• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Nálam stabilan 2 és felette picivel a KH és a garnélák szeretik. Kell a buffer. Különösen ha növényeid is vannak.
ezzel a 0-1-el vitatkoznék. Pont @szentgyo-val beszélgettünk erről múltkorában.
akkor ezt ajánlom mindenki figyelmébe! a kh nem kell a cardiniáknak csak a ph puffer miatt! sak hogy nem hasból beszélek nemén találtam ki! táblázatok a lenyeg! 11:24 nél! jó filmezést!How to Breed!
 
akkor ezt ajánlom mindenki figyelmébe! a kh nem kell a cardiniáknak csak a ph puffer miatt! sak hogy nem hasból beszélek nemén találtam ki! táblázatok a lenyeg! 11:24 nél! jó filmezést!How to Breed!
Az a helyzet, hogy ha 0 KH volt, akkor eszméletlenül lecsökkent a PH(közel 5-re). Minimális KH adagolással lehet feljebb tornászni. Az a megoldás jó lehet, hogy tiszta ozmóval cserélek vizet és ha szükséges, akkor KH-t feloldok egy kis vízben és utólag töltöm az akváriumba? Így tudnám állítani vele a PH-t. A kérdés leginkább az, hogy a garnélák tolerálják-e ezt a megoldást.
 
Az a helyzet, hogy ha 0 KH volt, akkor eszméletlenül lecsökkent a PH(közel 5-re). Minimális KH adagolással lehet feljebb tornászni. Az a megoldás jó lehet, hogy tiszta ozmóval cserélek vizet és ha szükséges, akkor KH-t feloldok egy kis vízben és utólag töltöm az akváriumba? Így tudnám állítani vele a PH-t. A kérdés leginkább az, hogy a garnélák tolerálják-e ezt a megoldást.
én ugy csinálom a vízcseréket hogy mindig visszasózom a vizet gh+ al és utánna teszem az akváriumba!
de csak halkan megsúgom mindig 20ppm ig Gh/KH sóval sózok vissza a többit meg Gh+al! igy mindig van annyi kh a vízbe hogy elegendő puffer legyen a Ph stabilizálásához!
 
akkor ezt ajánlom mindenki figyelmébe! a kh nem kell a cardiniáknak csak a ph puffer miatt! sak hogy nem hasból beszélek nemén találtam ki! táblázatok a lenyeg! 11:24 nél! jó filmezést!How to Breed!
Én az 1-2 közötti garnélás KH ismereteimet @szentgyo -tól tudom. Ezt más tenyésztők is megerősítették már pár hónapja. Én hiszek nekik.
józan paraszti eszem és a logika is azt mondatja velem, hogy 0 KH-val garnizi orosz rulett.
 
Nálam stabilan 2 és felette picivel a KH és a garnélák szeretik. Kell a buffer. Különösen ha növényeid is vannak.
ezzel a 0-1-el vitatkoznék. Pont @szentgyo-val beszélgettünk erről múltkorában.
még jó hogy nem vagyunk szomszédok! :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
amúgy meg én kérek elnézést nemtudtam hogy leírni a kevesebb mint 1kh° ezért irtam 0-1 között! a lényeg hogy legyen a vízben!
pacsi!✌🕺:giggle:
 
Sziasztok.

Olvastam néhány helyen a Cattapa levél jótékony hatásáról.
Nincs hazai fa vagy lágyszárú aminek hasonló jó tulajdonságai vannak?
 
Mert, minden hasznos anyagot kimosott belöle a csapadék“esö“!
Ez egy kicsit nehezen menne, csak ha nem savas eső eset. Próbáld meg kiásztatni a diófa levelet, 5 fokos, vagy kevesebb vízbe, és utána még egy 22-25 fokos vízbe, és rájösz hogy mi a különbség. Ha nem kezdte meg a idő, vagyis nem rohad, nem indult meg a bomlás, tökéletesen jó.
 
Back
Oldal tetejére