• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Ez egy kicsit nehezen menne, csak ha nem savas eső eset. Próbáld meg kiásztatni a diófa levelet, 5 fokos, vagy kevesebb vízbe, és utána még egy 22-25 fokos vízbe, és rájösz hogy mi a különbség. Ha nem kezdte meg a idő, vagyis nem rohad, nem indult meg a bomlás, tökéletesen jó.
Rendben!
Elfigadom!
Én szeretek nem a földröl enni!😜
De ezt mindenki maga dönti el...
 
Én meg az utóbbi időben csak ámulok milyen tudomány lett garnélákat etetni... Bármit megesznek amit találnak. Elképzelem ahogy a garnélák megbeszélik hogy a diófalevél jó évjáratú-e, meg milyen a bukéja :D
Már rég leszoktam hogy mindenféle leveleket szedjek nekik. Próbáltam a mindenki által dícsért leveleket/zöldségeket, de kb. a spenótlevélen kívül semmmiért nem jöttek igazán 'lázba'.
Szerintem mindenki próbálgassa ki mit szeretnek a garnélái azt utána adja azt nekik. Nagyjából szerintem bármivel lehet próbálkozni.
 
Sziasztok!
96literben CRS garnélákat tartok. Algakezelésre szeretnék használni Hidrogén-peroxidot. A garnéláknak lehet baja tőle?
Köszönöm
 
Sziasztok!
Neonok (zöld és vörös) valamint izzófényű pontylazacok mellett lehet tartani "egyszerűbb" garnélákat? Lenne szaporulat? Lágy vizem van, búvóhely akad, viszont 26°C-os a víz. Garnéla védőm egyelőre nincs.
Kellene valami csapat, aki tisztítgatja a talajt is. Hogyan kezelhető a túlszaporulat?
Üdv. SafE
 
Sziasztok!
Neonok (zöld és vörös) valamint izzófényű pontylazacok mellett lehet tartani "egyszerűbb" garnélákat? Lenne szaporulat? Lágy vizem van, búvóhely akad, viszont 26°C-os a víz. Garnéla védőm egyelőre nincs.
Kellene valami csapat, aki tisztítgatja a talajt is. Hogyan kezelhető a túlszaporulat?
Üdv. SafE
Ne aggódj, a lazacok kezelni fogják a túlszaporulatot.😉
 
Sziasztok!
Neonok (zöld és vörös) valamint izzófényű pontylazacok mellett lehet tartani "egyszerűbb" garnélákat? Lenne szaporulat? Lágy vizem van, búvóhely akad, viszont 26°C-os a víz. Garnéla védőm egyelőre nincs.
Kellene valami csapat, aki tisztítgatja a talajt is. Hogyan kezelhető a túlszaporulat?
Üdv. SafE
Nekem sima neonok vannak, vörössávos pontylazac meg sárga fantom (plusz titteyák), van mellettük bőségesen red cherry is, szaporulat is, sose láttam hogy zargatnák őket 🙂 Az amanókat pláne.
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lene, nem rég csináltam egy 30- as nanot, ( NEOCARDINIA) akváriumot.
Co- val, külső szűrövel stb....
Az lene a kérdésem hogy kezdi felütni a fejét az ecset alga, CARBOVAL kezelhetem ezt a problémat vagy ártanék a lakoknak ezzel?!
( csigáim is vanak bene)
Előre is köszi a segitséget!
 

Attachments

  • 11D9665A-5006-4408-9684-C2DC3829AE27.jpeg
    11D9665A-5006-4408-9684-C2DC3829AE27.jpeg
    360.7 KB · Megtekintések: 26
Sziasztok!
Egy kérdésem lene, nem rég csináltam egy 30- as nanot, ( NEOCARDINIA) akváriumot.
Co- val, külső szűrövel stb....
Az lene a kérdésem hogy kezdi felütni a fejét az ecset alga, CARBOVAL kezelhetem ezt a problémat vagy ártanék a lakoknak ezzel?!
( csigáim is vanak bene)
Előre is köszi a segitséget!
Ha nem adagolod túl, nem szabad az Easy Carbonak gondot okoznia. 1-1,5 ml/nap. Ha van fecskendőd nyomathatod direktben az algára. Arra figyelj, hogy az élőlények ne kapják direktben a nyakukba.
 
Back
Oldal tetejére