• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

az anci és a gibi nem bántja őket, de szerintem az összes többi ritkitani fogja az állományt. Főleg a kicsiket majd.
 
A kisméretű garnélák jól ellesznek... A halak gyomrában... Komolyra fordítva szerontem a tápláléklánc végén végeznék! Nagyobb testűek pl. Amanok már ellenének, bár lehet ők is megsínylenék...

Tapatalk 2-vel küldve az én LT26i-ről
 
Most találtam egy másik forumót, ahogy olvastam, hogy el van a többi hallal is, ha van elegendő búvóhely. Javasoljátok, hogy próbáljam ki őket?
Eléggé vegyes a halállományod. Nem hiszem, hogy valaha is próbálta volna valaki ugyan ebben a leosztásban, de egy próbát azért megér. A helyedben csak pár darab RC-vel kezdenék vagy sokkal inkább átgondolnám a halas-növényes-garnis akvárium kérdést.
 
Hogy picit a garnélák védelmében is szóljak. Lehet, hogy meglennének a mostani lakókkal, de tényleg jó az, ha folyamatos stresszben vannak és tápláléknak vannak az akváriumban?
Ok, hogy próbálkozunk meg minden, de alga problémát meg lehet oldani másképp is, ha a halállományodon nem tudsz variálni.

Én nemmel szavazok.
 
Nekem a neonok előszeretettel esegették a sakuráimat, amíg ifjúk voltak. Most már kb 2 centisek, nem bántják. Amanok mostanában eléggé bújósak. Lehet, hogy őket is zaklatják a vörös neonok.
Szóval szerintem nem egészséges. Főleg ennyiféle és ilyen méretű halak mellett.
 
Melyik lakoktól kéne megválnom?Vagy akkor stornózzam a garnelák ötletét? Illetve a jelenlegi hal állománnyal egy egyszerűbb növényes akvárium működhet?
 
Nekem a neonok előszeretettel esegették a sakuráimat, amíg ifjúk voltak. Most már kb 2 centisek, nem bántják. Amanok mostanában eléggé bújósak. Lehet, hogy őket is zaklatják a vörös neonok.
Szóval szerintem nem egészséges. Főleg ennyiféle és ilyen méretű halak mellett.
Akkor a neonokkal se jönnének ki... akkor egyértelműen sztornó a garnéla ötlet. Most már csak az a kérdés, hogy ezek szeretik e fogyasztani a növényeket?
Elnézést, hogy ha butaságokat kérdezek, de nagyon információ gyűjtésbe vagyok, kezdő pályafutó.
 
Hali!
Nagyon sok fajta hallal lehet együtt tartani őket, de szaporodni a halak mellett biztos nem fognak. A vízközben úszó kis apróságokat össze szedik a halak.
Ami a te aksidat illeti a betta szerintem még a kifejlett garnéláknak is neki fog menni, imádja az élő eleséget (szúnyoglárva, tubi, kisebb bogarak) a garnikat se fogja kímélni.
 
Melyik lakoktól kéne megválnom?Vagy akkor stornózzam a garnelák ötletét? Illetve a jelenlegi hal állománnyal egy egyszerűbb növényes akvárium működhet?
Növényes aki a gibi és anci nem igazán illik, mert túrják az aljzatot és vele együtt a növényeket is. A bótia és betta meg a garnikat terrorizálná szerintem
 
Szia.Nem javaslom neked ma kajálta éppen a garnélát a hím betta. Azon kivűl a xifó is bántja. Nem éreznék jól magukat a garnélák. Csak nano halakkal javaslom együtt tartani.....

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Sziasztok!
Nálam vörös neonok mellett vannal az RC-k, szaporodnak is. Lehet nem óriási a szaporulat, de van. A neonok csak a szájukon beférő garnélákra veszélyesek. Volt bettám is, nem bántotta a garnikat, ez egyedfüggő lehet. Ma ott tartunk, hogy a garnélák kiszedhetik az anci szájából a kaját, ennyire jól szocializálódtak a halak közé.
 
20 RC-vel kezdtem az akimat áprilisban, szerintem most úgy 60-70 darab között lehetnek és már adtam is el belőlük vagy 30-at :D
Neonok és razborák mellett vannak és szaporodnak mint a nyulak. Igaz a sűrű parvula frankó menedéket nyújt a piciknek.
 
Nálunk 6 Amano van együtt nagy mindenevő guppi nőstényekkel , neonokkal!Jól érzik magukat, szerintem. Inkább este aktívak, mikor már csak 2*24w megy. Nagy mangrove gyökér alatt szeretnek bújkálni.És szedegetik is. Rengeteg fa morzsalékot termelnek
 
Sziasztok!
Azt olvastam mindenhol hogy a levedlett páncélt nem szabad kivenni az aksiból mert megeszik a garnélák. Most hogy több garnélám van egyre több kis elhagyott páncél van szem előtt, de nem nagyon akarják megenni:) Hagyjam bent így is? Majd feloldódik és az jó a víznek vagy végül csak megeszik? Köszi előre!
 
Sziasztok!
Azt olvastam mindenhol hogy a levedlett páncélt nem szabad kivenni az aksiból mert megeszik a garnélák. Most hogy több garnélám van egyre több kis elhagyott páncél van szem előtt, de nem nagyon akarják megenni:) Hagyjam bent így is? Majd feloldódik és az jó a víznek vagy végül csak megeszik? Köszi előre!

Megeszik. Vagy az áramlat elviszi. :) Van amikor kicsit tovább ott van, de mindig eltünik.
 
Több tucat páncélt tüntettek már el Nálam is, volt ami 3-4 napig is megvolt, de még sosem halmozódott fel a sarokban! Hagyd bent nyugodtan. ;)
 
Sziasztok!
Azt olvastam mindenhol hogy a levedlett páncélt nem szabad kivenni az aksiból mert megeszik a garnélák. Most hogy több garnélám van egyre több kis elhagyott páncél van szem előtt, de nem nagyon akarják megenni:) Hagyjam bent így is? Majd feloldódik és az jó a víznek vagy végül csak megeszik? Köszi előre!

Igen, hagyd bent.
 
Jól jön a levedlett páncél az új páncél építéséhez. ;)
Ne adj nekik enni pár napig. Tuti eltüntetik.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
Back
Oldal tetejére