• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

apropó. külön kell raknom mostanság pár RC-t, ha berakom egy kis aksiba, shirakura red bee talajjal vagy sima bazalt zúzalékkal, az akváriumból, ahol vannak, onnan veszek vízet, de a szivacsszűrő új, amit belerakok, akkor ott lehet gond? sajna nincs 4 hét bacikra várni :(
 
Moss bele valami szűrőanyagot is a másik akváriumból, akkor valószínűleg nem lesz gond.
 
ez jövő hét vége fele lesz esedékes, ami még egy hét. mi lenne, ha addig ezt a szűrőt pluszban beleraknám a nagy akváriumba és elindítanám egy pumpával?
 
ez jövő hét vége fele lesz esedékes, ami még egy hét. mi lenne, ha addig ezt a szűrőt pluszban beleraknám a nagy akváriumba és elindítanám egy pumpával?
Ez jó ötlet, de a kis akiba bazaltot tegyél , ne aktív talajt, mert az belekeverhet a vízparaméterekbe.
 
Ez jó ötlet, de a kis akiba bazaltot tegyél , ne aktív talajt, mert az belekeverhet a vízparaméterekbe.
Igen, nem aktív lesz, (bazalt és kvarchomok). Amúgy csak kérdésként, a Shirakura Red Bee talajra azt írják, hogy 24 óra és mehet bele az élőlény. Van egy teszt is, amit csináltak vele (Viktor linkelte be az adott témába) és ott is azt írják, hogy 24 óra és tényleg mehet bele. Csak azért is gondolkodtam először aktív talajon, mivel 13L lesz a kis aksijuk és lehet, hogy azzal egyszerűbb tartani a PH-t és a keménységet.
 
A shirakura is tartja a ph-t. Bár vannak tényezők amitől ott is elmászhat. Keménységet szerintem nem befolyásolja, de nem mernék megesküdni rá. Nekem olyan van a nagy akiban és nagyon meg vagyok vele elégedve.
 
Mármint a shirakura? A tesztben nem ir rola rosszat, vagy elsiklottam felette. De ugy tudom talán mêg mostanság is használja ezt a talajt. Én 1,5 hét után telepitettem bele crseket. Nem volt gond.

Küldve tapatalk 2-vel
 
A shirakura is tartja a ph-t. Bár vannak tényezők amitől ott is elmászhat. Keménységet szerintem nem befolyásolja, de nem mernék megesküdni rá. Nekem olyan van a nagy akiban és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Shirakura Red Bee Sand | Magyar Akvakertész Fórum

itt az első postban van egy link, melyben elolvashatod a teszt eredményét. ott az alsó grafikonokon az van, hogy a keménységet is jótékonyan kezeli. ahogy én olvastam :)
 
Mármint a shirakura? A tesztben nem ir rola rosszat, vagy elsiklottam felette. De ugy tudom talán mêg mostanság is használja ezt a talajt. Én 1,5 hét után telepitettem bele crseket. Nem volt gond.

Küldve tapatalk 2-vel
Nem azt írta, hogy rossz, csak nem jó ötlet érzékenyebb garnikat 1-2 nap után berakni az akváriumba, ha ezt az aljzatot használod.
 
Sziasztok!
Kb. egy hét múlva tervezem az új akvárium indítását, Rc, Amano vagy Sakura garnélát szeretnék venni és az lenne a kérdésem, hogy indítás után mennyi idő múlva lehet betelepíteni?
 
Sziasztok!
Kb. egy hét múlva tervezem az új akvárium indítását, Rc, Amano vagy Sakura garnélát szeretnék venni és az lenne a kérdésem, hogy indítás után mennyi idő múlva lehet betelepíteni?
Attól is függ, hogy milyen talajjal indítasz.
 
ha nem aktív talaj (pl Amazonia) akkor baktérium függő. Ha teljesen új az akvárium (vagyis 1 hét múlva indítod el a szűrést és a szűrőbacikat) akkor 4 hét. Ha vannak bacik és van vized, akkor pár nap és mehetnek bele a garnélák.
 
ha nem aktív talaj (pl Amazonia) akkor baktérium függő. Ha teljesen új az akvárium (vagyis 1 hét múlva indítod el a szűrést és a szűrőbacikat) akkor 4 hét. Ha vannak bacik és van vized, akkor pár nap és mehetnek bele a garnélák.
Úgy tervezem, hogy a meglévő 160L akiból a lehető legtöbb vizet megmentem a szűrőket is járatni fogom az átépítés közben és Seachem Stability-t fogok használni ! A talaj az Akadama + Használt manado. (feljebb már írtam Macinak) Az első héten napi 50% vízcsere (kh16 csapvíz) és a 2. vagy a 3. héttől kezdem el lágyítani a vízet.
 
Ha nem sürgős, ne kapkodd el a telepítést!
Kell az a 3-4 hét, a növények is megerősödnek, nem kapják ki a garnélák a talajból stb.
Úgy is csak a jövő hónapban tervezem megvenni a garnikat ! :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget !! :D
 
Back
Oldal tetejére