• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok!
Ma reggel vettem észre, hogy az egyik Orange Sakura garnélám petés lett. Mennyi idő múlva engedi el a petéket? A másik kérdésem pedig az, hogy a kis garnéláknak milyen minőségű víz kell?
 
Mára, a garnélának az összes petéje lejött a hasáról (nem tudom, hogy ennek így kellett volna történnie)🤔. Most egy külön dobozban vannak a peték.
AZ elsö 1-2 alkalomkor neha tul koran eldobjak a peteket.
Kesöbb ist elöfordulhat stressz vagy rossz vizminöseg hatasara.
Lassu vizforgatas mellett Van egy minimalis esely, hogy kikeltetheted öket, de nem igazan eri meg a faradalmat...
 
Sziasztok! Készülök az első garnélák fogadására. Az akvárium egyhetes, úgyhogy még minimum kettő, mire érkezhetnek, ezért is igyekszem időben készülni a fogadásukra.
- Több garnélalakban láttam, hogy kerámiagyűrűk vannak szétszórva az aljzaton. Nekem elég sötét az aljzat, tehát ha ez nem feltétlenül szükséges, nem erőltetném, nem lenne túl esztétikus de gondolom azért jó, mert megtelepszenek rajta a baktériumok/algák, amiket falatozhatnak a kis rákok?
- A zöldséggel etetést hogyan kell elképzelni, mert olvastam, hogy forrázva kell nekik mindent adni, de pl. ez uborkánál elég fura, spenótnál még csak-csak...
Vagy annyira nem létkérdés a forrázás, csak hogy egy-két óta múlva legyen kiszedve amit nem ettek meg?

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Készülök az első garnélák fogadására. Az akvárium egyhetes, úgyhogy még minimum kettő, mire érkezhetnek, ezért is igyekszem időben készülni a fogadásukra.
- Több garnélalakban láttam, hogy kerámiagyűrűk vannak szétszórva az aljzaton. Nekem elég sötét az aljzat, tehát ha ez nem feltétlenül szükséges, nem erőltetném, nem lenne túl esztétikus de gondolom azért jó, mert megtelepszenek rajta a baktériumok/algák, amiket falatozhatnak a kis rákok?
- A zöldséggel etetést hogyan kell elképzelni, mert olvastam, hogy forrázva kell nekik mindent adni, de pl. ez uborkánál elég fura, spenótnál még csak-csak...
Vagy annyira nem létkérdés a forrázás, csak hogy egy-két óta múlva legyen kiszedve amit nem ettek meg?

Előre is köszönöm!
Annyira nem létkérdés a zöldség!
A garnélák megesznek mindent! De nem sertések!
Csak az a kérdés hogy mi mindent tudnak hasznosítani a fejlődésükhöz szaporodásukhoz!
 
Annyira nem létkérdés a zöldség!
A garnélák megesznek mindent! De nem sertések!
Csak az a kérdés hogy mi mindent tudnak hasznosítani a fejlődésükhöz szaporodásukhoz!
Értem, köszönöm! Csak gondoltam, szeretik a változatosságot, ezért színesíteném ilyesmivel az étrendjüket.
 
Értem, köszönöm! Csak gondoltam, szeretik a változatosságot, ezért színesíteném ilyesmivel az étrendjüket.
sztem felesleges!
ami biztos hogy hasznos és elfogy!
Csallánlevél szárítva beledobni nem forrázni remélhetőleg vegyszermentes stb. diófalevél, katapa levél, katapa kéreg, fekete égertoboz"1-2db 20literenként", spenot.
a többit meg vegyél minőségi garnélakajákat nem fogod megbánni!
 
Sziasztok!

PRL garnélák vannak az akváriumban, így nekik megfelelően 6-6,5 között szeretném tartani a PH-t.
Vízcseréket teljes ozmó vízzel végzem. SaltyShrimp GH+-al sózom vissza, illetve mostanában szoktam adagolni pluszba KH-t is, hogy ne 0 legyen.
A mai napi vízcserém eredménye az lett, hogy felkúszott 5.9-ről a PH 6.8-ra. Nem tudom, hogy mi okozhatta. Teljesen "friss" ormó víz volt 140-es TDS-re illetve a KH=2-re visszaózva.
Most jelenleg lámpaoltás után is megy a CO2 kicsit, hogy 6.4-re lemenjen a PH éjszakára.

Van bármi ötletetek, hogy hogyan tudnék az ozmó vizemből pl. 6.3-as "stabil" cserevizet készíteni?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ami a vízcserét illeti.

Köszönöm szépen
 
Sziasztok!

PRL garnélák vannak az akváriumban, így nekik megfelelően 6-6,5 között szeretném tartani a PH-t.
Vízcseréket teljes ozmó vízzel végzem. SaltyShrimp GH+-al sózom vissza, illetve mostanában szoktam adagolni pluszba KH-t is, hogy ne 0 legyen.
A mai napi vízcserém eredménye az lett, hogy felkúszott 5.9-ről a PH 6.8-ra. Nem tudom, hogy mi okozhatta. Teljesen "friss" ormó víz volt 140-es TDS-re illetve a KH=2-re visszaózva.
Most jelenleg lámpaoltás után is megy a CO2 kicsit, hogy 6.4-re lemenjen a PH éjszakára.

Van bármi ötletetek, hogy hogyan tudnék az ozmó vizemből pl. 6.3-as "stabil" cserevizet készíteni?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ami a vízcserét illeti.

Köszönöm szépen
KH-val óvatzosabban bánj! Nagyon kevés kell, hogy feltolja a PH-t.
 
Back
Oldal tetejére