon miért nem süllyed le a forrázott spenótlevél? Direkt termesztem és ahogy szengyo írja a blogjában, kb. másfél percre betettem forrásban lévő vízbe, majd lehűtve beraktam az akváriumba. Kb. két óra után már vagy 10-en csimpaszkodnak rajta, de még így sem süllyed le. Előre is köszönöm a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban.
Szia!

Fogpiszkálóval, szendvicspálcikával, bambusznyárssal le tudod szúrni az aljzatra.
 
Sziasztok! Valaki használ vagy használt folyékony CO-t a Taiwanok vagy más Caridinák mellett? Mennyire problémás a dolog? A tapasztalat érdekelne.
 
Sziasztok! Valaki használ vagy használt folyékony CO-t a Taiwanok vagy más Caridinák mellett? Mennyire problémás a dolog? A tapasztalat érdekelne.
Én használtam egy időben Excelt a caridinás akvákban, ha nem tolod túl, akkor nem para.

Nagyon óvatosan kell elkezdeni a fokozatosan emelt dózisú adagolást, és ha változást látsz a garnélák viselkedésében, akkor elérted a tűréshatárukat. :)
 
Sziasztok! Indítottam egy kis 20 lityis garnélás akváriumot. Következő a dilemmám vele: Kicsit GERONIMO az ozmom, mert 80ppm-es víz jön le róla, de gondoltam még mindig jobb mint a csapból érkező 500-as 😂, így elkezdtem szépen lassan csak lágyvizes cseréket csinálgatni. Jelenleg gH 8-10 között, kH-m nincs, feltételezhetően a bioaktív talaj miatt. Elkövettem egy olyan turpisságot, hogy mivel egy hibrid Low Tech-garnélás setupot szeretnék, raktam egy pár tápanyagtablettát a talajba. Most megszórtam még egy kis égertobozzal is, de nem nagyon savanyodik a víz, jelenleg 200ppm-nél és 7-es pH-nál tartok. Galaxykat szeretnék majd tartani benne, kb 3-4 hét múlva, ha rendesen beállt. Mit gondoltok, lesz baj a tablettákból? Folyékony CO2-t én is terveztem adagolni. Ne tegyem inkább?
Köszi!
 
Valszeg csere lesz, mert 3 napja vettem, kapásból ilyen víz jött le, viszont az átfolyásom is elég gyehenna, de esetleg próbálok valami szuperlassút engedni, hátha javul. Köszi a tippet Jopet! :))
 
Back
Oldal tetejére