• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

:):):):)
Upsz, bocs nem néztem hogy a távolból irsz :)
Svájcban és Ausztriában tuti beszerezhető, az kicsit közelebb van.
Svájcban élő ismerősöm meg pont a németekhez jár át akvarisztikai dolgokért...
Semmi gond.
Találtam is közben egy honlapot. Azt hiszem onnan szerzek majd...
 
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Indítok egy újabb akvát, kimondottan garnélás lenne (N. davidii 'black rose' csapat), kb. 10°nk összkeménység, pH 7,5. Toleráns növényekkel, minimál tápozással. Mivel nagyon sötétek a garnélák, világos talajt szeretnék. Manado legyen, vagy ADA Malaya Powder. A bizonytalanságom oka, hogy már két garnis akvát indítottam ISTA talajjal, ami szintén nem égetett, csakúgy, ahogy ahogy az ADA talajok sem, a talaj kb 8 hónapig bírja, utána iszapolódik, berohad, és infuzóriás lesz az akva. Máshol BW shrimp soilt használok, ami tökéletes erre a célra, viszont sötét színű.
 
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Indítok egy újabb akvát, kimondottan garnélás lenne (N. davidii 'black rose' csapat), kb. 10°nk összkeménység, pH 7,5. Toleráns növényekkel, minimál tápozással. Mivel nagyon sötétek a garnélák, világos talajt szeretnék. Manado legyen, vagy ADA Malaya Powder. A bizonytalanságom oka, hogy már két garnis akvát indítottam ISTA talajjal, ami szintén nem égetett, csakúgy, ahogy ahogy az ADA talajok sem, a talaj kb 8 hónapig bírja, utána iszapolódik, berohad, és infuzóriás lesz az akva. Máshol BW shrimp soilt használok, ami tökéletes erre a célra, viszont sötét színű.
Manado keményít, szerintem felejtős. Max használtan, akkor már állítólag annyira nem. De van a JBL-nek is világos talaja. De ha manado is számításba jön, akkor lehet már apró gyöngykavics is, az világos :p
 
Manado keményít, szerintem felejtős. Max használtan, akkor már állítólag annyira nem. De van a JBL-nek is világos talaja. De ha manado is számításba jön, akkor lehet már apró gyöngykavics is, az világos :p

Na, ez a kérdésem: mennyire keményít? Annyira csak nem... vagy igen?! :) A malaya meg lágyít, az még rosszabb. N. davidii-k, szóval nem akkora tragédia, ha egy kicsit mocorog a Gh.
 
Na, ez a kérdésem: mennyire keményít? Annyira csak nem... vagy igen?! :) A malaya meg lágyít, az még rosszabb. N. davidii-k, szóval nem akkora tragédia, ha egy kicsit mocorog a Gh.
Már régen használtam a manadot, de úgy rémlik, hogy amikor az volt, akkor a ph-t alig tudtam lehúzni CO2-vel 7 alá, lágyvízzel cseréltem, de szinte sosem sóztam vissza. Viszont még akkor sem méregettem :) RC és amano bírta.
 
Sziasztok,
a következő lenne a kérdésem, hogy ezekkel e vízparaméterekkel milyen garnélát lehet/érdemes tartani?
ph: 6,6
tds: 130 körül
23 fokos víz

köszi
 
Lassan elfogy a Salty GH+ porom és láttam, hogy van Dennerle és Salty is kilós kiszerelésben. A Dennerle olcsóbb. Elvileg kb. ugyanannyi vízhez elég. Használ valaki Dennerlét? Mik a tapasztalatok? CBS-hez kellene, illetve a halasba is. Köszi.
 
Lassan elfogy a Salty GH+ porom és láttam, hogy van Dennerle és Salty is kilós kiszerelésben. A Dennerle olcsóbb. Elvileg kb. ugyanannyi vízhez elég. Használ valaki Dennerlét? Mik a tapasztalatok? CBS-hez kellene, illetve a halasba is. Köszi.

A boltban már azt használjuk. Sokkal gyorsabban oldódik, kicsivel kevesebb kell belőle és olcsóbb. :)
 
Sikerült lefotóznom a bestiákat. Hátha valaki meg tudja mondani ennyiből, hogy ők kicsodák :) Az azonosításnál hátha segítség, hogy elég gyorsnak tűnnek - már ami egy csigától elvárható - az egyik pillanatban sehol nem látom az akvárium oldalán 2-3 perccel később meg már majdnem megmászta a 27 centis üveget ez az alig 1-2 mm-es jószág. (esetleg hólyagcsiga?)

