• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

SMAdrián

VIP kertész
Sorra hullanak a cseresznyegarnéláim, a tetemeik körül nyüzsögnek a beazonosítatlan állatkák, és nem tudom eldönteni, hogy ők-e az elhullás okai, vagy csak sima ártatlan, dögevő kéretlen vendégek.

A méretarányról elég jó elképzelést ad a videón a vízcsepp szélén a hajszál. Esetleg tudja valaki mik ezek és hogy ártalmasak-e?

Köszi!
Inkább ugróvillás, mert túl gyorsan mozognak, ha nem gyorsítottad fel a felvételt.

GJade

Főkertész
Sorra hullanak a cseresznyegarnéláim, a tetemeik körül nyüzsögnek a beazonosítatlan állatkák, és nem tudom eldönteni, hogy ők-e az elhullás okai, vagy csak sima ártatlan, dögevő kéretlen vendégek.

A méretarányról elég jó elképzelést ad a videón a vízcsepp szélén a hajszál. Esetleg tudja valaki mik ezek és hogy ártalmasak-e?

Köszi!
Nekem egyértelműen Ostracodának tűnik. Mintegy 6000 faj van az édes és tengeri vizekben, ezért nem hasonlít mindegyik teljesen egymásra. Viszont garnélás akváriumokban szinte csak vele lehet találkozni. A kérdésedre nem lehet egyértelműen válaszolni sajnos, mivel én úgy látom, hogy ártalmatlanok, nálam is vannak, nem okoznak egyáltalán gondot.
Viszont, ha nagyon sokan vannak, akkor stresszelhetik a garnélákat, amit tudunk mivel járhat. Illetve, amit sok helyen nem írnak, hogy féreg lárvákat hordozhatnak, ami megfertőzheti a garnikat. Tápanyagban gazdag vizekben fordulnak elő, kevesebb etetés és sűrűbb vízcsere eltünteti őket. Nálam eltűntek ettől, de vissza is jöttek, ahogy újra elkezdtem túletetni a garnélákat :D
Az én véleményem az, hogy egyáltalán nem ártalmasak, sőt eszik az algát, a kajamaradékot..

SMAdrián

VIP kertész
Nos ha úgy vesszük hogy mi okozza a garnélák elhullását, az nem ezek miatt van, hanem azért amiért ezek megjelentek. Ha ugróvillás akkor emiatt lehet probléma , mert elsősorban gombahifák— ezért aztán termékenységük erősen függ a gombafonalak nitrogén-tartalmától.

dhorvath

Főkertész
Köszönöm mindenkinek! Engem nem zavarnak, amíg ők sem a garnélákat.

Nos ha úgy vesszük hogy mi okozza a garnélák elhullását, az nem ezek miatt van, hanem azért amiért ezek megjelentek. Ha ugróvillás akkor emiatt lehet probléma , mert elsősorban gombahifák— ezért aztán termékenységük erősen függ a gombafonalak nitrogén-tartalmától.
Sajnos összesen annyit tudok a gombákról, hogy finom pörköltbe, így ezt nem értem! :D :oops:
De fura, hogy gombát említesz, mikor 18 éve először jelent meg egy a terráriumomban is as héten. Meg úgy tűnik fonalalgám is van egy másik akváriumban, úgyhogy áll a bál rendesen.

nemjo

VIP kertész
azt hiszem nálam most van igazán baj, az egyik akváriumomban megjelent egy parazita, 2 garnélán fedeztem fel eddig, az utolsó beszerzést lehet, hogy nem kellett volna ...

BdPIMGP9358.jpg

:( :( :(

T.Norbee

Kertész szaki
Nálam szerencsére nincs belőle és soha nem is lattam, pedig sokat fürkészem őket, mióta a Racoon Tigerek is ott vannak, azóta meg főleg, pláne hogy ők is petésednek:love:, na nem mintha elötte elhanyagoltam volna...
Csak kellemetlenül érint, ha tényleg én vagyok az utolsó, akitől érkezett az akiba bármi.
Bár úgyérzem én nem vagyok ludas...

T.Norbee

Kertész szaki
Szia @Verhó !

Sokat olvastam utána minden betegségnek, hogy időben tudjak reagálni, ha barmi felüti a fejét, ezzel a scutariella nevü féreggel kapcsolatosan is találtam több érdekességet és megközelítést valamint leírást is.
Szerencsére dolgom nem volt még velük és semmilyen betegséggel.
A kellemetlen nekem tényleg "csak" az, hogy hibásnak érzem magam annak ellenére is, hogy biztos vagyok az ellenkezőjében.
Remélem @nemjo megnyugtat, hogy nem rám célzott és nem kell feleslegesen görcsöljek...

nemjo

VIP kertész
Szia @Verhó !

Sokat olvastam utána minden betegségnek, hogy időben tudjak reagálni, ha barmi felüti a fejét, ezzel a scutariella nevü féreggel kapcsolatosan is találtam több érdekességet és megközelítést valamint leírást is.
Szerencsére dolgom nem volt még velük és semmilyen betegséggel.
A kellemetlen nekem tényleg "csak" az, hogy hibásnak érzem magam annak ellenére is, hogy biztos vagyok az ellenkezőjében.
Remélem @nemjo megnyugtat, hogy nem rám célzott és nem kell feleslegesen görcsöljek...
ne görcsölj, nem tőled vettem utoljára, meg egyébként is

nemjo

VIP kertész
Szegény @tsokee Ritáék sokadik kezelés után sem tudtak tőle teljesen megszabadulni, most a teljes akváriumot újraindították. Ugyanígy a kékeknél jelentkezett a baj.
a kékeknél látszik a legjobban, mondjuk én bízom benne, hogy a blue boltok nem kapták el...

tsokee

VIP kertész
Nálam egy kezelés elég volt, annak ellenére hogy egy második is javasolt.
Szerencses vagy, nekunk 2 gyrodol es 2 tremazol kezeles sem segitett, most kaptak ujabb 2 tremazolos kurat a "tulelok", minden eloirast betartottunk, a javasolt adagnal tobbet kaptak, miutan lattuk, hogy visszaternek.
Na, de majd azzal az allomannyal biztos nem lesz baj, ami toled erkezik, remelhetoleg hamarosan. ;)

ezsolt80

Legenda
Szerencses vagy, nekunk 2 gyrodol es 2 tremazol kezeles sem segitett, most kaptak ujabb 2 tremazolos kurat a "tulelok", minden eloirast betartottunk, a javasolt adagnal tobbet kaptak, miutan lattuk, hogy visszaternek.
Na, de majd azzal az allomannyal biztos nem lesz baj, ami toled erkezik, remelhetoleg hamarosan. ;)
Még megvannak de majd küldök képet mert most fakóbbnak tűnnek mint kéne. De lehet csak mert félhomályban vannak
Legrosszabb esetben még mindig jók lesznek bettanövendék eleségnek.

pradam

Főkertész
Tapasztalt esetleg valaki olyat, hogy félnek a neocaridina garnélák a sűrű co2 buboréktól? Ma tűnt fel, hogy amikor megy a co2 akkor el vannak bújva, amikor leáll egyből előjönnek. Szinte mindenhol sűrű buborék van, mert ez egy kis 20 literes dennerle akvárium. Nem hiszem, hogy a magas co2 szint miatt, mert leállástól számítva 5-10 percen belül, ahogy a diffúzor leállt már jöttek is. Az amanokat nem zavarja. Azokat nem zavarja semmi :D

Oldal tetejére