• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Segítenétek?
Az Amano garnéláim ma elkezdtek cikázni, mint a veszedelem. A halak, CRS garnelak nem mutatnak semmit. Korábban a CO2 többletre reagáltak így (akkor mondjuk a halak is pipáltak), de most rendben van a szint. (Még a reagenst is kicseréltem, nehogy elöregedés miatt fals értéket mutasson).
Ötlet?

Csak (főleg) a hímek cikáznak?

Néha rájuk jön a szaporodhatnék, ilyenkor eléggé felspannolt állapotba kerülnek. Akár halaknak is nekiúszhatnak....
 
Sziasztok.
Mar tobb garnelan is lattam, hogy a petek eltero szinuek lehetnek. A vilagos sargatol a sotetebb barnaig.
Nekem most egy akiban van kulonbseg ket piros mami kozott. Az egyiknek a megszokott sarga. De a masiknak zoldes arnyalatu. Nincs semmi baja, legyezgeti oket. Lehet ilyen is?
 
Sziasztok.
Mar tobb garnelan is lattam, hogy a petek eltero szinuek lehetnek. A vilagos sargatol a sotetebb barnaig.
Nekem most egy akiban van kulonbseg ket piros mami kozott. Az egyiknek a megszokott sarga. De a masiknak zoldes arnyalatu. Nincs semmi baja, legyezgeti oket. Lehet ilyen is?
Szia!
Igen, ez teljesen természetes. A sárgától a zölden át a barnáig különböző lehet a peték színe.
 
Tangerine tiger-eknek milyen a hőtűrő képességük? Na nem a sütőbe tenném őket, csak kíváncsi lennék hogy a nyári melegre tákoljak-e össze valami vízhűtést. :) Jelenleg 25-26 fokos a víz, ami szerintem már sok, és nyáron csak több lesz. :/
 
Tangerine tiger-eknek milyen a hőtűrő képességük? Na nem a sütőbe tenném őket, csak kíváncsi lennék hogy a nyári melegre tákoljak-e össze valami vízhűtést. :) Jelenleg 25-26 fokos a víz, ami szerintem már sok, és nyáron csak több lesz. :/
már sok :)
 
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez?

121.JPG

A kép vacak, tudom, de sajna jobb nem sikerült. Egy kinézetre Purhab szerű izé lifeg a garnéla testén. Az alien középen rögzül a garnihoz.
 
Nem nagyon látszik, hogy mi ez. Amano? Testén valami élősködő? Vedlés maradéka talán?
Az a baj, hogy lehet féreg, egysejtű és gombás fertőzés is, és mindegyiktől más szerrel kell megszabadulni. Első körben Sera Protazollal, vagy egyéb malachitzöld hatóanyagú termékkel próbálkoznék, ez megoldja a gombát és az egysejtűeket, utána kizárásos alapon féreg, tehát mehet a fenbendazol.
 
Nem nagyon látszik, hogy mi ez. Amano? Testén valami élősködő? Vedlés maradéka talán?

Ez egy tigris garnéla, és az a valami, ami rajta csücsül egyűltalán nem átlátszó, mint a páncél maradéka, hanem olyan, mint a képen, sárgás.

Az a baj, hogy lehet féreg, egysejtű és gombás fertőzés is, és mindegyiktől más szerrel kell megszabadulni. Első körben Sera Protazollal, vagy egyéb malachitzöld hatóanyagú termékkel próbálkoznék, ez megoldja a gombát és az egysejtűeket, utána kizárásos alapon féreg, tehát mehet a fenbendazol.

Nem tűnt úgy, mintha mozogna, nem volt féregszerű. Persze a garnéla úgy fordult mindig, hogy nehogy véletlenül jó képet tudjak csinálni róla, azóta nem láttam.

Köszönöm az ötleteket!
 
Back
Oldal tetejére