View attachment 6921
Hólyagcsiga!
 
Sziasztok! Red cherry garnèláim vannak halakkal. Garnèla táppal stb. Nem tudom etetni őket, mert a halak kapásból rávetődnek az ilyen jellegű èlelemre. Forrázott spenot, sláta, rukkola stb. Nem eszik. Nem tudom mièrt. Mondjuk el sem tudom kepzelni, hogy az 5mm-es garnèla majd letèp egy darabot az egyik forrázott levèlből... Hogyan ès mivel etessem őket? Jah ès algamentes az akvárium..
 
Sziasztok! Red cherry garnèláim vannak halakkal. Garnèla táppal stb. Nem tudom etetni őket, mert a halak kapásból rávetődnek az ilyen jellegű èlelemre. Forrázott spenot, sláta, rukkola stb. Nem eszik. Nem tudom mièrt. Mondjuk el sem tudom kepzelni, hogy az 5mm-es garnèla majd letèp egy darabot az egyik forrázott levèlből... Hogyan ès mivel etessem őket? Jah ès algamentes az akvárium..

Ilyenkor mindig valamelyik Dennerle pops kajával etetünk a boltban. Pillanatok alatt szétbomlik és jut bőven a garniknak is.
http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=dennerle+pops
 
Üdv Mindenkinek.
Kb. 2 hete vannak Black rili garnéláim. Vannak veszteségek. Vedlési gondokra tippelek. Csapvízzel történik a vízcsere. Van valamilyen eleség vagy egyéb amivel a vedlést segíteni lehet? Algát eszegetik, a növényeken motoznak, a garnéla eleségre rá se néznek, zöldségekre se.
Tölgyfa levél, fekete víz kivonat?
Törpe razbórák vannak mellettük.
Ph 7,5
Gh 10
Kh 11
 
Üdv Mindenkinek.
Kb. 2 hete vannak Black rili garnéláim. Vannak veszteségek. Vedlési gondokra tippelek. Csapvízzel történik a vízcsere. Van valamilyen eleség vagy egyéb amivel a vedlést segíteni lehet? Algát eszegetik, a növényeken motoznak, a garnéla eleségre rá se néznek, zöldségekre se.
Tölgyfa levél, fekete víz kivonat?
Törpe razbórák vannak mellettük.
Ph 7,5
Gh 10
Kh 11
Ha jók a mért értékeid, akkor enyhén szikes a vized és ezt sajnos egyik garnéla sem szereti. Ha van rá lehetőséged, akkor ruházz be egy RO gépbe, és KH/GH+-szal sózd vissza nekik. Ha ez nem játszik, akkor esetleg némi montmorillonit segíthet.
 
Ha jók a mért értékeid, akkor enyhén szikes a vized és ezt sajnos egyik garnéla sem szereti. Ha van rá lehetőséged, akkor ruházz be egy RO gépbe, és KH/GH+-szal sózd vissza nekik. Ha ez nem játszik, akkor esetleg némi montmorillonit segíthet.

Hello!

Érdemes lehet a vízmű honlapját megnézni a pontos(abb) adatok miatt. Sokszor a mérőhelyek utca szinten le vannak bontva. Háztartási vízlágyító nincs véletlenül?

Vízmű sokszor a nehézfémek koncentrációját is jelzi, garnélák jóval az emberre vonatkozó egészségügyi határértékek alatt is pusztulhatnak.

Budapesten van szikes víz?
 
Utoljára módosított:
Üdv.
A többi akiban 6,7 a víz keménysége, garnélák jól vannak. Ebben az akiban 10,11. A sakuráknál is volt elhullás, most pedig már a 3.generáció készülődik.
Itt valószínűleg nem tudtak hozzászokni az új körülményekhez és elhullott a gyengébbje.A lágy víz jó az állatoknak, növényeknek, amúgy is terveztem egy ideje az RO-t(eddig kevertágyas gyantával lágyítottam). Remélem most már rendben lesz. A víz értéke nitrát,nitrit,ph jó.
 
Sziasztok..
Normális az hogy a RC garnélák fent úsznak a víz felszín közelében és az úszónövényen lakomáznak közben, Félek hogy kimásznak az akiból. kb 3 hete vannak bent az akiban
Víz értékei: Kh:11 Gh:13 Ph:6,8 nitrit nem mérhető , nitrát kb 0-10 kozott, foszfátot nem tudok mérni.
 
Back
Oldal tetejére