• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sorra hullanak a cseresznyegarnéláim, a tetemeik körül nyüzsögnek a beazonosítatlan állatkák, és nem tudom eldönteni, hogy ők-e az elhullás okai, vagy csak sima ártatlan, dögevő kéretlen vendégek.


A méretarányról elég jó elképzelést ad a videón a vízcsepp szélén a hajszál. Esetleg tudja valaki mik ezek és hogy ártalmasak-e?

Köszi!
Inkább ugróvillás, mert túl gyorsan mozognak, ha nem gyorsítottad fel a felvételt.
 
Sorra hullanak a cseresznyegarnéláim, a tetemeik körül nyüzsögnek a beazonosítatlan állatkák, és nem tudom eldönteni, hogy ők-e az elhullás okai, vagy csak sima ártatlan, dögevő kéretlen vendégek.


A méretarányról elég jó elképzelést ad a videón a vízcsepp szélén a hajszál. Esetleg tudja valaki mik ezek és hogy ártalmasak-e?

Köszi!

Nekem egyértelműen Ostracodának tűnik. Mintegy 6000 faj van az édes és tengeri vizekben, ezért nem hasonlít mindegyik teljesen egymásra. Viszont garnélás akváriumokban szinte csak vele lehet találkozni. A kérdésedre nem lehet egyértelműen válaszolni sajnos, mivel én úgy látom, hogy ártalmatlanok, nálam is vannak, nem okoznak egyáltalán gondot.
Viszont, ha nagyon sokan vannak, akkor stresszelhetik a garnélákat, amit tudunk mivel járhat. Illetve, amit sok helyen nem írnak, hogy féreg lárvákat hordozhatnak, ami megfertőzheti a garnikat. Tápanyagban gazdag vizekben fordulnak elő, kevesebb etetés és sűrűbb vízcsere eltünteti őket. Nálam eltűntek ettől, de vissza is jöttek, ahogy újra elkezdtem túletetni a garnélákat :D
Az én véleményem az, hogy egyáltalán nem ártalmasak, sőt eszik az algát, a kajamaradékot..
 
Nos ha úgy vesszük hogy mi okozza a garnélák elhullását, az nem ezek miatt van, hanem azért amiért ezek megjelentek. Ha ugróvillás akkor emiatt lehet probléma , mert elsősorban gombahifák— ezért aztán termékenységük erősen függ a gombafonalak nitrogén-tartalmától.
 
Köszönöm mindenkinek! Engem nem zavarnak, amíg ők sem a garnélákat.

Nos ha úgy vesszük hogy mi okozza a garnélák elhullását, az nem ezek miatt van, hanem azért amiért ezek megjelentek. Ha ugróvillás akkor emiatt lehet probléma , mert elsősorban gombahifák— ezért aztán termékenységük erősen függ a gombafonalak nitrogén-tartalmától.

Sajnos összesen annyit tudok a gombákról, hogy finom pörköltbe, így ezt nem értem! :D :oops:
De fura, hogy gombát említesz, mikor 18 éve először jelent meg egy a terráriumomban is as héten. Meg úgy tűnik fonalalgám is van egy másik akváriumban, úgyhogy áll a bál rendesen.
 
azt hiszem nálam most van igazán baj, az egyik akváriumomban megjelent egy parazita, 2 garnélán fedeztem fel eddig, az utolsó beszerzést lehet, hogy nem kellett volna ...

BdPIMGP9358.jpg

:( :( :(
 
Nálam szerencsére nincs belőle és soha nem is lattam, pedig sokat fürkészem őket, mióta a Racoon Tigerek is ott vannak, azóta meg főleg, pláne hogy ők is petésednek:love:, na nem mintha elötte elhanyagoltam volna...
Csak kellemetlenül érint, ha tényleg én vagyok az utolsó, akitől érkezett az akiba bármi.
Bár úgyérzem én nem vagyok ludas...
 
Szia @Verhó !

Sokat olvastam utána minden betegségnek, hogy időben tudjak reagálni, ha barmi felüti a fejét, ezzel a scutariella nevü féreggel kapcsolatosan is találtam több érdekességet és megközelítést valamint leírást is.
Szerencsére dolgom nem volt még velük és semmilyen betegséggel.
A kellemetlen nekem tényleg "csak" az, hogy hibásnak érzem magam annak ellenére is, hogy biztos vagyok az ellenkezőjében.
Remélem @nemjo megnyugtat, hogy nem rám célzott és nem kell feleslegesen görcsöljek...
 
Szia @Verhó !

Sokat olvastam utána minden betegségnek, hogy időben tudjak reagálni, ha barmi felüti a fejét, ezzel a scutariella nevü féreggel kapcsolatosan is találtam több érdekességet és megközelítést valamint leírást is.
Szerencsére dolgom nem volt még velük és semmilyen betegséggel.
A kellemetlen nekem tényleg "csak" az, hogy hibásnak érzem magam annak ellenére is, hogy biztos vagyok az ellenkezőjében.
Remélem @nemjo megnyugtat, hogy nem rám célzott és nem kell feleslegesen görcsöljek...
ne görcsölj, nem tőled vettem utoljára, meg egyébként is
 
Szegény @tsokee Ritáék sokadik kezelés után sem tudtak tőle teljesen megszabadulni, most a teljes akváriumot újraindították. Ugyanígy a kékeknél jelentkezett a baj.

a kékeknél látszik a legjobban, mondjuk én bízom benne, hogy a blue boltok nem kapták el...
 
Nálam egy kezelés elég volt, annak ellenére hogy egy második is javasolt.
Szerencses vagy, nekunk 2 gyrodol es 2 tremazol kezeles sem segitett, most kaptak ujabb 2 tremazolos kurat a "tulelok", minden eloirast betartottunk, a javasolt adagnal tobbet kaptak, miutan lattuk, hogy visszaternek.
Na, de majd azzal az allomannyal biztos nem lesz baj, ami toled erkezik, remelhetoleg hamarosan. ;)
 
Szerencses vagy, nekunk 2 gyrodol es 2 tremazol kezeles sem segitett, most kaptak ujabb 2 tremazolos kurat a "tulelok", minden eloirast betartottunk, a javasolt adagnal tobbet kaptak, miutan lattuk, hogy visszaternek.
Na, de majd azzal az allomannyal biztos nem lesz baj, ami toled erkezik, remelhetoleg hamarosan. ;)
Még megvannak de majd küldök képet mert most fakóbbnak tűnnek mint kéne. De lehet csak mert félhomályban vannak [emoji6]
Legrosszabb esetben még mindig jók lesznek bettanövendék eleségnek.
 
Tapasztalt esetleg valaki olyat, hogy félnek a neocaridina garnélák a sűrű co2 buboréktól? Ma tűnt fel, hogy amikor megy a co2 akkor el vannak bújva, amikor leáll egyből előjönnek. Szinte mindenhol sűrű buborék van, mert ez egy kis 20 literes dennerle akvárium. Nem hiszem, hogy a magas co2 szint miatt, mert leállástól számítva 5-10 percen belül, ahogy a diffúzor leállt már jöttek is. Az amanokat nem zavarja. Azokat nem zavarja semmi :D
 
Back
Oldal tetejére